امروز، دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

فارس جایگاه ویژه‌ای در کسب و کارهای اینترنتی کشور دارد

* مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس: ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه تجارت الکترونیک
عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی فارس گفت: استان فارس جایگاه ویژه‌ و مناسبی در بخش کسب و کارهای اینترنتی در کشور دارد اما مشکلاتی برای فعالان این بخش‌ وجود دارد که آنها را آسیب‌پذیر 
کرده است. 
یلدا راهدار در نشست تخصصی چالش‌های کسب و کارهای اینترنتی که در این اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، با بیان اینکه استان فارس جایگاه ویژه‌ و مناسبی در بخش کسب و کارهای اینترنتی در کشور دارد اما مشکلاتی برای فعالان این بخش‌ وجود دارد که آنها را آسیب‌پذیر کرده است، اظهار داشت: پیامد منفی این موضوع عدم دسترسی فعالان واقعی به سهم خود در بازار کسب و کار اینترنتی است.
وی افزود: برخی از مشکلات ما ملی است اما تلاش ما در کمیسیون فناروی، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس برای به حداقل رساندن و یا رفع معضلات در استان فارس 
است.
راهدار اظهارداشت: مهم‌ترین مشکلات تجارت اینترنتی مسایلی از جمله فقدان زمینه‌های حقوقی، محدودیت‌های خطوط ارتباطی و دسترسی به اینترنت، صادرات، مبادلات مالی و مسایل فرهنگی است که باید برای هر بخش به راهکار عملیاتی تدوین شود.
وی عنوان کرد: این درحالی است که در پایش فضای کسب و کار استان، مؤلفه دسترسی به اینترنت جز مولفه‌های مثبت در استان شناخته شده است اما این به معنای عدم توجه به این مسئله نیست.
راهدار با اشاره به برگزاری نشست تخصصی چالش‌های کسب و کارهای اینترنتی در اتاق بازرگانی فارس گفت: این نشست‌ها با هدف بررسی و احصا مشکلات و معضلات در حوزه‌های کسب و کارهای اینترنتی با حضور فعالان این بخش برگزار می‌شود که تا آخر امسال چند نشست دیگر نیز برنامه‌ریزی شده است.
مهرداد سهرابی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، نیز با اشاره به اهمیت چابکی در سازمان‌هایی همچون مرکز توسعه تجارت الکترونیک گفت: با توجه به وضعیت ایران در بحث تجارت الکترونیک، برداشتن گام‌های اساسی در حوزه فرهنگ‌سازی، زیربنای حقوقی، قانونی و زیرساخت‌های فنی مورد نیاز ضروری است.
وی بیان کرد: از تجارت الکترونیک به عنوان یک تسریع‌ کننده مطمئن در افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی نام برده می‌شود و این موضوع مهم از مباحثی است که همواره در بنگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی لزوم توجه به آن مورد تأکید قرار گرفته است.
سهرابی اظهارداشت: اصلاح قوانین و مقررات و تنظیم ضوابط جهت رفع دغدغه های کسب و کارهای نوین و پیشبرد آنها بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود: فضای کسب و کار همواره در حال دگرگونی و تحول بوده است و در سالیان اخیر این تحولات سرعت فزاینده‌ای یافته است و در همین راستا بایستی جهت رفع موانع موجود کسب و کارهای نوین  اقدام به برنامه ریزی دقیق، منسجم و راهبردی در کشور شود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما