امروز، شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹

نیاز به زمین اختصاصی داریم!

فرزانه قنبر دزفولی- سرویس ورزشی
نایب رئیس هیئت تیراندازی با کمان استان فارس گفت: تنها زمین ویژه تیراندازی با کمان زمین واقع در مجموعه ورزشی شهید آیت الله دستغیب است که متأسفانه این مکان هم فاقد تجهیزات و امکانات مناسب است. 
محبوبه شادمانی در گفت و گو با سرویس ورزشی تماشا در خصوص اقدامات هیئت تیراندازی با کمان استان فارس در زمینه قهرمان پروری اظهار کرد: هیئت تیراندازی با کمان استان فارس در زمینه قهرمان پروری فعالیت های مطلوبی انجام داده است و ضمن استقلال و منفک شدن هیئت شیراز، اقداماتی در جهت گسترش باشگاه ها در سطح استان صورت گرفته است. می توان گفت که در گذشته فقط ۹ شهرستان در این رشته ورزشی فعالیت می کردند اما در حال حاضر ۱۲ شهرستان در رشته تیر و کمان فعال شده اند. 
وی با بیان اینکه تقویم ورزشی هیئت در سال جدید بر اساس تقویم فدراسیون تنظیم شده است، عنوان کرد: مبنای قهرمانی را کسب بالاترین رنکینگ در طول سال در نظر گرفته ایم و برای تشویق کمانداران، به فعالیت در عرصه قهرمانی با فدراسیون تیراندازی با کمان رایزنی کردیم و قرار بر این شده که قهرمانان رنکینگ استان حداقل به مدت یک هفته با هزینه هیئت استان در اردوی تیم ملی در کنار ملی پوشان به دانش افزایی و تمرین بپردازند.
شادمانی تعداد ورزشکاران سازمان یافته در این رشته ورزشی را حدود ۱۵۰ نفر تخمین زد و بیان کرد: در حال حاضر حدود ۷۰ نفر از این مجموع در مسابقات مختلف تیراندازی با کمان شرکت می کنند.
وی با یادآوری اینکه تیراندازان استان فارس در سال گذشته در دو رشته کامپوند و ریکرو در سطح کشور مقامات قابل توجهی کسب کرده اند، تشریح کرد: سال گذشته زهرا دهقان، قهرمان المپیک در بخش ریکرو به اردوی تیم ملی دعوت شد. در بخش کمان سنتی هم آقای عیسی ابراهیمی و خانم فرحناز ابراهیمی در مسابقات جام ارس که چندین کشور با هم رقابت داشتند، به عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی 
دست یافتند.
این بانوی فعال در عرصه ورزشی با اشاره به فعالیت های شاخص هیئت در سال ۹۷، گفت: برگزاری مستمر مسابقات در رده های سنی مختلف، شرکت در رقابت های کشوری، برگزاری دوره های آموزشی برای ارتقای سطح کمی و کیفی مربیان و داوران و ساماندهی تمامی اعضای تیراندازی با کمان استان فارس از فعالیت های شاخص هیئت در سال گذشته محسوب می شود.
وی افزود: چند شهرستان از استان فارس نیز فعالیت های خود را از سر گرفتند و با حمایت هایی که انجام شد از تجهیزات تیراندازی فوم برخوردار شدند. همچنین کلاس های دانش افزایی برای ارتقای سطح مسئولان هیئت شهرستان های تازه تأسیس 
برگزار شد.
شادمانی به بیان برنامه های هیئت در سال ۹۸ پرداخت و تصریح کرد: برنامه ها و مسابقات ما طبق تقویم اجرایی در حال پیگیری هستند. در فواصل مختلف مسابقاتی برای رده های سنی مختلف به منظور شرکت در مسابقات کشوری برگزار می شود. 
همچنین هیئت در نظر دارد رقابت هایی را برای اعزام نونهالان و نوجوانان به مسابقات استعدادیابی کشور برگزار کند.
وی نبود زمین مناسب برای تیراندازی با کمان را از عمده ترین مشکلات هیئت دانست و تصریح کرد: تنها زمین ویژه تیراندازی با کمان، زمین واقع در مجموعه ورزشی شهید آیت الله دستغیب است که متأسفانه این مکان هم فاقد رختکن، سرویس بهداشتی و پروژکتور برای روشنایی است. نبود سایبان خط شوتینگ و نبود جایگاهی برای تماشاچیان از دیگر مشکلات این مکان به شمار می رود. ما با کمبود تجهیزاتی از قبیل پایه فوم چوبی، کمان آموزشی، تیر و فوم رو به رو هستیم.
شادمانی طی درخواستی از مسئولان گفت: از مسئولان خواهشمندیم که زمینی اختصاصی برای فعالیت های این رشته ورزشی در نظر بگیرند و یکی از زمین های چمن شیراز را هفته ای حداقل سه روز از ساعت ۳ تا ۷ در اختیار تیم استان قرار دهند.
نایب رئیس هیئت تیراندازی با کمان فارس در پایان ضمن تشکر از حمایت های متعهدانه و دلسوزانه تفضل روحانی رئیس این هیئت، ابراز کرد: جا دارد که از مهندس آبیاری دبیر محترم هیئت استان و  خانم مرادیان مسئول روابط عمومی هیئت که از قهرمانان صاحب نام در رشته کامپوند هستند هم تشکر و قدردانی ویژه ای داشته باشم.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما