امروز، پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

۱۲ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه تصفیه‌خانه کازرون مصوب شد

معاون مهندسی و توسعه شرکت آبفا استان فارس از افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شهر کازرون تا پایان سال جاری خبر داد. 
به نقل از روابط عمومی شرکت آبفا استان فارس، سید مهرداد اکبری از مراحل پایانی عملیات اجرایی احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر کازرون خبر داد و اظهار داشت: عملیات اجرای این تصفیه‌خانه فاضلاب در مراحل پایانی است و با در اختیار گرفتن اعتبارات تخصیص یافته، تا پایان سال 1398 در مدار بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به این موضوع که تصفیه‌خانه فاضلاب مذکور تاکنون پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است، بیان کرد: در بخش سیویل تصفیه‌خانه حدود 95 درصد، در بخش عملیات تجهیزاتی 80 درصد و به طور کلی این تصفیه خانه 85 درصد تا کنون پیشرفت فیزیکی داشته است.
اکبری با بیان اینکه با پیگیری‌های استاندار فارس در سال مالی 1397 مبلغ 5 میلیارد تومان برای این طرح مصوب شد، عنوان کرد: از این مصوبه مبلغ 3 میلیارد و 800 میلیون تومان تخصیص داده شد که این اعتبار در روند اجرا صرف احداث بافل لاگون‌های فاضلاب و خرید بخشی از کابل برق مورد نیاز برای راه‌اندازی اولیه تصفیه‌خانه شد.
وی افزود: در سال مالی 1398 نیز با تأکید و تلاش ویژه مسئولان استانی و کشوری برای این طرح اعتباری به میزان 12 میلیارد تومان مصوب شد که تاکنون مبلغ 4  میلیارد و 300 میلیون تومان تخصیص داده شده است. 
اکبری گفت: امیدواریم با در اختیار قرار گرفتن اعتبار مورد نیاز، تا پایان سال جاری این تصفیه‌خانه در مدار بهره‌برداری قرار گیرد، تاکنون 60 کیلومتر از شبکه‌های اصلی و فرعی جمع‌آوری فاضلاب شهر کازرون و خطوط  انتقال اجرا شده است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما