امروز، سه شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

در سال جدید از فعالیت رانندگان فاقد کارت صلاحیت در سرویس مدارس به طور جد جلوگیری می‌شود

مدیر کل آموزش و پرورش فارس، سازمان دانش آموزی را نهادی اثرگذار در بدنه‌  آموزش و پرورش دانست و گفت: امسال نهایت دقت در گزینش رانندگان را خواهیم داشت و از فعالیت رانندگان فاقد کارت صلاحیت به طور جد ممانعت خواهیم کرد.
دکتر علی‌عسکر نجفی در همایش تقدیر از رانندگان برتر، دست‌اندرکاران سرویس مدارس سال تحصیلی 98-97 شهر شیراز ضمن تبریک سالروز سازمان دانش آموزی، گفت: هیچ نهادی به اندازه آموزش و پرورش با خانواده در ارتباط نیست و در بینشان ریشه ندارد.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: هر برنامه‌ای که در آموزش پرورش مورد توجه قرار می‌گیرد یکی از ارکان آن خانواده است و آرامش خانواده مهم ترین هدف در برنامه‌ریزی‌های آموزش و پرورش است.
وی نقش خانواده را در اجرای صحیح و موفقیت آمیز برنامه‌های آموزش و پرورش بسیار مؤثر دانست و گفت: اهمیت همکاری بین خانواده و آموزش و پرورش روز به روز بیشتر می‌شود.
نجفی ریشه کاستی‌های جامعه در عرصه تعلیم و تربیت به عنوان یک نهاد مهم و فراگیر را  مربوط به آموزش و پرورش دانست  و گفت: ما باید جویای این کمبودها باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین با اشاره به اینکه همه ارکان جامعه در تربیت سهیم هستند، افزود: تعلیم و تربیت در اولویت برنامه‌های کشورهای توسعه یافته است و ما نیز به همان مقدار که توسعه یافته هستیم به دانش‌آموز و امنیت و تعلیم و تربیت آن اهمیت می‌دهیم که نیازمند توجه جدی و بیشتر است.
نجفی افزود: آثار نگاه تربیتی به سرویس مدرسه در چند سال اخیر کاملاً مشهود است و ما با باور به اینکه سرویس مدرسه در واقع خود مدرسه سیار است و تعلیم و تربیت در آن اتفاق می افتد، رانندگان سرویس مدرسه را مربیان سیار این مدارس نامیده‌ایم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: رانندگان باید بدانند که نوع رفتار، تعامل آنان با شهروندان، نوع خرید و نوع برخوردها همه آثار تربیتی فراوانی در دانش‌آموز دارد.
نجفی ادامه داد: در راستای استاندارد سازی سرویس مدارس، آموزش و پرورش و به ویژه سازمان دانش‌آموزی فارس تمام توان خود را برای استفاده از فناوری‌های نوین به کار گرفت و با استفاده از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای بروز، آسایش و آرامش را برای خانواده‌ها فراهم کرده است تا به راحتی بتوانند بر فرایند سرویس دانش‌آموزان نظارت داشته باشند و با آموزش و پرورش نیز در ارتباط باشند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس، ادامه داد: امسال نهایت دقت در گزینش رانندگان را خواهیم داشت و از فعالیت رانندگان فاقد کارت صلاحیت به طور جد ممانعت خواهیم کرد.
گفتنی است؛ در این مراسم که با حضور مسئولان آموزش و پرورش و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و شورای شهر برگزار شد، از بیش از 400 راننده و عوامل اجرایی برتر سرویس مدارس شهر شیراز تقدیر شد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما