امروز، پنج شنبه، ۱۰ اسفند ۱۴۰۲

مترو مقصد جدید آتش‌نشانی برای ارتقای ایمنی با تشکیل کمیته ویژه ایمنی مترو

در نشست رؤسای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز  و سازمان حمل و نقل ریلی، تشکیل کمیته ایمنی مترو با حضور تیم عملیاتی سازمان آتش‌نشانی و تیم HSE سازمان قطار شهری در دستور کار قرار گرفت.
در پی این نشست که صبح روز سه شنبه ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۱ برگزار گردید، در خصوص تشکیل کمیته ایمنی مترو با هدف افزایش ضریب ایمنی شبکه های زیرزمینی خطوط متروی شهر شیراز، فعالیت‌های مترو و در نهایت رسیدن به مدیریت یکپارچه در مواجهه با حوادث احتمالی تصمیمات اساسی اخذ شد.
 گفتی است؛ به دنبال تشکیل کمیته ایمنی مترو با توجه به اهمیت و نقش تونل های مجموعه قطار شهری و گسترش خط دو مترو، اقدامات سریع آتش نشانان در حوادث زیرزمینی در مواقع اضطراری و جایگاه ویژه این سیستم حمل ونقل درون شهری در اهمیت ویژه قرار خواهد گرفت.
  لازم به ذکر است؛ پس از تشکیل کمیته مذکور، جلسات کارگروه ویژه ایمنی سازمان های آتش نشانی و قطار شهری به صورت ماهانه برگزار و  پیشگیری از حوادث و سوانح غیر قابل پیش بینی اصلی ترین علت برگزاری این جلسات برای سنجش توانایی سازمان های آتش نشانی و قطار شهری در مواجهه با بحران های احتمالی خواهد بود.
نیروهای آتش نشانی متخصص و آشنا با حوادث پیش روی مترو باید در حوزه قطار شهری شیراز حضور مستمر داشته و با اجرای مانورهای مختلف آمادگی لازم را به دست آورند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما