امروز، دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

زبانه‌های آتش این اختلاف؛ خاموش!

سیدمحی الدین حسینی ارسنجانی- تماشا
اختلافات در هر سطح و در هر رده و در هر قشر و به هر اندازه ای که باشد مذموم و نکوهیده است و تشدید یا ادامه اختلافات در هر زمانی و در هر جایی موجب بروز مشکلات و مصائب فراوان و گاه غیرقابل جبران می شود لذا باید تا حدممکن از اختلاف و اختلاف افکنی و دامن زدن به اختلافات پرهیز کرد و تنها به فکر آینده شهر و دیار و استان و کشور خود بود و بس!
نان و آب عده ای فرصت طلب و سودجو در بودن این شکاف ها 
و اختلافات میان مردم و مسئولان است از این جهت باید بسیار مواظب بود و توطئه گران و اختلاف انگیزان و اختلاف افکنان را شناسایی کرده و مجازات نمود.
اختلاف بین شورا و شهرداری یا شورا و شهرداری با هر نهاد و ارگان دیگری بسیار زشت و ناپسندیده و به ضرر مردم و آینده شهر و استان بوده و موجب عقب گرد می شود. نباید فضای بیمار و مسموم برای آنها که در این موقعیت ها به دنبال منفعت طلبی و سودجویی اند فراهم گردد بلکه با وحدت و همدلی و اتحاد و یکدلی باید راه ر ابر زیاده خواهان و سالوسان بست و فقط به فکر خدمت به مردم و انجام وظایف محوله بود، زیرا فرصت خدمت کم است و نباید این فرصت اندک را با خیانت به مردم و ادامه اختلاف ها سپری نمود.
باید با نگاهی آسيب‌شناسانه و آگاهي از خروجي و نتايج خدمات و تلاش‌ها، اشكالات و آسيب‌ها، عملكرد گذشته خود را شناسايي و در ادامه پيگيري مأموريت های مهم ايجاد و تحكيم وحدت شهر و استان تلاش کرد. متأسفانه نان برخی در دمیدن بر آتش اختلافات است، چرا برخی دل بر اخلاق و انصاف می بندند و چشم بسته و بی محابا و خارج از عقل و انصاف بر این و آن می تازند؟ بدون شک این قبیل رفتارها، جز ایجاد شکاف و اختلاف میان توده های ساکن در شیراز و فارس و کشور، هدفی در بر نخواهد داشت.
عده ای اشخاص مغرض و نا آگاه که از روی غرض و یا عدم آگاهی، تاخت و تاز علیه اقوام محترم ساکن در شیراز را در پیش گرفته اند در نهایت متضرر شده و چهره و ماهیت واقعی آنان بر همگان روشن خواهد شد. خالق متعال در کلام مبارک خویش 
می فرمایند: ای فرزندان آدم ما شما را از یک مرد و زن آفریده ایم و شعبه ها و قبیله ها برای آنست که شما یکدیگر را بهتر بشناسید هر آیینه مکرم ترین شما نزد خداوند منان با تقواترین شماست و خداوند دانا و آگاه است. 
بدون تردید بزرگان و جوانان فارس به خوبی پاسخ این سؤال را 
می دانند و درک می کنند که این تفرقه افکنی ها در کجا ریشه دارد؟ این شعار دیرینۀ انگلیس، سرکرده استعمارگران است که «تفرقه بینداز و حکومت کن». لذا از دشمن جز دشمنی بر نیاید و ما نیز انتظار نداریم دشمن بیاید و بین ما صلح و سازش کند.پس  بیاییم اندکی فکر کنیم و با تعقل زبانه های این آتش اختلافات را خاموش سازیم تا بیشتر از این سرنکشد و خانه های امید و وحدتمان را بیشتر از پیش ویران نسازد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما