امروز، سه شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

مهندس رحیمی بخشدار زرقان: شرکت تعاونی توسعه عمران برای ایجاد اشتغال در زرقان شکل می‌گیرد

سیده ناهید تقویان - تماشا
 بخشدار زرقان از افتتاح پروژه های هفته دولت در این بخش با اعتبار 218میلیارد و 669 میلیون ریال خبر داد.
رحیمی در گفت و گو با خبرنگار «تماشا»، ضمن تشریح 18پروژه این بخش که در هفته دولت امسال افتتاح شد، اظهار داشت: این پروژه ها با اعتبار 218میلیارد و 669 میلیون ریال به بهره برداری رسید.
مقام عالی دولت در بخش زرقان در ابتدا با اشاره به پروژه های آموزشی، فرهنگی و بهداشتی پروژه های مذکور را چنین برشمرد: مدارس 6 کلاسه ابتدایی و متوسطه و پایگاه بهداشت در محل مسکن مهر لپویی در مجموع با اعتبار 54 میلیارد ریال با مشارکت اداره راه و شهرسازی، نوسازی مدارس و دانشگاه علوم پزشکی در این هفته افتتاح شد.
جاده بین مزارع کوهک در روستای کوهک (یک) با اعتبار 4 میلیارد ریال، از دیگر پروژه هایی گشایش یافته در هفته دولت بود که توسط جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید و رحیمی بدان اشاره کرد.
بخشدار زرقان به پروژه های ورزشی نیز اشاره کرد و گفت: 3 زمین چمن فوتبال در روستاهای شول، مهریان و شهر لپویی با اعتبار 12میلیارد ریال توسط اداره ورزش و جوانان در این هفته گشایش یافت تا جوانان با فراغ بال به امر خطیر ورزش بپردازند.
رحیمی افزود: پروژه سنگ فرش در روستای شول دیگر پروژه افتتاحی در هفته دولت در زرقان بود که 2 میلیارد و 700 میلیون ریال خرج برداشت و توسط دهیاری شول به بهره برداری رسید.
وی به پروژه های ساختمانی و مسکونی نیز اشاره کرد و گفت: پروژه ftth مجتمع یاس سفید با اعتبار 13میلیارد و 619 میلیون ریال، پروژه مسکن مهر غدیر با اعتبار 17میلیارد ریال و پروژه مجتمع صادقیان محله شهریار با اعتبار 2 میلیارد و 250 میلیون ریال در شهر زرقان به همت اداره مخابرات در هفته دولت گشایش یافت.
بخشدار زرقان «المان میدان امام خمینی» را دیگر پروژه هفته دولت در زرقان برشمرد و گفت: این پروژه با اعتبار 2 میلیارد و 400 میلیون ریال توسط شهرداری زرقان افتتاح شد.
مهندس رحیمی به 3 پروژه جاده ای و بهسازی نیز اشاره کرد و گفت: «بهسازی و اجرای پیاده راه مسکن مهر امام رضا(ع)» در شهر لپویی با اعتبار 18میلیارد ریال توسط اداره راه و شهرسازی، روکش کمربندی شهر لپویی با اعتبار 12میلیارد ریال و روکش جاده دودج به زرقان با اعتبار 12میلیارد ریال هر دو توسط راهداری، از دیگر پروژه های هفته دولت بود که افتتاح شد.
مقام عالی دولت در بخش زرقان پروژه «پرورش اسب 200 رأسی یزدان پناه آهوچهر» را از دیگر پروژه های هفته دولت برشمرد و گفت: این پروژه نیز با اعتبار 12میلیارد ریال توسط جهاد کشاورزی در زرقان گشایش یافت.
بخشدار زرقان همچنین به یک پروژه گازرسانی نیز اشاره کرد و گفت: پروژه «گازرسانی به بندامیر» در روستای بندامیر با اعتبار 55 میلیارد ریال توسط اداره گاز، در هفته دولت افتتاح شد.
مهندس رحیمی «آجر فرش بولوار امام خمینی زرقان» را دیگر پروژه گشایش یافته هفته دولت در این بخش برشمرد و اظهار داشت: این پروژه با اعتبار یک میلیارد و 700میلیون ریال توسط شهرداری زرقان افتتاح شد.
وی مجموع اعتبارات 18پروژه مذکور را 218میلیارد و 669 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط سخت اقتصادی، گشایش این حجم از پروژه در بخش زرقان با کمک و مساعدت مقامات عالی استان از جمله استاندار محترم فارس و نمایندگان شیراز، قابل قبول بود و امیدواریم که در آینده پروژه های بزرگ تر را به سامان برسانیم.
* گازرسانی به 30روستا تا پایان سال 98
مقام عالی دولت در بخش زرقان در بخش دیگری از گفت و گوی خود با خبرنگار ما با اشاره به پروژه های در دست اجرا در بخش زرقان نیز گفت: طبق قولی که مسئولان شرکت گاز داده اند، نزدیک به 30 روستای بخش زرقان تا پایان سال 98 گازرسانی خواهد شد که با این حجم از گازرسانی، بخش زرقان به عنوان یک بخش سبز در استان معرفی می شود.
* دغدغه ما رونق تولید است
مهندس رحیمی همچنین به بحث اشتغال نیز پرداخت و  خاطرنشان کرد: با توجه به سال رونق تولید و 
دغدغه های رهبر انقلاب در این خصوص، دغدغه ما نیز ایجاد اشتغال و رونق تولید است.
وی افزود: با توجه به اینکه یک چهارم واحدهای تولیدی استان فارس در بخش زرقان قرار دارد، 
برنامه ای در دستور کار است تا هر کارگاه تولیدی حداقل یک نفر را به جمع خود اضافه کنند ضمن اینکه یک واحد تولیدی جدید نیز در دستور کار قرار 
گیرد.
بخشدار زرقان اضافه کرد: در بحث کارورزی نیز طرحی در دست است تا افراد را به شرکت ها و صنایع معرفی می کنیم که 6ماه حقوق آنها را دولت تقبل 
می کند و پس از آن این افراد جذب همان صنعت یا کارگاه خواهند شد که این طرح خوب نیز موجبات ایجاد اشتغال را فراهم می کند.
 * تشکیل تعاونی توسعه عمران
مهندس رحیمی همچنین از تشکیل تعاونی توسعه عمران در زرقان خبر داد و گفت: 25درصد اشتغال کشور در تعاونی ها است و امسال زرقان در جشنواره چهاردهمین تعاونی های برتر استان به عنوان منطقه برتر انتخاب شد و بخشداری و اداره کار، لوح تقدیر را از استاندار فارس دریافت کردند که این نوید روزهای خوبی در این عرصه می دهد.
مقام عالی دولت در زرقان افزود: برنامه های بسیار خوبی را  در این راستا شروع کرده ایم و به دنبال این هستیم شرکت تعاونی توسعه عمران بخش زرقان را که شامل همه آحاد مردم می شود را تشکیل دهیم.
وی یادآور شد: دغدغه ما اشتغال و رونق تولید است لذا در 2محور کار خواهیم کرد یکی کمک به صنایع موجود با همکاری کارگروه رفع موانع تولید و دیگری تشکیل تعاونی که ذکر آن رفت.
بخشدار زرقان به ظرفیت های گردشگری بخش متبوع نیز اشاره کرد و گفت: در بحث گردشگری با وجود شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) و شهرستان  مرودشت با جاذبه های تاریخی بی نظیر، ظرفیت های خوبی در زرقان فراهم است چراکه میان این 2 شهر با قدمت و پرجاذبه قرار گرفته است.
مهندس رحیمی خاطرنشان کرد: زرقان علاوه بر این موقعیت عالی جاذبه هایی چون پارک بمو، صنایع دستی جذاب، روستاهایی تاریخی همچون بند امیر و... دارد که می تواند گردشگر را به خود جذب کند.
مقام عالی دولت در زرقان اظهار داشت: ما از 
سرمایه گذاران دعوت می کنیم به زرقان بیایند و در بخش گردشگری سرمایه گذاری کنند و در این راستا بخشداری زرقان آماده همه گونه همکاری با این عزیزان است.
به گزارش تماشا بخش زرقان در 25کیلومتری شمال شهر شیراز واقع شده و به دلیل موقعیت استراتژیک، وجود صنایع مهم و نزدیکی به کلان شهر شیراز، دارای ظرفیت های بسیاری در عرصه های 
مختلف است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما