امروز، دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

اولین چیزی که در تصویر می‌بینید مشکلات کنونی شما را نشان می‌دهد

شاید باورش سخت باشد اما ضمیر ناخودآگاه انسان دقیقاً همان چیزی که هست را می‌بیند و تشخیص می‌دهد و احتمال اشتباه کردن یا فریب خوردن هم ندارد.
چشم‌ها یک تصویر کلی می‌بینند اما مغز آنچه با احساسات شما هم‌خوانی دارد را اولویت‌بندی می‌کند و روی مسائلی متمرکز می‌شود که مشکل کنونی فرد هستند.
به همین خاطر این تست روانشناسی را برای شما انتخاب کرده‌ایم تا ببینید آیا با این ادعا هم‌خوانی دارد؟ و آیا اولین گزینه‌ای که در تصویر بالا انتخاب کرده‌اید به مشکلات کنونی زندگی شما اشاره دارد یا خیر؟ شاید بد نباشد بگوییم این تست‌ها بیشتر جنبه سرگرمی دارند و لازم نیست پاسخ آنها را چندان جدی فرض کنید.
۱- پلنگ سیاه
 اگر اولین چیزی که در تصویر بالا دیده‌اید، پلنگ سیاه است یعنی بزرگترین و اصلی‌ترین دلیل استرس‌های شما «رابطه‌های شخصی» است. احساس می‌کنید در حال از دست دادن رابطه خود هستید و گاهی حتی نمی‌دانید این دوستی یا رابطه به کجا قرار است ختم شود! دائم به خاطره‌های خود فکر می‌کنید و لحظه‌های خوب و هیجان‌انگیز را به یاد می‌آورید.
شاید بهترین کار این باشد که در مورد مسائلی که آزارتان می‌دهد با دوستان خود صحبت کنید. اغلب مواقع با حرف زدن و مطرح کردن مسائل می‌توان مشکلات را حل کرد.
۲- شیرها
 اگر اول شیرها را دیدید احتمالاً در حال دست و پنجه نرم کردن با مسئولیت‌هایی هستید که مدت زمان طولانیست روی شانه‌هایتان سنگینی می‌کنند. شما عادت کرده‌اید مراقب همه چیز باشید و غصه‌ زندگی همه را بخورید. همین امر سبب شده تا خودتان را فراموش کنید.
دوستان و خانواده فکر می‌کنند شما عقل کل هستید و می‌توانید همه چیز را کنترل کنید اما شما حس می‌کنید در لبه‌ هر اتفاقی ایستاده‌اید و هر چیز کوچکی می‌تواند آزارتان دهد. باید این را بدانید که گاهی توجه به خود و خود را در اولویت قرار دادن چندان هم بد نیست و شاید لازم باشد حس درونی خود را بروز دهید و از زیر بار مسئولیت‌هایی که وظیفه شما نیست بیرون بیایید.
۳- گورخرها
 اگر اول توجهتان به گورخرها جلب شد، یعنی در حال حاضر بزرگترین دغدغه فکری شما در رابطه با سلامتی خود یا یکی از اعضای خانواده‌تان است. نگرانی در مورد سلامتی بسیار خوب و مفید است زیرا کمک می‌کند تا سبک زندگی سالمی را دنبال کنید، اما اگر این مسئله به وسواس فکری و اضطراب منجر شود، دیگر مثبت بشمار نمی‌رود و خودش یک مشکل اساسی است.
دلیلی وجود ندارد برای چیزی که کنترلی روی آن ندارید تمرکز کنید و نگران شوید. فقط کافیست سلامت زندگی خود را حفظ کنید و اجازه دهید اتفاق‌ها به خودی خود روی دهند.
۴- زرافه‌ها
 اگر اولین انتخاب شما زرافه‌ها هستند، احتمالاً نگران شغل خود هستید و تصور می‌کنید امنیت مالی ندارید. متأسفانه این روزها افراد زیادی در سراسر جهان با مشکلات طولانی‌مدت کاری دست‌وپنجه نرم می‌کنند. وقتی شرایط اقتصادی بد می‌شود، این مشکلات پررنگ‌تر می‌شوند و بازار رقابتی نیز در مشاغل مختلف با سرعت بیشتری جریان می‌یابد.
از طرف دیگر، تکنولوژی با سرعت زیادی در حال توسعه یافتن است و همه ما مجبور هستیم باهمان سرعت همگام شده و دائماً مهارت‌های جدید بیاموزیم. اگر تصور می‌کنید شغلتان در حال تغییر یافتن است و به مهارت‌هایی نیاز دارد که شما چندان از آن سررشته ندارید، با خودتان صادق باشید و کمبودها را با آموختن و ثبت نام در کلاس‌های مربوطه جبران کنید.
۵- پرنده آبی
 اگر پرنده آبی اولین چیزی است که در تصویر نظرتان را جلب کرد، یعنی احساس می‌کنید در این دنیا وسیع تنها هستید و در این همه شلوغی گم شده‌اید. در جامعه مدرن کنونی، بیشتر مردم از طریق دنیای دیجیتالی و با ارسال پیام و تکست و ایمیل با یکدیگر در ارتباط هستند. ارتباط‌ در فضای مجازی حس چندان راحتی ندارد و همین امر سبب می‌شود تا فرد احساس انزوا کند و نتواند در جریان جامعه امروزی جاری باشد و با مردم ارتباط داشته باشد.
۶- پرنده‌ها
 اگر دو پرنده جلوی تصویر در اولین نگاه نظرتان را جلب کردند، یعنی دوست دارید در مورد احساسات خود با دیگران صحبت کنید اما راحت نیستید زیرا تصور می‌کنید این حرف‌ها برای بقیه معنا و مفهومی ندارد. احساسات خود را درون وجودتان مچاله و خفه نکنید. به دوستان خود اعتماد کنید. اگر حرفی در دل دارید که باید مطرح شود آن را به فرد قابل اعتماد بازگو کنید. بدون شک دوستان نزدیک شما تا الان شناخت خوبی نسبت به شما پیدا کرده‌اند و بر اساس برخی حرف‌ها شما را قضاوت نخواهند کرد.
این را به خاطر داشته باشید که مطرح کردن احساسات نشانه‌ ضعف نیست. شاید همین تودار بودن‌ها باعث شده که دوستان درک درستی از روحیه شما نداشته باشند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما