امروز، سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

در سال ۹۷ انجام شد؛ ۴۵ پیوند مغز استخوان در بیمارستان آنکولوژی امیر

بیمارستان آنکولوژی امیر، به عنوان تنها مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی و فوق تخصصی آنکولوژی در جنوب کشور، در سال گذشته موفق به ثبت ۴۵ مورد پیوند مغز استخوان در کارنامه خود شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بیمارستان آنکولوژی امیر به همت بانوی نیکوکار؛ «زهرا سعادت»، در فضایی به وسعت ۶هزار و ۳۷۰ مترمربع به یاد و خاطره فرزند مرحومش، «امیررضا حدائق»، ساخته شد. این مرکز در حال حاضر تنها مرکز ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی آنکولوژی به گروه کودک و بزرگسال است.
* تنها مرکز انجام تست آزمایشگاهی «گالاکتومنان» در جنوب کشور؛ فعالیت کلینیک قلب کودکان
رئیس مرکز آموزشی درمانی امیر با معرفی بیشتر این مرکز، گفت: این مرکز با دارا بودن امکان انجام تست آزمایشگاهی «گالاکتومنان» در جنوب کشور به یاری بیماران مشکوک به عفونت قارچی آمده است؛ از آنجایی که داروهای ضدقارچ هزینه بالا و عوارض جانبی دارد، بنابراین انجام تست آزمایشگاهی گالاکتومانان از اهمیت بالایی برخوردار است.
دکتر «سید امیدرضا ذکاوت» فعالیت کلینیک قلب کودکان در این مرکز آموزشی درمانی را از دیگر خدمات آن معرفی کرد و افزود: کلینیک قلب کودکان با حضور پزشک فوق تخصص قلب و عروق کودکان و با امکانات کامل، آماده ارائه خدمت به شهروندان است.
* تأسیس مؤسسه خیریه آنکولوژی امیر؛ تعمیر و استانداردسازی اتاق عمل بیمارستان
او تأسیس مؤسسه خیریه آنکولوژی امیر را تلاشی برای گسترش دایره خدمات نیکوکارانه عرصه سلامت و کمک به بیماران نیازمند عنوان کرد و گفت: این مؤسسه با هدف حمایت از بیماران مبتلا به سرطان تأسیس شده و پیرامون جلب مشارکت نیک اندیشان در زمینه هایی از جمله تأمین 
هزینه های درمان و داروی بیماران و خرید تجهیزات موردنیاز بخش ها فعالیت دارد.
رئیس مرکز آموزشی درمانی آنکولوژی امیر از تلاش برای توسعه این خدمات خبر داد و اضافه کرد: عملیات تعمیر و استانداردسازی اتاق عمل بیمارستان آنکولوژی امیر از جمله این اقدامات است که با هدف ارائه خدمات نمونه برداری، درمان و عمل های ترمیم پس از خاتمه درمان بیماران مبتلا به سرطان، در دستور کار قرار گرفته است.
* راه‌اندازی بخش نوتروپنی؛ ICU کودکان
دکتر ذکاوت همچنین از راه اندازی بخش نوتروپنی به عنوان خدمتی دیگر از این مرکز آموزشی درمانی یاد کرد و گفت: با توجه به ابتلای برخی بیماران مبتلا به سرطان، به نارسایی ایمنی ناشی از نقص نوتروفیل(نوتروپنی) و نیاز به ایزوله شدن و مراقبت ویژه، راه اندازی بخش نوتروپنی در این مرکز از اهمیت بالایی برخوردار است که به زودی به مجموعه خدمات مرکز آموزشی درمانی امیر افزوده می شود.
او راه اندازی بخش ICU کودکان در بیمارستان آنکولوژی امیر را نیز از دیگر برنامه های در دست اجرا برشمرد و گفت: با این اقدام، بیمارانی که نیاز به مراقبت ویژه دارند در همین مرکز تحت مراقبت قرار می گیرند و از انتقال و اعزام بیمار به بیمارستان های دیگر آمد جلوگیری می شود.
* ارائه خدمات ارتودنسی
رئیس بیمارستان امیر با اشاره به گستردگی خدمات پیش بینی شده برای این مرکز آموزشی درمانی، به امکان ارائه خدمات ارتودنسی ثابت و متحرک اشاره کرد.
به گفته دکتر ذکاوت، در این مرکز خدمات ارتودنسی ثابت و متحرک در همه سنین و برای رفع بی نظمی های دندانی، ناهنجاری های فک، بیرون زدگی دندان ها، فاصله بین دندان و مشکلات زیبایی لبخند انجام می شود.
او کسب رتبه نخست و بالاترین میزان رشد تحول اداری در ارزیابی سال ۱۳۹۶ در بین واحدهای زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز را نیز از دیگر دستاوردهای این مرکز آموزشی درمانی برشمرد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما