امروز، سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

در فارس کمبود خانه کاراته داریم

رئیس هیأت کاراته استان فارس با بیان اینکه این هیأت از هیأت‌های برتر کشور است، گفت: در همین راستا برگزاری مسابقات بین‌المللی سبک‌های کنترلی کاراته به این هیأت واگذار شده و در شیراز برگزار می‌شود. 
احمد مبارکی رئیس هیأت کاراته استان فارس از دفتر خبرگزاری تسنیم در شیراز بازدید و در گفت‌وگو با خبرنگار این خبرگزاری به بیان آخرین وضعیت هیأت کاراته استان فارس به عنوان یکی از هیأت‌های ورزشی فعال این استان و برنامه‌های پیش رو پرداخت.
مبارکی به رویداد مهم پیش روی این هیأت اشاره و با بیان اینکه این رویداد مهم شامل مسابقات بین‌المللی سبک‌های کنترلی کاراته است، اظهار داشت: این مسابقات که در تمام سبک‌های کنترلی اواخرمردادماه امسال با حضور ورزشکاران کاراته‌کا در شیراز و در بخش سبک‌های آزاد نیز برای نخستین‌بار مسابقات ورد کاراته جهانی در سطح جهانی نیز بهمن ماه در شیراز برگزار می‌شود.
رئیس هیأت کاراته استان فارس به فعالیت‌های یکسال گذشته این هیأت اشاره کرد و افزود: براساس رتبه‌بندی که 16 اردیبهشت سال 97 زمانی که هیأت کاراته را تحویل گرفتیم انجام شد، این هیأت در رتبه‌ بالای 30 بود که امروز پس از گذشت یکسال به رتبه برترین‌ها رسیده‌ است.
مبارکی بیان کرد: در یکسال گذشته این هیأت رکوردهای زیادی داشته که از جمله آن کسب نخستین مدال طلای کاراته جوانان ایران در المپیک، توسط نوید محمدی از استان فارس بوده است.
وی با بیان اینکه همچنین در این مدت چهار داور آسیایی تربیت کردیم، افزود: برای نخستین‌بار در چهار رده دو رده آقایان و دو دوره ویژه بانوان در سبک‌های آزاد و سبک‌های کنترلی لیگ استان را برگزار کردیم که در این زمینه هیچ استانی در چهار رده برگزار نکرده است.
رئیس هیأت کاراته استان فارس تصریح کرد: تجهیز و بازسازی دفتر هیأت کاراته  استان فارس که دو اتاق بیشتر نداشت نیز در برنامه قرار گرفت و امروز به 11 اتاق رسیده که در این زمینه  یک و نیم میلیارد ریال هزینه انجام شده است.
* برای نخستین‌بار تیم‌های کاراته را در راه مسابقات قهرمانی کشوری و انتخابی تیم ملی حمایت کردیم
مبارکی بیان کرد: برای نخستین‌بار تیم‌های کاراته را در راه مسابقات قهرمانی کشوری و انتخابی تیم ملی حمایت کردیم که در حوزه بانوان و آقایان مدال آسیایی را کسب کردیم که این مهم توسط شیما آل‌سعدی و نوید محمدی اتفاق افتاد.
رئیس هیأت کاراته استان فارس با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 20 درصد رشد بیمه ورزشی داشتیم، تصریح کرد: آمار بیمه‌شدگان این هیأت ورزشی از 10 هزار نفر به بیش از 13 هزار نفر رسید که کمتر این مهم در هیأت‌های تخصصی اتفاق می‌افتد.
مبارکی بیان کرد: در سال 97 دو خانه کاراته در شهرستان‌های نورآباد و فسا افتتاح و برای نخستین بار نیز در تاریخ کاراته به چهار شهرستان برتر که شامل شیراز، نی‌ریز، جهرم و فسا بود تشک تاتامی اعطا کردیم.
رئیس هیأت کاراته استان فارس با تأکید بر اینکه تعامل خوب این هیأت با فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان استان فارس عامل بسیاری از موفقیت‌ها بوده است، تصریح کرد: در مدت یکسال گذشته تعامل مناسبی بین این هیأت، فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان فارس اتفاق افتاده که در پیشرفت برنامه‌ها و برگزاری دوره‌های مربی‌گری و داوری بسیار تاثیرگذار بوده است.
* یکی از برجسته‌ترین اقدامی که توسط هیأت کاراته استان فارس در سال 97 انجام شد برگزاری مسابقات کاراته اوراسیایی برای نخستین بار در تاریخ کاراته بود
وی خاطرنشان کرد: یکی از برجسته‌ترین اقدامی که توسط هیأت کاراته استان فارس در سال 97 انجام شد برگزاری مسابقات کاراته اوراسیایی برای نخستین بار در تاریخ کاراته بود که تقدیر فدراسیون را به همراه داشت، همچنین کسب مدال طلای المپیک در رده نوجوانان توسط نوید محمدی نیز از دیگر افتخاراتی بود که سال گذشته نصیب هیأت کاراته شد.
رئیس هیأت کاراته استان فارس با تأکید بر اینکه نیازمند ایجاد زیرساخت‌ها در کاراته هستیم، خاطرنشان کرد: کمبود خانه کاراته در استان فارس و به ویژه شیراز مشهود است که امیداوریم بر اساس وعده مسئولان اداره کل ورزش و جوانان فارس تا هفته دولت خانه کاراته در شیراز نیز افتتاح شود.
مبارکی به ظرفیت‌های هیأت کاراته در حوزه بانوان اشاره کرد و افزود: این هیأت در حوزه بانوان یکی از موفق‌ترین هیأت‌های کشوری است، و در طول یکسال گذشته هر برنامه‌ای که برای آقایان اجرا شده برای بانوان نیز اجرا شده که این برنامه‌ها شامل کلاس مربیگیری، داوری، برگزاری لیگ، تجلیل و اعزام بوده است.
وی با بیان اینکه یکی از زیرساخت‌های مهم در بحث فنی  داوری است، افزود: در این زمینه طرحی را به فدراسیون ارائه داده و موافقیت لازم را نیز گرفته‌ایم که برای ارتقای داوری سن متقاضیان از از 22 سال به 18 سال کاهش دهیم، با اجرای این طرح، چهار سال فرصت است تا بتوان نخستین ارتقاء داوری را به متقاضی داده و او را آموزش و با زبان تخصصی داوری و قوانین آن آشنا کرد. 
* استان فارس هم اکنون با کمبود داور روبرو است
رئیس هیأت کاراته استان فارس با بیان اینکه این طرح توسط برخی از استان‌ها نیز در حال الگو برداری است، گفت: استان فارس هم اکنون با کمبود داور روبرو است و اجرای این طرح می‌تواند در تربیت داوران کاراته کمک کند.
مبارکی در مورد برگزاری مسابقات کاراته در سال گذشته نیز بیان کرد: برای نخستین بار در سطح استان 21 مسابقه را خود هیأت برگزار کرد که شامل 16 دوره لیگ، چهار دوره قهرمانی انتخابی و یک دوره مسابقات اوراسیایی بود، همچنین 120 مسابقه سبکی و دو مسابقه بین المللی سبکی نیز برگزار کردیم.
وی افزود: در موضوع استعدادیابی شهرهای استان فارس به پنج منطقه تقسیم شده که در مراکز این شهرستان‌ها مربی‌ها را جمع کرده و با اعزام مدرس نسبت به ارتقای مهارت فنی آنان اقدام  و و در پی آن نیز استعدادیابی در شهرستان‌ها انجام و پس از آن استعدادیابی کلی با حضور متخصصان هیأت کاراته انجام می‌شود.
مبارکی بیان کرد: پس از شناسایی نخبگان و استعدادهای کاراته سرمایه‌گذاری لازم روی آنان صورت گرفته و با حمایتی که انجام می‌شود در مسائل فنی با آنان کار می‌کنیم تا با قلدری در انتخابی تیم ملی 
شرکت کنند.
رئیس هیأت کاراته استان فارس افزود: این استان امسال در لیگ برتر کاراته بانوان مقام نخست را به خود اختصاص داد و در بخش آقایان نیز که پیش از این تیم نداشتیم در دور جدید لیگ برتر آقایان نیز شکل گرفته و در مسابقات لیگ حضور می‌یابند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما