امروز، پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

معضل کارمندان بیکار در برخی سازمان‌های دولتی با حقوق ۸ میلیونی!!!

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه، برخی افراد در دستگاه های 
اجرایی بدون داشتن هیچ گونه پست یا وظیفه‌ای فقط ساعت می زنند و حقوق دریافت می‌کنند، گفت: دستگاه های نظارتی با سازمان هایی که حقوق بدون ضابطه به «کارمندان بی‌کار» می‌دهند برخورد کنند.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفتگو با تسنیم،‌ با بیان اینکه، در برخی سازمان ها تعدادی کارمند وجود دارد که بدون انجام کوچک ترین فعالیت حقوق دریافت می‌کنند، گفت: در یکی از دستگاه ها نیز افرادی مشاهده شده‌اند که هیچ گونه وظیفه‌ای ندارند اما ماهیانه 8 تا 9 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند. حتی دیده شده این افراد در ساعات پایانی کار نیز در دستگاه حضور دارند تا از مزایای اضافه کاری استفاده کنند.
به گفته این عضو کمیسیون برنامه و بودجه، این چالش مربوط به استخدام بدون ضابطه نیروها در ادارات دولتی بوده و در برخی سازمان ها افرادی به کارگیری شده‌اند که واقعاً نیازی به حضور آنها نبوده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد، سالیانه چند ده هزار میلیارد تومان صرف پرداخت حقوق و مزایای کارمندان دولت می‌شود اما مردم از کیفیت خدمات بسیاری از دستگاه ها راضی نیستند. متأسفانه پرداخت حقوق به کارمندان بیکار نیز به چالش های نظام اداری کشور اضافه شده و باید برای رفع آن چاره اندیشی شود.
دلیگانی گفت: این افراد بدون کار بر اساس ضوابط استخدامی حاضر نیستند در نقاط دیگر کشور به کار گرفته شوند و بر همین اساس دیده می‌شود تعداد قابل توجهی معلم در تهران حضور دارند بدون آنکه از آنها استفاده شود.
وی در واکنش به این موضوع که ظاهراً دیوان محاسبات در خصوص پرداخت حقوق به این کارمندان بیکار در یکی از سازمان های زیرمجموعه‌‌ وزارت اقتصاد نیز ورود کرده است، گفت: دستگاه های نظارتی با سازمان هایی که حقوق بدون ضابطه به «کارمندان بی‌کار» می‌دهند برخورد کنند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما