امروز، دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

آموزش و پرورش به دنبال ایجاد فضای استاندارد ورزشی در مدارس است

قهرمانی معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان فارس در سفر به بیرم از امکانات ورزشی شهرستان بازدید کرد.
به گزارش «تماشا» و به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان بیرم، احمدعلی قهرمانی در این سفر و پس از بازدید از اماکن ورزشی شهرستان بیرم اظهار داشت:  استخر «شهدای غواص» بیرم سومین استخر استان فارس است که خوشبختانه افتتاح شد و امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر کد ویژه‌ سالن‌های ورزشی را  نیز برای آن اخذ کنیم تا نیروهای مورد نیاز آن شامل مدیر، معاون، خدمتگزار و سرایدار را نیز تأمین کنیم.
وی افزود: با بررسی دقیق‌ امکانات استخر، سعی می کنیم که ان‌شاءا... نواقص را برطرف کنیم و استانداردهای لازم برای ورزش شنا و استخر از جمله فضای رخت‌کن، دوش‌ها، سرویس‌ها و سیستم تأسیساتی موتورخانه را ایجاد کنیم تا بتوانیم یکی از کانون‌های ورزشی شنا در جنوب کشور باشیم.
قهرمانی همچننی در مورد پیگیری زمین چمن نیز گفت: طبق صحبتی که با آقای ملک‌پور، رئیس محترم اداره‌ آموزش و پرورش منطقه بیرم انجام شد، مقرر گردید که ایشان رایزنی‌های لازم را با خیّرین انجام بدهند و بخشی از هزینه‌ی چمن را تأمین کنند، ما هم تلاش خواهیم کرد که در فرصت‌های آتی کمک کنیم و به صورت مشارکتی ان‌شاءا... برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ یک زمین چمن مصنوعی را در بیرم به بهره‌برداری برسانیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان فارس در عین حال گفت: یکی دیگر از اهداف ما تغییر کاربری سالن‌های کم استفاده یا بلااستفاده در مدارس به‌ویژه در مدارس دخترانه است.
وی افزود: با توجه به مباحث عرفی و مذهبی در کشور و با در نظر گرفتن مسائل و مشکلاتی که دختران با آن مواجهند و شرایط سختی که برای ورزش‌کردن در فضای باز و روباز مدارس دارند، سالن‌هایی را که در این مدارس موجود است و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد را تجهیز می کنیم تا دانش‌آموزان دختر بتوانند با خیال راحت در این فضاها حرکات بنیادین را تمرین کنند.
قهرمانی خاطرنشان کرد: اگر این سال ها به سرانجام برسد، دانش آموزان علاوه بر زمان مدرسه، در اوقات فراغت تابستان و یا زمان هایی پس از آن می توانند به عنوان کانون‌های ورزشی درون مدرسه‌ای، زیر نظر مربیان در رشته‌های مختلف مانند ژیمناستیک، آمادگی جسمانی، ورزش‌های رزمی یا رشته‌هایی که شرایطش فراهم باشد، فعالیت‌های ورزشی خود را انجام بدهند.
وی ادامه داد: برای استفاده‌ حداکثری از این سالن‌ها می‌کوشیم در رشته‌هایی که مربیان آن وجود داشته باشد، کانون را راه‌اندازی و فعال کنیم؛ مثلاً ما از دبیرستان دخترانه‌  فاطمیه در شهر بیرم بازدید کردیم، یک سالن بسیار خوب ۱۰ در ۱۸ متری دارد و اگر مدیر مدرسه همکاری‌های لازم را انجام دهد، حاضریم هزینه‌ تجهیز آن را تأمین کنیم و به یک فضای استاندارد برای ورزش دانش‌آموزان دختر این آموزشگاه و مدارس هم‌جوار و در اوقات فراغت برای همه‌  شهروندان بیرم تبدیل کنیم.
قهرمانی همچنین گفت: ما از ورزش‌هایی که در سطح دانش‌آموزی وجود دارد و برگزار می‌شود صد در صد حمایت می‌کنیم،  در سایر رشته‌ها و سطوح هم اگر فضا و شرایط و مربی متخصص که بتواند صحیح و اصولی تدریس کند را داشته باشیم، ان‌شاءا... حمایت خواهیم کرد تا آن‌ها نیز در کنار همین کانون‌های ورزشی درون‌مدرسه‌ای فعال باشند.
وی اظهار داشت: ما در طول سال چندین دوره‌ آموزشی در رشته‌های متعدد برای همکاران فرهنگی در داوری، مربی‌گری و ارتقای پایه برگزار می‌کنیم، اگر مسئولین اداره‌ آموزش و پرورش منطقه‌ بیرم با رئیس اداره‌ تربیت‌بدنی و مسئولین انجمن‌های ورزشی رایزنی‌های لازم را انجام دهند، این فرصت وجود دارد که بتوانیم به سطح دانش و ارتقای همکاران فرهنگی، اعم از دبیران تربیت‌بدنی یا سایر همکاران که تخصص ورزشی دارند نیز کمک کنیم که در بحث داوری و مربی‌گری، کارت‌های لازم را بگیرند و در کانون‌های ورزشی و حتی مسابقات شهر و استان، هم به منطقه خود و هم به ما کمک کنند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما