امروز، پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

نیازمند نگاه برابر در خصوص فراهم کردن امکانات هستیم

فرزانه قنبر دزفولی - سرویس ورزشی
رئیس کمیته طناب زنی استان فارس گفت: عدم 
اطلاع رسانی عمومی و نبود حمایت مالی جهت اعزام های مختلف به مسابقات از جمله چالش هایی است که ما با آن روبرو هستیم. فاطمه شیبانی در گفتگو با سرویس ورزشی «تماشا» با بیان اینکه رشته ورزشی طناب زنی دارای فدراسیون مجزای جهانی و آسیایی است که این رشته پانزده سال پیش توسط دکتر میترا روحی وارد ایران شده است، اظهار کرد: این رشته ورزشی کار خود را در ابتدا با برگزاری دوره های مربیگری و داوری درجه سه و مسابقات کشوری آغاز کرد و پنج سال بعد به صورت طرح ملی وارد مدارس ابتدایی کشور شد و این طرح در پایه چهارم ابتدایی به صورت هماهنگ در کل کشور برگزار گردید. استان فارس نیز هماهنگ با بقیه استان ها این روند را طی کرد.
* استان فارس از استان‌های به‌روز و‌ مطرح کشور در این رشته ورزشی است
وی اضافه کرد: حدود شش سال است که مسئولیت کمیته طناب زنی را برعهده دارم و در طول این سال ها فارس با برگزاری هفت دوره مربیگری، دو دوره داوری، چندین دوره بازآموزی و‌ کارگاه از استان های به روز و‌ مطرح کشور در این رشته ورزشی است.
شیبانی خاطر نشان کرد: هم اکنون این رشته ورزشی در فارس به‌عنوان قطب اول کشور شناخته شده و ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که این رشته را در سطح استان توسعه دهیم. همچنین با توجه به برگزاری مسابقات استانی در سال گذشته شهرستان های شیراز، مرودشت، فسا و داراب از فعال ترین کمیته های طناب زنی استان به شمار می روند که هم در بخش طناب زنی همگانی و هم قهرمانی در حال فعالیت هستند.
وی ادامه داد: دو سال پیش من به عنوان تنها نماینده ایران به دوره مربیگری و داوری آسیایی طناب زنی در کشور مالزی دعوت شدم و پس از بازگشت با توجه به فعالیت حرفه ای و تخصص به عنوان برترین مدرس طناب زنی کشور انتخاب شدم. این بانوی فعال در عرصه ورزشی بیان داشت: سال گذشته اولین اعزام ایران به مسابقات جهانی طناب زنی در کشور چین را داشتیم که تیم فارس به نمایندگی از کشور عزیزمان مقام پنجم و هفتم جهان را کسب کرد. در مسابقات بعدی نیز من به عنوان تنها داور ایران قضاوت مسابقات آسیایی کشور تایلند را به عهده داشتم. وی عنوان کرد: امسال هم به عنوان مربی تیم ملی ایران با تیمی متشکل از پنج ورزشکار استان فارس به مسابقات آسیایی طناب زنی کره جنوبی اعزام شدم که با توجه به سطح بالای داوری در همان مسابقات به عنوان داور بخش 
برترین های آسیا انتخاب شده و قضاوت کردم.
شیبانی به بیان مهم ترین دستاوردهای مسابقات آسیایی طناب زنی کره جنوبی پرداخت و اعلام کرد: کسب پنج عنوان آسیا و اقیانوسیه برای اولین بار در ایران شامل مقام اول دابل داچ نمایشی، مقام دوم دابل داچ سرعت، مقام دوم آزاد نمایشی انفرادی در رده سنی ۱۵تا ۱۶ سال، راهیابی به مسابقات برترین های آسیا، کسب عناوین قهرمان آسیا در ماده دابل داچ نمایشی و مقام سوم ماده دابل داچ سرعت بانوان از مهم‌ترین دستاوردهای این مسابقات به شمار می رود. 
ناگفته نماند که اعضای این تیم متشکل از خانم ها نگین نریمانی، مریم حسینی، حدیث شبانی، پارمین یوسف و طهورا سجادیان بود.
* استان فارس از پتانسیل بالایی در این رشته ورزشی برخوردار است
وی در تشریح مشکلات موجود در این رشته ورزشی گفت: عدم اطلاع رسانی عمومی و نبود حمایت کافی مالی جهت اعزام های مختلف به مسابقات از جمله چالش هایی است که ما با آن روبرو هستیم. چرا که متأسفانه هنوز این رشته ورزشی در ایران به عنوان یک رشته قهرمانی شناخته نشده است و از آنجاییکه این رشته در کشور زیرمجموعه ورزش همگانی است از ردیف بودجه مناسبی برخوردار نیست.
شیبانی ادامه داد: استان فارس با توجه به کسب اولین مدال های رنگارنگ آسیا و‌ اقیانوسیه و در اختیار داشتن تنها مربی و داور بین المللی طناب زنی از پتانسیل بالایی در این رشته برخوردار است و همین مسئله باعث شده که توقع حمایت بیشتری از بخش خصوصی جهت فعالیت هایمان داشته باشیم. امیدواریم مسئولین توانایی های بالای ورزشکاران این استان در میادین بین المللی و خلق اتفاقات بزرگ توسط ورزشکاران ما را باور کنند. رئیس کمیته طناب زنی استان فارس یادآوری کرد: این رشته ورزشی همانند سایر رشته ها دارای سختی و چالش های زیادی برای پیشرفت و افتخار آفرینی است و نیازمند نگاه برابر در خصوص فراهم کردن امکانات و ایجاد انگیزه جهت مربیان، داوران و بازیکنان می‌باشد.
وی در پایان از دکتر فریبا خالدی معاون امور ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان فارس و سرکار خانم مریم جوانمردی نایب رئیس محترم هیأت ورزش های همگانی استان و مسئول سازمان آمادگی جسمانی و ایروبیک و روش های تمرینی تشکر و قدردانی کرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما