امروز، دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

یک پای فینال آبی شد

تیم فوتبال استقلال با پیروزی چهار بر صفر مقابل نساجی مازندران در مرحله نیمه نهایی جام حذفی باشگاه‌های ایران به فینال این رقابت‌ها صعود کرد.
تیم‌های استقلال و نساجی مازندران در مرحله نیمه نهایی جام حذفی باشگاه‌های ایران در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر رفتند.
استقلال که با غلبه بر تیم‌های تراکتور، ملوان و پارس جنوبی‌جم به مرحله نیمه نهایی جام حذفی رسیده این امیدواری را داشت با حمایت تماشاگرانش نساجی مازندران را شکست داده و اولین فینالیست جام حذفی لقب بگیرد.
شاگردان ساپینتو آخرین بازی خود در لیگ برتر را با پیروزی شگفت‌ انگیز هفت بر یک به پایان رساندند و به دنبال خلق یک برد هیجان انگیز دیگر بودند که به هدف خود رسیدند.
نساجی مازندران که مدافع عنوان قهرمانی در جام حذفی محسوب می‌شود، تیم‌های فجرسپاسی، آلومینیوم اراک و پیکان را از پیش روی برداشته تا به استقلال برسد. شاگردان کارلوس هرناندس در لیگ برتر مقابل پرسپولیس شکست سنگینی را در مازندران متحمل شدند و به دبنال این هبودند برای دومین سال پیایپی حضور در فینال را تجربه کنند اما شکست سنگین دیگری را تجربه
 کردند.
دقیقه ۴: پاس ارسلان مطهری به جعفر سلمانی رسید و او فرصت خوبی برای شوتزنی داشت اما ضربه ضعیف این بازیکن به راحتی در دستان عیلرضا حقیقی قرار گرفت.
دقیقه ۸: آرش رضاوند با حرکت پا به توپ خود به پشت محوطه جریمه نساجی مازندران رسید و شوت این بازیکن با اختلاف کمی از بالای دروازه حقیقی به بیرون رفت.
دقیقه ۱۷: غلامعلی بیگی در پشت محوطه جریمه استقلال اقدام به شوت زنی کرد که توپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۲۰: مهدی‌پور در پشت محوطه جریمه نساجی مازندران صاحب توپ شد و با چرخش دیدنی شوت زد اما توپ با اختلاف بسیار ناچیزی، در چهارچوب جایی نداشت.
دقیقه ۲۲: شوت مهدی قایدی از پشت محوطه جریمه دروازه نساجی مازندران با واکنش عالی حقیقی به کرنر رفت.
دقیقه ۲۳: ارسال کرنر مهدی‌پور از جناح چپ با ضربه سر ارسلان مطهری همراه شد که آرش رضاوند با جایگیری خوب در دهانه دروازه گل اول استقلال را به ثمر رساند.
دقیقه ۳۲: پاس عالی سید احمد موسوی به رضا جعفری رسید و ضربه این بازیکن با خوش شانسی سیدحسین حسینی، تبدیل به گل نشد.
دقیقه ۳۴: آرش رضاوند پس از توپ‌گیری خوب از غلامعلی بیگی قصد پاس به مهدی قایدی را داشت اما تکل علیرضا ابراهمی باعث شد تا مسیر توپ تغییر و برای دومین بار وارد دروازه حقیقی شود.
دقیقه ۴۲: حامد شیری پس از دفع توپ ناقص مدافعان استقلال توانست دروازه حسینی را باز کند ولی کمک داور آن را آفساید اعلام کرد.
دقیقه ۴۵: مهدی قایدی از سمت راست یک توپ را به روی دروازه ارسال کرد که ضربه او نزدیک بود مستقیما به گل تبدیل شود ولی به شکل خطرناکی روی تور دروازه فرود آمد.
دقیقه۵۷: شوت مهدی قایدی توسط مدافعان نساجی مازندران دفع شد و دوباره جلوی پای شماره ۱۰ استقلال افتاد،او این بار توپ را به مهدی مهدی پور سپرد که این بازیکن به صالح حردانی پاس داد، شوت حردانی پس از واکنش علیرضا حقیقی به تیرک دروازه برخورد کرد و مقابل محبی قرار گرفت که او بدون معطلی گل سوم تیمش را به ثمر رساند.
دقیقه ۶۰: شوت صالح حردانی پس ز برخورد با مدافعان نساجی مازندران جلوی پای مهدی قایدی افتاد اما ضربه این بازیکن با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۷۵: ابوالفضل جلالی با عبور از سد مدافع نساجی مازندران پاس خوب را برای شهباززاده ساخته و پرداخته کرد که شوت سجاد از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۷۷: نساجی مازندران برای جبران یکی از گل‌های خورده موقعیت خوبی داشت، علی داوران در حالی که بهترین موقعیت را برای باز کردن دروازه حسینی داشت با بی دقتی توپ را از دست داد.
دقیقه ۷۹: تعلل مدافعان استقلال و اشتباه رافائل سلوا باعث شد تا توپ به آداما نیان برسد اما ضربه این بازیکن با واکنش حسینی به کرنز رفت.
دقیقه ۸۸: پاس سجاد شهباززاده به محمد محبی رسید تا انی بازیکن با ضربه چیپ زیبا توپ را از حقیقی عبور داده و گل چهارم استقلال را به ثمر برساند.
استقلال با پیروزی قاطع و پر گل چهار بر صفر مقابل نساجی مازندران به فینال جام حذفی باشگاه‌های ایران صعود کرد.
ترکیب استقلال:
سید حسین حسینی، صالح حردانی(سجاد شهباززاده)، رافائل سیلوا، عارف غلامی(پیمان بابایی)، جعفر سلمانی، روزبه چشمی(امید حامدی فر)، آرش رضاوند، مهدی مهدی‌پور، محمد محبی، مهدی قایدی و ارسلان مطهری(زبیر نیک‌نفس)
ترکیب نساجی مازندران:
علیرضا حقیقی، احسان قهاری، سعید غلامعلی بیگی(آداما نیان)، ایوب کلانتری(اکبر صادقی)، حامد شیری، متین کریم‌زاده، مهرداد عبدی، علیرضا ابراهیمی(کریم اسلامی)، احمد موسوی(حسین زامهران)، محمدرضا مهدی‌زاده و رضا جعفری
* فینال جام حذفی ۱۰ خرداد در ورزشگاه آزادی 
فینال فصل جاری رقابت‌های جام حذفی فوتبال باشگاه‌های ایران، روز دهم خردادماه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.
با تصمیم هیأت رئیسه سازمان لیگ و کمیته مسابقات، فینال جام حذفی چهارشنبه هفته آتی، ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود.
* مهدی‌پور فینال جام حذفی را از دست داد
هافبک تیم استقلال با دریافت کارت زرد مقابل نساجی مازندران، فینال جام حذفی را از دست داد.
در این دیدار، مهدی مهدی‌پور در غیاب سعید مهری، فرصت حضور در ترکیب ثابت استقلال را پیدا کرد و در دقیقه ۳۶ از سوی حسن اکرمی، کارت زرد دریافت کرد.
این دومین کارت زرد مهدی‌پور در جام حذفی محسوب می‌شود و با این اوصاف، هافبک استقلال فینال این رقابت‌ها را از دست داد.
حواشی نیمه‌نهایی جام حذفی؛
 استقلال-نساجی به یاد «ناصرخان»
هواداران تیم فوتبال استقلال پیش از آغاز دیدار این تیم برابر نساجی در نیمه‌نهایی جام حذفی، یاد و خاطره اسطوره فقید این باشگاه را گرامی داشتند.
طرح موزاییکی بازی استقلال و نساجی مازندران به ریکاردو ساپینتو، سرمربی آبی‌ها اختصاص داشت و کمیته مشوقین استقلال به حمایت از این مربی پرداخت.
حضور علی‌رضا حقیقی دروازه‌بان نساجی مازندران برای گرم کردن با شعار هواداران استقلال علیه او همراه شد.
مدیران نساجی مازندران به بلیت‌فروشی این بازی اعتراض داشتند. معاون فرهنگی این باشگاه بر این باور بود که اگر چند ساعت زودتر این اتفاق می‌افتاد، هواداران بیشتری می‌توانستند برای تشویق نساجی روی سکوها بنشینند.
گرچه کوین یامگا، ستاره فرانسوی استقلال برای درمان پای خود به کشورش سفر کرده و هنوز به ایران بازنگشته اما نام این بازیکن در فهرست دیدار با نساجی مازندران قرار گرفت!
قبل از شروع بازی هواداران استقلال با تشویق ناصر حجازی، یاد اسطوره آبی‌ها را گرامی داشتند.
رضا میرزایی که با مصدومیت سنگین و پارگی رباط صلیبی روبه‌رو شده، با عصا در ورزشگاه آزادی حاضر شد تا جدال هم‌تیمی‌هایش را تماشا کرد.
آندرانیک تیموریان، مربی تیم ملی فوتبال ایران نیز با حضور در جایگاه ویژه این بازی را تماشا 
کرد. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما