امروز، شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

پخش زنده بازيهاي جام جهاني در بوستان آزادي شيراز

سرپرست معاونت سيما و منظر شهري سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهرداري شيراز گفت: پخش زنده بازيهاي جام جهاني 2018 از پنجشنبه 24 خرداد در بوستان آزادي شيراز براي عموم به نمايش گذاشته مي شود. 
حسين پروين با اعلام اين خبر گفت: مسابقات جام جهاني فوتبال از پنج شنبه 25 خرداد ماه و همزمان با برگزاري بازي بين تيم هاي روسيه و عربستان در بوستان آزادي شيراز به نمايش گذاشته خواهد شد و شهروندان شيرازي مي توانند در اين محيط به تماشاي  اين بازي بپردازند. 
وي گفت: شرايط پخش دو بازي در روز و در ساعات 19و 30 دقيقه و 22و 30 دقيقه فراهم شده و تلاش مي کنيم امکانات مناسب براي پخش بازيهايي که در طول روز برگزار ميشود نيز فراهم شود. 
پروين با اشاره به اينکه در تعاريف شهرسازي فضاهايي با عنوان فضاهاي عمومي وجود دارد که شهروندان بدون وجود تعاملي خاص با يکديگر از اين فضاها استفاده مي کنند، افزود: اين فضاهاي عمومي در روند تکامل شهرسازي بايد به فضاهاي اجتماعي ارتقا يابد. 
وي با اشاره به اينکه در فضاهاي اجتماعي فعاليتهاي مختلفي براي حضور شهروندان و ايجاد تعاملات اجتماعي انجام مي شود، يادآور شد: فضاهاي متعددي در مناطق مختلف شيراز وجود دارد که ظرفيتي مناسب براي تبديل شدن به فضاي عمومي و پس از آن به فضاي اجتماعي محسوب مي شود. 
سرپرست معاونت سيما و منظر با بيان اينکه متوليان شهر شيراز تاکنون به موضوع تبديل فضاهاي عمومي به فضاهاي اجتماعي ورود نکرده اند، خاطر نشان کرد: شهرداري شيراز بنا دارد از اين پس فضاهاي عمومي همچون فضاهاي سبزي که در سطح شهر وجود دارند را با اجراي 
برنامه هايي مانند آنچه در ايام جام جهاني در بوستان آزادي برگزار 
مي شود به فضايي اجتماعي براي ايجاد تعامل شهروندان تبديل کند. 
پروين همچنين ايجاد نشاط حداقلي و کاستن از انواع فشارهايي که در شرايط کنوني جامعه اقشار مختلف را تهديد مي کند را از اهداف برگزاري برنامه هايي براي حضور مردم در کنار هم دانست و افزود: اينکه شهروندان شيرازي از نقاط مختلف شهر و با فرهنگ هاي متفاوت در برنامه هاي مشترک کنار هم قرار بگيرند علاوه بر اينکه بر تقويت تعاملات اجتماعي مي افزايد، با کاهش فشارهاي روحي بسياري ناهنجاريها و جرايم در جامعه رخ نخواهد داد. 
وي گفت: با توجه به فضاي مناسب بوستان آزادي و همچنين جذابيت 
جام جهاني فوتبال بويژه با حضور تيم ملي ايران در اين بازيها اين بوستان يکي از مکانهايي بود که  از سوي شهرداري شيراز براي اجراي برنامه ياد شده در نظر گرفته شد. 
پروين با اشاره به اينکه برنامه نمايش مسابقات با اين روش براي نخستين بار در شيراز اتفاق مي افتد، به برخي اقدامات مقطعي در گذشته اشاره کرد و گفت: در يکي از دورههاي جام جهاني بازيهاي تيم ملي ايران در يکي از پارکهاي شيراز به نمايش گذاشته شد که به‌دليل نبود 
برنامه‌ريزي دقيق تبعاتي به همراه داشت و اين برنامه تداوم نيافت. 
وي با بيان اينکه امسال برنامه‌ريزي مناسبي براي پخش بازيها در بوستان آزادي انجام شده است، گفت: ما سه مکان را براي برگزاري اين برنامه به شوراي تأمین شهرستان  پيشنهاد داديم که بوستان آزادي از سوي اين شورا براي نمايش مسابقات جام جهاني مناسب تشخيص داده شد. 
سرپرست معاونت سيما و منظر شهري همچنين به تعامل سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري شيراز با بخش خصوصي اشاره کرد و گفت: نمايش مسابقات جام جهاني در بوستان آزادي با هزينه هاي نزديک به صفر براي شهرداري شيراز برگزار خواهد شد. 
وي افزود: بر اساس توافق انجام شده با شرکتي که به‌عنوان اسپانسر برگزاري اين برنامه در نظر گرفته شده، همه امکانات پخش مسابقات به وسيله اين شرکت تأمین خواهد شد. 
سرپرست معاونت سيما و منظر شهري از شهروندان شيرازي خواست براي حضور در بوستان آزادي و ديدن بازيهاي جام جهاني از وسائط نقليه عمومي استفاده کنند. 
وي همچنين از همکاري همه سازمانها و مجموعه هاي شهرداري و شوراي شهر شيراز، استانداري فارس و فرمانداري شيراز، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي، نيروي انتظامي، اورژانس و سازمان ميراث فرهنگي براي برگزاري اين برنامه تقدير و تشکر کرد. 
وي اشاره به اينکه برنامه پخش مسابقات فوتبال جام جهاني براي نخستين بار در اين سطح در شيراز و يا حتي در کشور برگزار مي شود ممکن است با ايراداتي همراه باشد، گفت: از شهروندان و رسانه ها مي خواهيم با ارائه نظرات خود زمينه بهبود برنامه هاي آتي را فراهم کنند. 
پروين در پايان گفت: شهرداري شيراز در آيندهاي نزديک برنامه هاي مشابهي را در مناطق مختلف شهر، از پياده راه سلامت در منطقه برخوردار شهر تا جنوبي‌ترين و کم برخوردارترين نقاط شيراز برگزار خواهد کرد. 
وي يادآور شد: مکان هايي همچون بوستان نماز، بوستان شهروند و بوستان مادر براي ايجاد فضاهاي اجتماعي و برگزاري برنامه هايي مانند پخش مسابقات ورزشي و... مناسب 
هستند. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما