امروز، شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

آموزش‌وپرورش ۱۶هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این وزارتخانه ۱۶هزار میلیاردتومان کسری بودجه دارد گفت: بخشی از پاداش بازنشستگان از ابتدای شهریور پرداخت شده وهمچنان ادامه داردضمن اینکه پرداخت مطالبات حق التدریسی ‌ها و کارمندان آموزش و پرورش در دستور کار است.
* حاجی‌میرزایی: آموزش‌وپرورش ۱۶هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد
به گزارش فارس، محسن حاجی میرزایی  در جمع خبرنگاران گفت: وزارت آموزش و پرورش یکی از مهم ترین وزارتخانه ها است که دایره عمل آن در کل کشور گسترده است.
وی افزود: حدود 500 هزار معلم و کارمند و 14 میلیون دانش آموز در ارتباط با این وزارت خانه هستند.وی تصریح کرد: به هر حال 
دغدغه های درباره این وزارت خانه وجود دارد. اولین اقدام بنده مسائل ضروری و دارای فوریت وزارت آموزش و پرورش است که بخشی مطالباتی دارند، بنده در شرایطی قرار است که سکان دار وزارت آموزش و پرورش شوم که این وزارتخانه بر 16 هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد که باید تلاش شود این کسری بودجه جبران شود. 
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: خوشبختانه بخشی از پاداش بازنشستگان که از ابتدای شهریور ماه در حال  پرداخت است که همچنان ادامه خواهد داشت و برخی دیگر از مطالبات در ارتباط با حق التدریسی ‌ها 
و کارمندان آموزش و پرورش است پرداخت آن در دستور کارمان قرار دارد. وی ادامه داد: حدود 2 هفته دیگر ماه مهر آغاز خواهد شد، گزارشی که به بنده داده شده است حدود 100 هزار نفر نیروی معلم کمبود وجود دارد و خوشبختانه در تماسی که با مسئولان آموزش و پرورش  تمام استان ها گرفته شده تمهیدات لازم به عمل آمده  و نیروی مورد نیاز همه استان ها 
پیش بینی شده است. 
حاجی میرزایی تأکید کرد: مسئله نیرو و بودجه آموزش و پرورش یکی از مسائل مضمن و پیچیده این وزارتخانه است که مستمراً ادامه پیدا کرده است که ان‌شاءا... در بودجه سال 99 تلاش کنیم تا بودجه آموزش و پرورش با کاستی های کمتری مواجه شود اگرچه بودجه سنواتی این وزارت خانه هر ساله 100  درصد اختصاص داده می شود اما همچنان با کسری بودجه مواجه است. وی خاطر نشان کرد: باید تلاش شود این کسری بودجه به نحوی جبران شود، بنابر این می شود در همین راستا طراحی هایی داشت که مشکلات از ریشه حل شود. 
وزیر آموزش و پرورش درباره ناشناخته بودن سوابقش در این وزارتخانه، بیان کرد: بنده 20 سال در وزارت آموزش و پرورش فعالیت کرده ام و با همه فرآیندهای آموزشی این وزارت خانه آشنا هستم و باید بگویم سوابق بعدی من مکمل سوابق پیشین من است که در جهت هرچه بهتر شدن این وزارت خانه کمک می کند.
وی ادامه داد: یکی از مهم ترین اهدافی که افرادی که می خواهند سکان دار وزارت آموزش و پرورش شوند اجرای سند تحول بنیادین است. این سند با همه ویژگی هایی که دارد برای آن که به مرحله اجرا برسد باید تمهیدات و برنامه داشته باشیم که در همین راستا باید همه بخش ها کمک کنند. 
حاجی میرزایی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که یکی از ایرداتی که نمایندگان به شما وارد می کنند سبقه سیاسی تان است که اعلام شده شما عضو حزب کارگزاران هستید، گفت: بنده عضو هیچ حزب و گروه سیاسی نیستم و رفتار بنده در طول سال های گذشته نشانگر خط فکری بنده بوده است. ضمن اینکه من از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در همه دولت ها حضور داشته ام.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما