امروز، سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

من بلد نیستم شلوغ کاری کنم و با هوچی‌گری و کار پوپولیسیتی با هواداران حرف بزنم

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: برای گرفتن مجوز 
حرفه ای روزهای شلوغی داریم اما ناگهان شایعه می کنند که مدیریت استقلال قرار است تغییر کند و برخی هم اعلام آمادگی می کنند انگار که مناقصه یا فراخوان عمومی است!
امیر حسین فتحی  در خصوص آخرین وضعیت استراماچونی و شرایط این مربی گفت: همانطور که 
می دانید با توجه به جوان تر شدن استقلال توانستیم  ابتدا یک مربی خوب بیاوریم و استراماچونی را مجاب کنیم که به ایران بیاید. این مربی کوشا، خستگی ناپذیر و پرتلاش در خدمت استقلال هست و مشکلی وجود ندارد.
*  استراماچونی هنوز با سیستم کشور ما هماهنگ نشده است
وی در خصوص دلایل غیبت این مربی در نشست های خبری و اینکه به نظر می رسد حال این مربی  در ایران خوب نیست، گفت: این مربی هنوز با سیستم کشور ما آپدیت نشده و از شرایط تیم بسیار راضی است اما روز به روز و هفته به هفته بهتر می شود. شیطنت هایی هم در فضای مجازی انجام می شود که قطعا به آنها پاسخ خواهم داد.
* خود استراماچونی هم از اتفاقات نشست خبری تبریز راضی نبود
مدیرعامل استقلال در خصوص مشکلات مترجم این مربی گفت: از ابتدای فصل شخصی به نام دانشیار با توجه به تسلط به زبان انگلیسی و همچنین جی پی اس، در کنار تیم بوده است. ما یک مترجم دیگر هم داریم که برای کنفرانس های خبری در نظر گرفتیم. البته در هفته اول کارت نشستن این عزیزان روی نیمکت صادر نشد چون حتی کارت اعضای کادر فنی ما  هم صادر نشده بود. در هفته دوم هم این مشکل حل شد و مترجم مد نظر سرمربی ما روی نیمکت نشست. این را هم بگویم که استراماچونی به دلایل شخصی خودش دوست نداشت در نشست خبری حضور پیدا کند ولی من با او صحبت کردم و این نکات را گفتم که در خدمت رسانه ها باشد. ان شاءا... از بازی سوم او در نشست خبری شرکت خواهد کرد. در مورد اتفاقات تبریز هم بگویم خود استراماچونی از اتفاقات نشست خبری در آنجا راضی نبود ولی مطمئناً از هفته سوم این موضوع هم حل می شود. وی با تأکید بر اینکه روز دوشنبه با استراماچونی جلسه داشته است، گفت: من هر هفته با این مربی  یکی دو جلسه دارم و در فضای دوستانه صحبت می کنیم ولی بر خلاف اخبار فضای مجازی ما رابطه خوبی داریم و با قدرت کار خود را می کند.
* استراماچونی اصلاً به فرودگاه نرفته بود
فتحی در خصوص اینکه مردم تصویر ذهنی شان از سرمربی استقلال همان اتفاقات رخ داده در نشست خبری تبریز بود و چرا اخبار استقلال در ایتالیا منتشر می شود گفت: من باید به هواداران استقلال بگویم منبع رسمی باشگاه استقلال، سایت و کانال باشگاه است. استراماچونی بعد از بازی با فولاد مستقیم از ورزشگاه راهی منزلش شد. اصلاً او راهی فرودگاه نشده بود. ما به وزارت امور خارجه و سفارت ایتالیا نامه زدیم که یک رسانه ایتالیایی اخبار کذب منتشر می کند و شکایت هم کرده ایم و  در این خصوص بخش حقوقی ما هم فعال است و آخرین خبرها را در این مورد به اطلاع هواداران می رسانیم.
* عده‌ای که استقلال را دوست ندارند شیطنت می‌کنند
وی در خصوص اینکه چرا قضیه سرمربی استقلال مدیریت نشد تا هواداران به روزنامه های ایتالیایی مراجعه نکنند، گفت: استقلالی ها روزنامه های ایتالیایی نمی خوانند. متأسفانه صفحات مجازی اطلاعات غلط به هواداران 
می دهند، فضای ملتهب ایجاد می کنند و روی ذهن هوادار اثر منفی می گذارند. عده ای که دوست ندارند استقلال در این موقعیت بحرانی آرامش داشته باشد این حرف ها را می زنند.
* برای مدیریت استقلال اعلام آمادگی می‌کنند انگار مناقصه است!
فتحی تأکید کرد: ما در سخت ترین شرایط هستیم و برای گرفتن مجوز حرفه ای روزهای شلوغی داریم اما ببینید چه حرف هایی بیرون می آید، یک روز تعویض مدیرعامل استقلال است، ناگهان شایعه می کنند که مدیریت استقلال قرار است تغییر کند و می آیند برای مدیریت اعلام آمادگی می کنند انگار که مناقصه یا فراخوان عمومی است! کاری می کنند که عالی ترین مقام ورزش دو بار با من تماس می گیرد و خبر را رد می کند. جالب تر اینکه رئیس هیأت مدیره این مسئله را تکذیب می‌کند اما باز هم در این باره صحبت می کنند. این ملتهب کردن فضای عمومی است.یک روز می گویند استراماچونی از فرودگاه برگشت ولی این حرف ها مربوط به کسانی است که از آرامش استقلال لذت نمی  برند.من به هواداران می گویم برخی صفحات و سایت ها با لوگوی استقلال کسب در آمد می کنند ولی این اخبا را باور نکنند.
* رقم فسخ قرارداد 3 میلیون یورویی استراماچونی صحت ندارد
مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اینکه ظاهراً هزینه پرواز میلیچ را استراماچونی پرداخت کرده است و ویزای او به مشکل خورده بود، گفت: ما در ایران زندگی می کنیم و برخی مواقع اتفاقاتی می افتد که دست ما نیست. میلیچ یک بار به تهران سفر کرد که مدیر برنامه صربستانی اش نتوانست به تهران بیاید و به دبی رفت و برگشت. هم او ما را درک کرد و هم استراماچونی، الان هم که با تیم تمرین می کند. بعضاً در مورد ویزای توریستی و کار حرف می زنند، از روزی که استراماچونی به ایران آمده ویزای توریستی داشته تا اینکه ویزای کار او تهیه شود. این موضوع هم د حال پیگیری است.
* با 2 مترجم برای سرمربی کارمان را انجام می‌دهیم
وی در خصوص مترجم این مربی تأکید کرد: من یکبار از استراماچونی خواستم که برایش مترجم ایتالیایی بگیریم که او قبول نکرد. ما یک مترجم داریم که کار جی پی اس را انجام می دهد، مترجم دوم هم در تیم ما خواهد بود و هر 2 با ما کار خواهند کرد. ما هم با آقای مشهودی و هم دانشیار ادامه خواهیم داد. آقای سلطانی هم مشاور ورزشی باشگاه استقلال هستند و در جلسه استراماچونی و ویلموتس حضور داشت.
* استراماچونی علاقه‌ای به حضور مربی ایرانی نداشت
فتحی در خصوص اینکه چرا استراماچونی دستیار ایرانی ندارد گفت:من این موضوع را با استراماچونی مطرح کردم ولی او اعلام کرد که 3 کمک دارد و علاقه ای به مربی ایرانی نداشت. به همین دلیل جواد زرینچه را به عنوان سرپرست تیم گذاشتیم  که هم روی مسائل فنی اشراف دارد و هم روی تیم. وی با تأکید بر اینکه استراماچونی خودرای نیست، گفت: ما رابطه ای با احترام متقابل داریم و اصلاً مطرح نکردیم که کمک مربی ایرانی در کنار او حضور داشته باشد.وقتی دیدیم که خودش نیازی به مربی ایرانی نمی بیند دیگر این بحث را با نکردیم.
* یک عده در فضای مجازی هزینه می‌کنند و به باشگاه آسیب می‌زنند
وی در خصوص اینکه علیه خودش شعار دادند یا خیر گفت: من در ورزشگاه نبودم. استقلال و پرسپولیس باشگاه هایی متفاوت هستند. من 30 سال است که در فوتبال هستم،کار کردن در استقلال و پرسپولیس با ده ها میلیون هوادار و سلیقه کار بسیار سختی است. وقتی بازیکنی جذب 
می کنیم یک عده می گویند بد است، یک عده می گویند خوب است. در فضای مجازی برخی در شبکه های مجازی هزینه می کنند و خط می دهند و سوار موج هواداران 
می شوند و اینها به باشگاه آسیب می رساند. البته هواداران این موضوعات را می فهمند. من اگر امروز در استقلال باشم یا نباشم بدون حاشیه هوادار استقلال هستم و برای مدیر بعدی حاشیه نمی سازم و شیطنت نمی کنم!از هواداران استقلال می خواهم که به تیم استراماچونی و تیم مدیریتی اطمینان کنند.
* خطیر با تصمیم خودش جدا شد
مدیرعامل استقلال در خصوص اینکه خطیر را چه کسی به استقلال آورد، گفت: من او را به استقلال آوردم و به دلایلی که خودش اعلام کرد از باشگاه جدا شد.
* خطیر به زودی به سوئیس می‌رود
وی در خصوص اینکه پس چرا خطیر بعد از جدایی بیشتر در رسانه ها فعال است گفت:  او در حال جمع آوری کارها است تا به خانواده اش در سوئیس بپیوندد.
* خطر حذف استقلال از آسیا جدی است
فتحی در خصوص اینکه اگر آرا در هیأت مدیره مساوی شود چه می کنند گفت:  شیر یا خط می آوریم! ما فضای خوبی در هیأت مدیره داریم. ما چندین شب است تا پاسی از شب جلساتی داریم تا مجوز حرفه ای را بگیریم. فدراسیون فوتبال، کمیته صدور مجوز و ... با ما همکاری دارند. جالب این است که یک ریال از این بدهی ها مربوط به دوران من نبوده است. اینها مربوط به 3-4 سال پیش است و ما در حال حاضر به دنبال جلب رضایت دوستان و تسویه با دوستان هستیم. البته ما هنوز فرصت داریم البته خطر حذف استقلال بسیار جدی است و باید بگویم مشکل باشگاه در حال حاضر این  موضوع است. من از پیشکسوتان و هواداران می خواهم که الان انتقاد نکنند.
* از سکوت و نجابت من سوءاستفاده می‌کنند و من را می‌زنند
وی تأکید کرد: اگر فتحی را دوست ندارند اما استقلال را دوست داشته باشند. الان که فتحی را می زنند از سکوت و نجابت من سوء استفاده می کنند. یعنی من سوار بر موج هواداران نمی شوم  و اهل عوام فریبی نیستم ولی برخی سوء استفاده می کنند. من بعضی مواقع دلم به درد می آید، این ایام ایام عزاداری امام حسین(ع) است، ایشان فرمود اگر دین ندارید آزاده باشید. یکی از این افراد که کنار استقلال است و  به سهم خواهی در رسانه ها و فضای مجازی معروف است پشت تلفن می گفت مجور استقلال صادر نمی شود! من به هواداران می گویم کنار باشگاه باشید، مهم ترین مسئله هیأت مدیره الان صدور مجوز حرفه ای است. الان مشکل استراماچونی و غیره نیست. همه باید کنار هم باشیم. فلان پیج مدعی شده که شما خودتان هم در ورزشگاه دیدید طرف مدعی شده که سایت و کانال رسمی باشگاه در اختیا او است. اینها یعنی 
سوء استفاده.
* طلبکاران با باشگاه راه بیایند
وی تأکید کرد: ما 4-5 میلیارد تومان بدهی داریم و از عزیزانی که در استقلال بودند خواهش می کنم با باشگاه بیشتر راه بیایند تا در این چند روز با کمک اعضای هیأت مدیره این اتفاق برای استقلال رخ دهد درست مثل سال قبل. کادر مدیریت جدید سال قبل بیش از 10 میلیارد را پرداخت کرد و مجوز گرفت.
* با 2 بازی نمی‌شود استراماچونی را قضاوت کرد
فتحی در خصوص اینکه چه کسانی موفقیت استقلال را نمی خواهند، گفت: آن عزیزانی که در بیرون از استقلال حواشی ایجاد می کنند اجازه بدهند استقلال و تیم مدیریتی کارش را خوب انجام بدهد. با 2 بازی نمی شود استقلال و استراماچونی را قضاوت کرد. اجازه بدهند چند بازی بگذرد بعد قضاوت کنند.
* سال گذشته 8 بازیکن ما برای یک مدیر برنامه بود
مدیرعامل استقلال که با برنامه فوتبال برتر صحبت 
می کرد در خصوص اینکه گفته می شود یک مدیر برنامه در استقلال 9 بازیکن دارد گفت: نه اینگونه نیست. تیم ها همیشه بازیکنان را با مدیر برنامه ها می بندند. البته این کار بدی نیست. امسال 5-6 بازیکن ما با یک مدیر برنامه کار می کنند. سال گذشته 7-8 بازیکن ما با یک مدیر برنامه قرارداد داشتند ولی اینگونه نبود که به باشگاه پکیج بدهند.
* به دنبال کسر رأی محرومیت بلبلی هستیم
فتحی با اشاره به محرومیت بلبلی گفت: من رأی را خودم دیده ام ولی هنوز به ما ابلاغ نشده است. رأی باید به ما ابلاغ شود ولی امیدوارم بتوانیم محرومیت این جوان را کمتر کنیم تا از او زودتر استفاده کنیم. ما بر مبنای فسخی که او داشته قرارداد بستیم و مسائلی بوده که اجازه بدهید این موضوع خیلی باز نشود. امیدواریم که با اعتراض به کمیته استیناف رای را کم کنیم. حتی اگر لازم باشد با باشگاه فولاد هم مذاکره می کنیم.
وی در خصوص اینکه آیا شکایتی از احمدوند بازیکن پرسپولیس شده است، گفت: خیر در این زمینه شکایتی نکرده ایم. فتحی در خصوص اینکه مسئول قراردادهای استقلال در حال حاضر چه کسی است، گفت: قراردادهای ما بسته شده است و شاید یکی دو بازیکن دیگر که یکی ایرانی است و یکی خارجی، جذب کنیم.
مدیرعامل استقلال در خصوص اینکه چرا هر سال بازیکنان زیادی از استقلال می روند، گفت: من به هواداران حق 
می دهم، در همه دنیا عرف است که بازیکنان توسط باشگاه ها به فروش بروند تا درآمدزایی شود. ما امسال 2 پیشنهاد خوب برای 2 بازیکنمان داشتیم. یکی از راه های 
در آمدزایی این است. باز هم اگر امسال بازیکنی مثل دیاباته یا بازیکنان دیگر بدرخشند و باشگاهی مثلا 700 هزار دلار برای او بدهد چاره ای جز فروش هست؟ وقتی اسپانسر پول نمی دهد، حق پخش نمی دهند و بلیت فروشی هم پول زیادی نصیب باشگاه نمی کند پس باشگاه باید چه کار کند؟ در سال گذشته نزدیک به 2 میلیون دلار از فروش تیام، حسینی و صیادمنش درآمدزایی کردیم. ولی باید به سمتی برویم تا از آکادمی بازیکن تزریق کنیم.
* دربی برگشت هم باید در روز غیر تعطیل برگزار شود
مدیرعامل استقلال در خصوص اینکه چرا بازی استقلال و پرسپولیس در روز غیر تعطیل برگزار می شود، گفت: این حق استقلال است که از میزبانی استفاده کند. اگر قرار است ما در روز غیر تعطیل بازی دربی برگزار شود قطعا بازی برگشت هم باید در روز غیر تعطیل برگزار شود و ما به این موضوع اعتراض می کنیم.اگرشورای تأمین استان مجبور است بازی را یکشنبه برگزار کند در بازی برگشت هم ما چنین انتظاری داریم.
* شاید حرف‌هایی در دلم است که نتوانم بزنم
وی در خصوص اینکه چند در صد این مصاحبه را صادقانه انجام داده است، گفت: من همه چیز را صادقانه گفتم ولی ممکن است حرف هایی در دلم باشد که نتوانم بزنم. اختلاف سلیقه در باشگاه استقلال فراوان است ولی باعث تعالی و پیشرفت است. بین من و استراماچونی هیچ تقابلی نیست. عرض کردم رابطه من و استراماچونی بسیار خوب است. قطعاً استراماچونی این صحبت ها را که توسط رسانه های ایتالیایی مطرح شده تکذیب می کند. هر 2 مترجمی هم که در استقلال هستند مورد تأیید باشگاه و سرمربی تیم است.
* ابراهیمی گفت به ایران بیاید در استقلال بازی می‌کند
فتحی در خصوص امید ابراهیمی گفت: ما با این بازیکن صحبت کردیم و او گفت که اگر به ایران بیاید قطعاً به استقلال می آید که در نهایت به بلژیک رفت.
وی در خصوص دلایل عدم حضور خبرنگاران در تمرینات گفت: ما در تهران استادیوم اختصاصی نداریم، البته با ورزشگاه تهرانسر هماهنگ کردیم که هم هواداران به محل تمرینات بیایند و هم نمایندگان رسانه ها در تمرینات ما حضور پیدا کنند.
* در استقلال همه چیز گل و بلبل نیست
فتحی در پایان گفت: در باشگاه استقلال همه چیز گل و بلبل نیست، ولی من بلد نیستم شلوغ کاری کنم و با هوچی گری 
و کار پوپولیسیتی با هواداران حرف بزنم. دوستان با هماهنگی در هیأت مدیره کارها را پیش می برند و من امیدوارم عدم شیطنت به بیرون از باشگاه منتقل شود و اجازه بدهند استقلال کارش را خوب پیش ببرد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما