امروز، دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

طرح تفصیلی مدیریت پسماند شیراز در شورای شهر تصویب گردید

 طرح تفصیلی مدیریت پسماند شهر شیراز به تصویب شورای شهر تصویب شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، طرح تفصیلی مدیریت پسماند شیراز مشتمل بر ۱۳بند و ۸۵ ردیف در سه بخش گزارش نهایی، خلاصه گزارش مدیریتی و جمع بندی هزینه ها(مجموعاً ۲۳جلد) در هشتاد و ششمین جلسه علنی شورای شهر شیراز تصویب شد.
این طرح تفصیلی با هدف تعیین وضعیت مطلوب شهر شیراز از نقطه نظر مدیریت پسماند متناسب و تدوین برنامه ها و استراتژی‌های مورد نیاز برای حرکت از وضع موجود به سوی وضع مطلوب، بهبود سیستم مدیریت پسماند در شیراز، تعیین اختصاصات محیط‌های انسانی و طبیعی این شهر، تبیین خصوصیات کلیدی و تاثیرگذار شهر شیراز بر فرایند مدیریت پسماند و تبیین وضعیت فعلی شهر شیراز از نقطه نظر مدیریت پسماند و ارائه ضوابط تهیه و تدوین شده است.
«سیروس پاک فطرت» عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز گفت: این طرح شامل برنامه‌های اجرایی، عملیاتی و همچنین پروژه‌های جداسازی زباله از سال ۹۱ در شهرداری شیراز با مشارکت دانشگاه های مهم کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
«قاسم مقیمی» رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری نیز گفت: این طرح با استقبال از پیشرفته‌ترین سیستم‌های مدیریت پسماند و آخرین فناوری‌های موجود در زمینه کاهش تولید زباله، 
جمع آوری، بازیافت، دفن و انهدام انواع زباله تدوین شده است.
وی با بیان اینکه این طرح به فرهنگ سازی نیز توجه کرده است، خاطرنشان کرد: در طرح مدیریت پسماند انواع پسماندهای عفونی، خانگی، صنعتی و ساختمانی از مبدا تا مقصد و پس از دفن نیز با هدف حفظ 
محیط زیست و ارتقای سلامت جامعه در بر می‌گیرد‌.
* تصویب یک فوریت لایحه فروش اوراق مشارکت بازآفرینی بافت ‌فرسوده شیراز در شورای شهر
یک فوریت لایحه شهرداری شیراز مبنی بر انتشار اوراق مالی اسلامی(اوراق مشارکت) در هشتاد و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، به منظور باز آفرینی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر حضرت احمدبن موسی(ع) به تصویب رسید.
این لایحه طبق قانون به منظور بررسی بیشتر به کمیسیون‌های برنامه و بودجه، شهرسازی و ‌معماری شورای اسلامی شهر شیراز ارجاع شد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، اعضای این شورا در این جلسه ایراد هیات تطبیق بر مصوبات به مصوبه طرح ایجاد خیابان غذا در ایام ماه مبارک رمضان(نیمه اول ماه) را پذیرفتند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما