امروز، پنج شنبه، ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

تجلیل جامعه ورزش فارس از خانواده شهیدان روزیطلب

فریدون رئیسی- سرویس ورزشی 
همزمان با سوم خردادماه و سالروز آزادسازی خرمشهر، از خانواده شهیدان روزی طلب و حضور در بیت الشهدای روزیطلب، از مقام شامخ این شهدای والامقام ورزشکار تجلیل به عمل آمد.
با حضور دکتر علیرضا امینازاده معاون ورزشی  اداره کل ورزش و جوانان فارس، دکتر رحیم خداجو رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز، سرهنگ شکرا... مسکویی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان فارس، احمدمبارکی رئیس هیأت کاراته استان و جمعی از اعضای این هیأت ورزشی استان و شهرستان شیراز، دکتر مهدی پران دبیر شورای اندیشه ورز سازمان بسیج ورزشکاران کشور، حاج کریم نام آور مسئول روابط عمومی سازمان بسیج ورزشکاران استان، محمدرضا برزگر رئیس کانون بسیج ورزشکاران ناحیه بقیه ا... الاعظم (عج) شیراز و علیرضا زجاجی مدیر روابط عمومی این کانون، در بیت الشهدای روزیطلب با دکتر محمدحسین روزیطلب برادر شهیدان والامقام محمدحسن، محمدجواد و محمد محسن روزیطلب دیدار و از مقام شامخ آن شهیدان والامقام ورزشکار استان تجلیل و با اهدای لوح سپاس دومین کنگره ملی شهدای ورزشکار کشور که از طرف سازمان بسیج ورزشکاران کشور تهیه و با امضای سردار سلیمانی فرمانده نیروی مقاومت بسیج به خانواده این شهیدان سرافراز سپاه اسلام تقدیم شد.
در ابتدای این دیدار سرهنگ شکرا... مسکویی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان فارس با ابلاغ سلام دکتر میرجلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور و به نمایندگی از سردار یدا... بوعلی فرماندهی سپاه فجر استان فارس، سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر و روز ایثار، مقاومت و ایستادگی را تبریک و اعلام کرد،سازمان بسیج ورزشکاران و اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام ورزشکار و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به جامعه ورزشکار استان و آماده شدن برای حضور پرشور خانواده معظم شهدای ورزشکار در کنگره بزرگ سرداران و ۱۵ شهید استان فارس که در سال ۱۴۰۳ برگزار می گردد، مراسم یادواره شهدای ورزشکار استان را در قالب خانوادگی، 
محله ای، شهرستان و استانی برگزار می نماید و رسالت خود می دانیم از همه ظرفیت ها برای شناساندن سیره ومنش و زندگی شهدا به نسل جوان ورزشکار استفاده خواهیم کرد. دکتر علیرضا امینازاده معاون ورزشی اداره کل  با تبریک سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر اعلام کرد: نفس کشیدن در مکانی که متبرک به قدوم شهدا و نفس شهدا بوده است برای ما باعث افتخار است و اینکه می گویند شهدا شرمنده ایم، فکر غلطی است و باید با اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و جهاد ومقاومت یاد و نام شهدای عزیز را گرامی بداریم و منش و سیره و زندگی و رشادت شهدا را سرلوحه کار خود قرار دهیم و با کار و خدمت صادقانه، جامعه را برای حضور معنوی شهدا در میادین و رقابت ها وجلسات مان تعمیم بخشیم دکتر امینازاده اضافه کرد، باید با همکاری ومحوریت هیأت های ورزشی با چنین فضاهایی ورزشکاران، مربیان و مدیران ورزشی مانوس شوند.
دکتر رحیم خداجو رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز نیز با تبریک دهه کرامت و میلاد سراسر نور حضرت معصومه (س) و کریم اهل بیت حضرت امام حسن (ع) و سالروز فتح خرمشهر، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا خصوصا شهدای والامقام ورزشکار را از اولویت های کار اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز بیان کرد و گفت: همه 
مکان های ورزشی شهرستان شیراز با نصب تصاویر و تمثال مبارک شهدای ورزشکار به تناسب رشته ورزشی تزئین خواهند شد و برای حضور در کنگره بزرگ سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس آماده خواهند شد.
دکتر محمدحسین روزیطلب برادر شهیدان والامقام روزیطلب و متولی بیت الشهدای روزیطلب با بیان زندگی نامه و خاطرات برادران شهیدشان در مورد مسائل روز مطالبی را برای حاضرین شرح دادند. 
دکتر روزیطلب نحوه حضور در جبهه و شهادت برادران محمدحسن، محمدجواد و محمد مهدی و شهید عبدالحمید حسینی از اقوام نزدیک شان راروایت گری کردند و در پایان اعلام کردند، متأسفانه تابلوی خوبی برای آیندگان و نسل جوان موجود جامعه ترسیم نکرده ایم و به فرمایش مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) در مورد تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمنان اشاره کردندو گفتند، نسل جوان ما با الگوگیری از دنیای غرب در دامن شبیخون فرهنگی قرار گرفته اند و امروز ما وظیفه داریم با جهاد تبیین و روشنگری جلو این تهاجم فرهنگی و جنگ ترکیبی که دشمنان قسم خورده  مردم ایران ترسیم نموده اند را بگیریم.
برادر شهیدان روزیطلب اضافه کرد: قطعا خون شهدا نجات بخش این کشور امام زمان است و باید با کار فرهنگی و فعالیت جهادی و خدمت به مردم خصوصا اقشار کم برخوردار جامعه در زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر (عج) و ادامه  راه شهدا گام 
برداریم.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما