امروز، یک شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

واحدهای تولیدی فارس برای شرکت در عرصه انتخاب واحد نمونه کشوری و استانی ثبت نام کنند

 واحدهای نمونه صنعتی، معدنی و پیشکسوت نمونه استانی وکشوری در سال 97 معرفی می شوند.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با اشاره به برنامه این سازمان برای انتخاب واحدهای تولیدی صنعتی، معدنی و همچنین پیشکسوت نمونه در سال 97، از واحدهای استانی خواست تا تاریخ بیستم خرداد ماه 98 نسبت به تکمیل فرمی که برای این کار در نظر گرفته شده اقدام کنند. همچنین برای ارسال واحدهای نمونه کشوری تا بیشت وهشتم خردادماه  98/3/28 فرصت تکمیل فرم وجود دارد.
 مهندس فریبرز رضازاده افزود: واحدهای صنعتی و معدنی مستقر در فارس که مایل به شرکت در این رقابت هستند می توانند با دانلود فایل مربوطه و همچنین دریافت فرم های یاد شده در قسمت اطلاعیه های سایت سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس به نشانی www.frs.mimt.gov.ir نسبت به تکمیل فرمی که برای این کار در نظر گرفته شده اقدام کنند.
وی اضافه کرد: متقاضیان باید پس از تکمیل فرم مربوطه آن را برای بررسی و پیگیری های بعدی، حداکثر تا تاریخ بیستم خرداد ماه 98 به اداره های صنعت، معدن و تجارت شهرستان ها و یا به سازمان صنعت، معدن و تجارت در مرکز استان تحویل دهند.
رضازاده گفت: این سازمان برای شناسایی الگوهای موفق در عرصه صنعت و معدن و معرفی آنان به عنوان صنعتگر نمونه، بهره بردار نمونه معادن روباز و زیر زمینی، مکتشف نمونه (دارای گواهینامه کشف) و پیشکسوت نمونه صنعت و معدن، با فراخوان از بنگاه های صنعتی و معدنی برای ثبت نام دعوت کرده است.
وی اضافه کرد: همچنین از فعالان این عرصه دعوت شده تا با دریافت پرسشنامه های واحد صنعتی نمونه به همراه فرم های بهره بردار نمونه معدن روباز و زیرزمینی، بر اساس عملکرد سال 97 خود نسبت به تکمیل و ارسال آنها به سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اقدام کنند.
رضازاده اظهار داشت: میزان تولید، فروش، سود عملیاتی و ارزش موجودی انبارکالای ساخته شده، هزینه های انرژی مصرفی، تحقیق، نوآوری، آموزش نیروی انسانی، ارزش صادرات، نیروی انسانی (به ویژه تحصیلکردگان بالاتر از دیپلم)، مشتری مداری و گواهینامه های معتبر کیفیت از جمله شاخص های واحد تولیدی مورد سنجش در این پرسشنامه است.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، در مورد فرم معرفی بهره بردار نمونه معدن روباز، گفت: بهره بردار معادن نیز در این فرم باید نسبت به تکمیل اطلاعات در باره نام و نوع ماده معدنی، میزان ذخیره قطعی، میزان استخراج مندرج در پروانه، میزان استخراج سالانه واقعی و همچنین میزان کل سرمایه گذاری (به نرخ ثابت سال 1397) اقدام کند.
رضازاده اضافه کرد: فهرست واحدهای نمونه در نرم افزاری که برای این کار طراحی شده تجزیه و تحلیل و ضریب رقابت پذیری واحدها مورد سنجش قرار می گیرد.
وی افزود: واحدهای صنعتی نمونه در 2 سطح نمونه استانی و کشوری در آیین گرامیداشت روز صنعت و معدن (دهم تیرماه) معرفی خواهند شد و بر اساس برنامه ریزی انجام شده در این روز از فعالان نمونه صنعت، معدن و پیشکسوتان این حوزه ها در استان فارس تجلیل خواهد شد.
دهم تیرماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز صنعت و معدن نامگذاری شده است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما