امروز، دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

موفق‌ترين سال در حفاظت از باغ‌هاي قصردشت به گواهي آمار سال ٩٧ بوده است

حسین حسن‌پور - تماشا 
شهردار شیراز در صحن علنی روز گذشته شورای شهر شیراز نسبت به تذکراتی که در خصوص روند جذب نیروی انسانی، تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری و تغییر کاربری باغات قصردشت مطرح بود پاسخ داد.
مهندس حیدر اسکندرپور با مقایسه آمار جذب نیروی انسانی در سنوات گذشته و دو سال اخیر در مجموعه شهرداری، اظهار کرد: با ارائه آماری در ارتباط با جذب نیروی انسانی در شهرداری مقایسه ای 
با سنوات گذشته انجام گردیده که نتیجه گیری را به افکار عمومی و مردم واگذار می نمایم. 
وی که طی هفته‌های گذشته بارها در خصوص روند جذب نیروی انسانی در شهرداری شیراز مورد سؤال و انتقاد قرار گرفته بود، افزود: سال هشتاد و نه، ٦٧ نيرو، سال نود، ١٧٧ نفر، سال نود و یک، ٤٠٣ نفر، سال ٩٢ كه سال اول شروع به كار شوراي چهارم بوده ٦١٦ نفر، سال ٩٣، يكهزار و ٣٥٢ نفر، سال ٩٤، تعداد ٤٨٢ نفر، سال ٩٥ نيز ٤١٦ نفر و سال ٩٦ یکصد و پنجاه نفر وارد مجموعه شهرداري شده‌اند.
شهردار شیراز با بیان اینکه در یک دوره چهارساله سه هزار و ٥٨٨ نفر وارد شهرداري شیراز می‌شوند اما دستگاه‌هاي نظارتي هيچ گونه حساسيتي نشان نمي‌دهند، در حالي كه طي دو سال گذشته تنها ١٥٠ نيرو وارد مجموعه شهرداري شده كه امري بسيار طبيعي است، اظهار کرد: علت تشدید حساسیت ناظران و دستگاه‌های نظارتی و تذکرها و مصاحبه‌ها و اعلام موضع‌های مختلف، جای سؤال دارد.
 اسکندرپور با اشاره به تذكرات بعضي از شوراييان و اعلام نظر دستگاه‌هاي نظارتي و مكاتبات مصاحبه‌هاي انجام شده پيرامون نيروهاي وارد شده به مجموعه شورا و  شهرداري از آغاز به كار شوراي پنجم تاكنون گفت: از دستگاه های نظارتی که پشت سر هم در رسانه ها مصاحبه در ارتباط از روند جذب نیرو در شهرداری می کنند سؤال می کنم که طی آن سال ها کجا بودید؟ و اگر واقعاً بنای نظارت بوده تفاوت بین سال ۹۳ و ۹۷ در چیست؟ و این حساسیت را متوجه نمی شوم؟
وی افزود: با صراحت می گویم که این همه حساسیت در سال های گذشته وجود نداشته است در حالی که بنده متوجه تفاوت اين نظارت نمي‌شوم، اگر حساسيت است بايد براي همه دوره‌ها باشد.
اسكندرپور ادامه داد: وقتي شورا و فضاي مديريتي جديد شكل مي‌گيرد، طبيعي است همكاراني نيز وارد شهرداري شوند، آنچه غيرطبيعي است وجود حساسيت در آن دوره و اين دوره است.
وي در حالي كه اعلام كرد براي تمام همكاراني كه در دوره‌‌هاي مخالف وارد شهرداري شده‌اند، احترام قائل است و آنها را سرمايه شهر و شهرداري مي‌داند، گفت: بحث امروز من در خصوص مسير جذب و حساسيت‌هاي دوره‌اي است.
شهردار شيراز در بخشي از سخنانش از پيگيري‌هاي انجام شده براي تبديل وضعيت نيروهاي شهرداري سخن گفت و اظهار كرد: در كمال صداقت اعلام مي‌كنم تمام نيروهاي شهرداري براي من عزيز و محترم هستند اما ديوان عدالت اداري موضوع مجوز تبديل وضعيت را به شيوه غيرآزمون عمومي رد كرده و اين روند در حال حاضر متوقف مانده است اما براساس آخرين پيگيري‌هاي انجام شده با آيين‌نامه استخدام نيرو در شهرداري‌ها فرصت‌هاي قانوني جديدي ايجاد خواهد شد كه اميد است از اين مسير روند تبديل وضعيت‌ها به سرعت انجام شود. 
* کمترین تغییر کاربری در باغات در سال ۹۷ رخ داده است
شهردار شیراز با اشاره به انتقادات مطرح شده در ارتباط با تغيير كاربري باغ‌هاي قصردشت در فضاهاي اجتماعي، اظهار کرد: موفق ترين سال در حفاظت از باغ ‌هاي قصردشت به گواهي آمار سال ٩٧ بوده است اما فضاي مجازي پر از اعداد عجيب و غريب شده است.
اسکندرپور با بیان اینکه برخی از افرادی که امروز مباحثی را  پيرامون تغيير كاربري اين باغ‌ها مطرح مي‌كنند كه خودشان در تصميم گيري‌هاي سال‌هاي گذشته دخيل بوده‌اند، گفت: در سال ٩٧ تنها سه هزار و ١٣٦ متر از باغ ها به ساير كاربري‌ها انجام شد در حالي كه اين ميزان در سال ٩٠، پنجاه و شش هزار و ٤١٣ مترمربع و در سال ٩٥، بالغ بر ٥٧ هزار مترمربع بوده است.
وی افزود: سال ٩٧ باتوجه به حساسيت و تذكرات شورا، شهرداري كمترين ميزان تغيير كاربري در باغ‌ها را داشته، لذا با توجه به اعداد و ارقام نياز به تفسير و توضيح ديگري نيست. 
شهردار شیراز با بیان اینکه رسانه‌ها اين اعداد را تحليل كنند، اظهار کرد: در بحث باغ فدك در ابتداي خيابان نيايش كه مباحث زيادي مطرح بود مجوز صادره مربوط به دوره قبل و طي مسيرهاي قانوني بود، لذا ما ضمن دفاع از عملكردهاي قانوني گذشته اعلام مي كنيم نبايد از اعداد و ارقام در جامعه سوء استفاده شود. 
 اسکندرپور با اشاره به اینکه در تغيير كاربري باغ‌ها و ورود نيروهاي شهرداري بسيار منضبط تر از دوره‌هاي قبل عمل كرده‌ايم، گفت: اعداد واضح است و نياز به توضيح ديگري نيست.
شهردار شیراز بیان کرد: در اسفندماه سال ۹۷ بیشترین موافقت نامه اصولی را صادر کردیم در حالی که  فقط دو مورد به کمیسیون ماده ۵ ارجاع گردید.
* انتصاب مدیران شهرداری به عهده شهردار است
وی در ادامه با بیان اینکه انتصاب مدیران در شهرداری حق شهردار است، افزود: از آنجا که شهردار باید پاسخگو باشد بنابراین انتصاب مدیران نیز به عهده شهردار است بنابراین با اتفاق نظر شورا پيرامون اين بحث، مسائل اجرايي شهرداري مرتبط با حوزه مديريت و كار شهرداري است.
* در اسفندماه سال ۹۷ رکورد درآمد در شهرداری را ثبت کردیم
شهردار شیراز با بیان اینکه اسفندماه سال ۹۷ یکی از موفق ترین سال های کسب درآمد در شهرداری شیراز بود، اظهار کرد: در اسفندماه سال ۹۷ رکورد کسب درآمد در ۱۲ سال گذشته شکسته شد.
اسکندرپور با بیان اینکه اميدواريم كه در سال ٩٨ با همگرايي بيشتر شاهد اتفاقات خوبي باشيم، گفت: سال ٩٨ سال بسيار خوبي براي شهرداري شيراز خواهد بود و قول مي‌دهيم ١٠ پروژه درجه يك با هماهنگي شورا در كلانشهر شيراز به سرانجام برسانیم.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما