امروز، پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری جشنواره شعر غدیر بعد از چهار سال

مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: جشنواره سراسری شعر غدیر بعد از توقفی چهارساله با همکاری جهاددانشگاهی استان فارس و بنیاد بین‌المللی غدیر و به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد. 
صابر سهرابی چهارشنبه 13 شهریور در جمع خبرنگاران گفت: معاون فرهنگی جهاددانشگاهی فارس دبیر علمی جشنواره غدیر است و دبیرخانه این جشنواره ملی نیز در جهاددانشگاهی فارس ایجاد شده است. 
او گفت: این جشنواره پذیرای آثار شاعران در قالب‌های شعر كلاسیك، نیمایی و ترانه برگزار خواهد شد و هر كسی می‌تواند ۵ اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال كند. 
وی زمان برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره را دهه ولایت و امامت سال آینده اعلام كرد و افزود:‌ در دهه ولایت و امامت امسال فراخوان این جشنواره اعلام شد و تمام شاعران آیینی سراسر كشور می‌توانند در این جشنواره شركت كنند. 
سهرابی با بیان اینکه دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر درخواست كرده‌ایم تا دبیرخانه دائمی این جشنواره در استان فارس قرار گیرد، گفت: حماسه غدیر، غدیر و پاسداری از حریم اهل بیت(ع)، غدیر و نهج‌البلاغه، غدیر و وحدت جهان اسلام، غدیر و امامت، علی(ع) و نهج‌البلاغه، زندگی حضرت علی(ع)، نقش علی(ع) در تاریخ غدیر و انقلاب موضوعات این جشنواره است. 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به پیش بینی جوایزی نفیس برای نفرات برتر در هر بخش، گفت: برای نفر اول هر بخش ۴ میلیون تومان، نفر دوم ۳ میلیون تومان و نفر سوم ۲ میلیون تومان پیش بینی شده است. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما