امروز، سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

دکتر حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در گذشت

دکتر محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور که عمر گرانمایه خود را در بیش از دو دهه صرف مدرسه سازی کرده بود روز  دوشنبه در بیمارستان ایرانمهر تهران درگذشت.
یک روز قبل از درگذشت این خیر فاخر حوزه مدرسه سازی، برای او مراسم گرامیداشتی با حضور سرپرست جدید وزارت آموزش و پرورش تحت عنوان مهر خوبان در باغ موزه هنر برگزار  و از حضور بزرگ مرد مدرسه ساز ایران تجلیل و از کتاب زندگینامه ایشان نیز رونمایی شد. هرچند که خود این خیر نیک اندیش به جهت بیماری نتوانست در همایش گرامیداشت خود شرکت کند اما سید جواد حسینی سرپرست جدید وزارت آموزش و پرورش از مقام این خیر نیک اندیش در عرصه مدرسه سازی و مدیریت مجامع خیرین مدرسه ساز استان ها تقدیر و از حضور خود در اولین روز کاری در مراسم تجلیل از خیرین ابراز خرسندی کرد.
گفتنی است؛ دکتر حافظی که متولد 1310شهر بروجرد استان لرستان است به دنبال کشته شدن فرزند و عروس خود، در آستانه ازدواج طی سانحه رانندگی در دهه 70  منزل، اسباب و وسایل آنها را برای زنده نگه داشتن نام و یادشان صرف مدرسه سازی در آن شهر کرد و سپس اقدام به راه اندازی یک حرکت فرهنگی و اجتماعی بزرگ در کشور نمود که به دنبال آن در مراکز استان ها و حتی برخی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس دفاتر مجامع خیرین مدرسه ساز تأسیس شد و روند علم آموزی فرزندان 
ایرانی های خارج از کشور در مدارس ایرانی متناسب با فرهنگ کشورمان در دستور کار قرار گرفت.
دانش و اطلاعات وافر همراه با کلام و بیان قوی از وی شخصیتی ساخته بود که در هر محفلی و مجلسی، مخاطب جذب سخنان شیوا و شنیدنی او می گشت.
دکتر  حافظی به خیرین خطه فارس به خاطر پیشگامی در عرصه مدرسه سازی علاقه و اشتیاق خاصی داشت و بارها در مراسم افتتاحیه مدارس خیرساز از جمله مدارس خیرین با همتی  همانند مرحومین معارف و توحیدیان حضور و در وصف خیرین و اهمیت کار خیر مدرسه سازی که به گفته وی بالغ بر 600 هزار نفر در داخل و خارج ازکشور حمایت کننده مادی و معنوی داشت، مطالب ارزنده ای ایراد کرده بود.
موصلی مدیرکل نوسازی مدارس فارس،  میرباقری و رضازاده رئیس و مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز در پیام مشترکی این ضایعه اسفناک و آسمانی شدن یکی از مردان با سخاوت الهی را به جامعه خیرین مدرسه ساز کشور تسلیت گفتند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما