امروز، دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۳

مدرسه تولید و مهارت بنیاد احسان در فارس راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان فارس از راه‌اندازی مدرسه تولید و مهارت بنیاد احسان در فارس باهدف رونق اقتصاد مدارس در استان خبر داد.
به گزارش تماشا حسین پورنورعلی  در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، گفت: براساس این تفاهم نامه طرح مدرسه تولید و مهارت بنیاد احسان زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در مدارس استان اجرا 
می شود.
او گفت: براساس این طرح قرار است سطح مهارت آموزی میان دانش آموزان ارتقا و از طرح های مرتبط انها حمایت شود.
پورنورعلی ادامه داد: همچنین تلاش در جهت مردمی سازی اقتصاد در آموزش و پرورش وخودکفایی اقتصاد مدرسه و ایجاد فضای درآمدزایی مبتنی بر تولید برای دانش آموزان کم‌برخوردار از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.
خلیل عسکری مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز گفت: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، نهادهایی در کشور شکل گرفتندکه توانسته اند ارتباط خوبی بین مردم و دستگاه های دولتی برقرار کنند.
او گفت: یکی از این نهادها، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام است که منشأ خدمات بسیار زیادی در جامعه شده است.
عسکری گفت: امروز ضرورت دارد این نهادها براساس بیانیه گام دوم انقلاب که رهبری ترسیم کرده اند در بازسازی مأموریت دستگاههای دولتی و کمک به آنها فعالیت کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: این نهادهایی که رویکرد فرهنگی دارند باید به کمک آموزش و پرورش بیایند چرا که اموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند به اهداف خود 
برسد.
عسکری گفت: با توجه به اینکه در آموزش و پرورش قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب آموزشی برابر شکل گرفته است ضروری است که این نهادهای حمایتی با هم افزایی با این قرارگاه فعالیت کنند تا از موازی کاری پیشگیری شود.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما