امروز، سه شنبه، ۱۱ مهر ۱۴۰۲

نایب قهرمانی کازرونی‌ها در لیگ برتر هندبال

فریدون رئیسی- سرویس ورزشی 
سی و پنجمین دوره رقابت های لیگ برتر هندبال مردان با تکرار عنوان قهرمانی توسط تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان و نایب قهرمانی مجدد شهید شاملی کازرون به پایان رسید.
مسابقه نهایی و برگشت فینال سی و پنجمین دوره رقابتهای لیگ برتر هندبال مردان بین دو تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان و نیروی زمینی شهید شاملی کازرون برگزار شد که در نهایت این طلایی پوشان اصفهان بودند که توانستند کاپ قهرمانی را از آن خود کنند.
در این دیدار مهیج و پر تنش تیم شهید شاملی کازرون با نتیجه ۲۷ بر ۲۱ بر مقابل تیم فولاد پیروز شد و شکست خود را جبران کرد اما با توجه برد تیم سپاهان در دیدار رفت و اختلاف گل، این تیم سپاهان بود که کاپ قهرمانی را برای دومین سال پیاپی به خانه برد.‌
سپاهان اصفهان که دیدار رفت فینال را مطمئن آغاز کرد و با ۹ اختلاف گل و نتیجه ۳۶ بر ۲۷ برنده دیدار نخست شده بود در بازی برگشت با خیالی آسوده وارد زمین شد تا بتواند تنها با حفظ این اختلاف برای دومین سال پیاپی و شانزدهمین بار در طول ادوار لیگ برتر هندبال مردان ایران بر روی سکوی قهرمانی بایستد.
زردپوشان اصفهانی که از نیمه فصل لیگ را با سرمربیگری ووسلین وویوویچ سرمربی خارجی تیم ملی پیگیری کردند با بهره از مهره‌های کلیدی چون حیدرپور، اورعی و افشین صادقی و حضور سیاوشی ستاره تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان در درون دروازه شروع خوبی در نیمه اول نداشت به طوری که تا دقیقه ۱۴ نیمه اول با اختلاف دو گل ۸ بر ۶ از نیروی زمینی عقب بود.
در دقیقه ۲۲ تیم نیروی زمینی با یک ورزشکار دیسکالیفه ۵ نفره دقایقی بازی را به همین شکل ادامه داد، این شرایط همراه با کمی تنش در روی نیمکت بین مربیان و ورزشکاران دنبال شد.
در پایان نیمه اول نماینده کازرون و نماینده ایران در جام باشگاه های آسیا در حالی که در این بازی از الله کرم استکی ستاره خود به دلیل شکستگی دست بهره نمی‌برد، با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ برنده از زمین به رختکن رفت.
در پایان نیمه نخست، وقتی بازیکنان تیم سپاهان در حال رفتن به رختکن بودند ازسوی تماشاچیان نیروی زمینی مورد فحاشی قرار گرفتند. ووسلین سرمربی تیم ملی و سپاهان هم از تماشاچیان شاملی درخواست آرامش کرد.
به دنبال ادامه بداخلاقی تماشاچیان، درگیری در زمین رخ داد و متعاقب آن تماشاچیان سپاهان نیز با پرتاب بطری آب به وسط زمین جو تالار هندبال را بهم ریختند. ادامه این روند منجر به تذکر سر داور به طرفداران هر دو تیم و اخطار در صورت تکرار و خروج از سالن گردید.
در نیمه دوم شانزدهمین گل و اولین امتیاز این نیمه توسط شاگردان ظهرابی وارد دروازه سپاهان شد. این روند تهاجمی توسط هندبالیست‌های کازرون و شوت‌های پیاپی به دروازه سپاهان کار را برای نماینده اصفهان سخت کرده بود به طوری که در نیمه دوم شاگردان ووسلین بیشتر روی دفاع تمرکز داشتند.
ووسلین و دستیارانش با وجودیکه اختلاف گل در سه دقیقه پایانی به عدد چهار رسیده بود نیمکت بازیکنان خود را با آرامش مدیریت کردند تا به این وسیله از تنش‌های احتمالی تماشاچیان هم بکاهند.
در پایان نیمه دوم شاگردان مسعود ظهرابی و تیم شاملی با نتیجه ۲۷ بر ۲۱ برابر فولاد پیروز شدند. اما اختلاف گل‌های دو تیم در بازی رفت و برگشت فینال تیم سپاهان را قهرمان این فصل لیگ کرد. 
* پاکدل: مسئول امنیت سالن نیستیم
علیرضا پاکدل به اتفاقات فینال لیگ برتر هندبال واکنش نشان داد. رئیس فدراسیون هندبال بعد از اتفاقات فینال لیگ برتر هندبال گفت: بازی های لیگ به پایان رسید و تیم‌های اول تا دوم مشخص شدند. بازی‌های خوب در فینال و جریان لیگ نشان دهنده این است که از نظر کیفیت خیلی خوب بود. 
وی افزود: کمتر از یک هفته دیگر میزبان مسابقات باشگاه‌های آسیا هستیم. امیدواریم بعد از ۱۹ سال که میزبانی این رویداد به ایران داده شده، مسابقات را خوب برگزار کنیم و سبب شود میزبانی بیشتری به ایران داده شود.
وی در خصوص عدم حضور برخی از رسانه‌ها گفت: مسئول امنیت سالن نیستیم و دستگاه‌های ذی ربط باید پاسخ بدهند. دستگاه‌های ذی ربط دستورالعمل‌هایی دارند که باید انجام دهند.
* سرمربی شاملی: حق بازیکنان ما برد و قهرمانی بود
ظهرابی سرمربی تیم هندبال شاملی بعد از برد مقابل سپاهان و کسب عنوان دومی لیگ برتر هندبال مردان بخاطر تفاضل کمتر گفت: به تیم سپاهان تبریک می‌گویم. بچه‌های ما شایسته قهرمانی بودند. ما شرایط لازم را در بازی اول نداشتیم. خداراشکر ریکاوری کردیم و در بازی دوم بهتر ظاهر 
شدیم.
وی در خصوص داوری بازی گفت: در مورد داوری در بازی قبلی هم حرف نزدم. چهار بازی داشتم و یک باخت دادم. حق بازیکنان ما برد و قهرمانی بود. امیدوارم هندبال ایران رشد کند. 
او در مورد حضور در جام باشگاه‌های آسیا گفت: تاکنون درگیر بودیم و مشخص نیست شرکت کنیم. مقداری در مسائل مالی به مشکل خوردیم. باید هزینه مسابقات را به دلار پرداخت کنیم.
* وسلین: حواشی ایجادشده برای هندبال قشنگ نبود
سرمربی تیم هندبال سپاهان گفت: امروز همه چیز خوب نبود و تماشاگران هم رفتار خوبی نداشتند و هم حواشی خوبی ندیدیم. اینها برازنده هندبال نیست. امروز همه چیز خوب نبود. حواشی ایجادشده برای هندبال قشنگ نبود.
وسلین ویوویچیچ، سرمربی تیم هندبال سپاهان بعد از شکست مقابل شاملی در دیدار دوم فینال لیگ برتر هندبال مردان گفت: بعد از برد در بازی اول بازیکنان بازی امروز را جدی نگرفتند. آنها تمرکز کافی نداشتند البته بازیکنان مصدوم بودند ولی با تمام توان جنگیدند.
او درباره داوری گفت: همه چیز خوب نبود و تماشاگران هم رفتار خوبی نداشتند و هم حواشی خوبی ندیدیم. اینها برازنده هندبال نیست. همه چیز خوب نبود. حواشی ایجادشده برای هندبال قشنگ نبود.
* حواشی دیدار فینال
در این مسابقه تماشاگران با لباس همرنگ تیم‌شان در سالن حضور داشتند و تیم خود را تشویق می‌کردند. همچنین هواداران نیروی زمینی شاملی نیز تیم خود را تشویق کردند.
در پایان نیمه اول تماشاچیان هر دو تیم با پرتاب بطری آب به داخل زمین درگیر شدند و کادر فنی و بازیکنان درصدد آرام کردن تماشاگران برآمدند.
در طول زمان بازی دروازه‌بانان هر دو تیم علی رحیمی کازرون (شاملی) و محمد سیاوشی (سپاهان) سیوهای خوبی داشتند.
در دقیقه ۴۲ بازی مناف هاشمی به سالن‌ مسابقه آمد و در جایگاه ویژه قرار گرفت.
در دقیقه‌های پایانی بازی با این که چند ثانیه از زمان مسابقه باقی مانده بود بازیکنان سپاهان به دلیل اطمینان از قهرمانی اقدام به وقت‌کشی کردند تا بازی تمام شود.
* سرمربیان سپاهان و شاملی یقه‌به‌یقه شدند!
دیدار سپاهان و شهید شاملی کازرون در جدال فینال لیگ برتر هندبال با حواشی زیادی از جمله درگیری هواداران و سرمربیان دو تیم همراه بود.
پس از پایان نیمه اول و به هنگام خروج بازیکنان سپاهان از زمین، به نظر می‌رسد که هواداران شهید شاملی علیه بازیکنان سپاهان فحاشی و اشیایی را به سمت آنها پرتاب کردند و این موضوع سبب شد تا برخی از هواداران سپاهان به داخل زمین وارد شده و واکنش متقابلی داشته باشند.
در نهایت با میانجی‌گری نیروی انتظامی این درگیری به پایان رسید و اعلام شد که هواداران دو تیم باید سالن هندبال را ترک کنند اما هیچکدام حاضر به ترک سالن نشدند.
درگیری هواداران دو تیم تنها حاشیه این بازی نبود و پس از پایان این دیدار که با پیروزی تیم سپاهان به پایان رسید، سرمربیان تیم‌ها نیز با هم درگیر شدند.
درگیری وسلین وویوویچ و مسعود ظهرابی، به ترتیب سرمربی سپاهان و شاملی، با مداخله کادر فنی دو تیم به اتمام رسید.
همچنین در پایان بازی برخی از هواداران منتسب به سپاهان، اقدام به شکستن شیشه‌های سالن فدراسیون هندبال کردند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما