امروز، پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

منطقه ویژه نفت و گاز استان فارس عملیاتی می‌شود

عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی استان فارس گفت: موضوع راه اندازی منطقه ویژه فناوری صنعت نفت و گاز استان به طورعملیاتی و براساس مدل پروژه منطقه ویژه گاز خوزستان - اهواز پیگیری می شود. 
نادر طیبی در جلسه کمیسیون انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی اتاق بازرگانی فارس، بیان کرد: ابعاد مختلف منطقه ویژه گاز خوزستان - اهواز با حضور کارشناسان استان در بخش‌های مختلف بررسی شده است.
وی افزود: بر این اساس مصوب شد شرکتی به عنوان مسئول منطقه ویژه اقتصادی نفت و گاز استان فارس ثبت شود که در این زمینه به زودی نامه‌ای از اتاق بازرگانی استان برای استاندار فارس تهیه شده است.
عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: در این نامه سهامداران پیشنهادی برای این شرکت را مطرح کردیم که نماینده سهامداران دعوت و شرکت تشکیل شود و بحث‌های مرتبط با این موضوع در قالب شخصیت حقوقی خارج از کمیسیون دنبال شود.
وی اضافه کرد: همچنین در این نامه درخواست ما این است که این موضوع با محوریت کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی استان در استانداری دنبال شود. طیبی ادامه داد: به زودی جلسات این مهم در استانداری فارس تشکیل می‌شود و با تشکیل سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی نفت و گاز استان، موضوع به صورت جدی تر در استان دنبال خواهد شد. وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: سیزدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی تجهیزات صنعت نفت، پاز و پتروشیمی و نمایشگاه بهداشت ایمنی و محیط زیست در صنعت نفت در مهرماه جاری در شهر شیراز برگزار می‌شود که حضور فعالان اقتصادی و شرکت‌های فعال استان در این بخش می‌تواند بر کیفیت نمایشگاه بی افزاید. طیبی گفت: فارس از استان‌های پیشگام در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در استان است که هدف این نمایشگاه تنها صرف برگزاری نیست و همه باید برای برگزاری نمایشگاه در خور شأن استان تلاش کنند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما