امروز، سه شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

مؤلفه قدرت در جمهوری اسلامی مردم هستند

مدیرکل صدا و سیمای فارس در همایش صیانت از حرمت ماه مبارک رمضان که با حضور مسئولین ارشد فرهنگی، قضایی، فرماندهان انتظامی و سپاه پاسداران و مسئولین دستگاههای فرهنگی و اجرایی در بین الحرمین، مرکز همایش های شهر برگزار شد با اشاره به شکل گیری انقلاب اسلامی به دست یک عالم دینی در یک نقطه فوق استراتژیک در دنیا یعنی ایران گفت: شکل گیری این انقلاب در این برهه از تاریخ به نوعی طومار نظم جهانی تحریف شده به دست ابرقدرت ها و جهان استکبار را به هم زد.
سهرابی گفت: تا قبل از وقوع انقلاب اسلامی در ایران شاید کمتر فردی یا کمتر جامعه ای فکر می کرد که بشود در مقابله با استکبار قد علم کرد ولی انقلاب اسلامی و در رأس آن رهبری بصیر و شجاع یعنی امام راحل به مظلومان جهان جرات داد که می شود با توکل به خدا این نظم دروغین را به هم زد. 
مدیرکل صدا وسیمای فارس گفت: دشمنان و ابرقدرت ها این انقلاب باور نداشتند که انقلاب اسلامی ایران چند سال بیشتر ادامه حیات دهد و هرسال که می گذشت رسانه های استکبار روزهای پایانی انقلاب را اعلام می کردند از همان آغاز انقلاب توطئه چینی برای به زانو درآوردن انقلاب و شکست انقلاب در دستور کار آمریکا قرار گرفت. اما چون بعداز لطف و حمایت خدا این انقلاب اتکایش به مردم است همه این 
توطئه ها شکست خورد و از این به بعد هم این چنین می شود.
مدیرکل صدا و سیمای فارس با بیان این که نزدیک به 300 شبکه ماهواره ای به صورت شبانه روزی به زبان فارسی روی منطقه ما عملیات روانی انجام می دهند، افزود: هدف از این همه هزینه دشمنان در ایجاد رسانه را تأثیرگذاری آن و امید داشتن بر این ابزار برای سست کردن پیوند مردم از نظام خودشان است.
سهرابی تأکید کرد:  اگر می بینیم امروز منکراتی در جامعه روبه افزایش است بخش عمده ای از آن به خاطر تبلیغات رسانه های بیگانه است، به خاطر فیلم ها و سریال هایی است که پخش می کنند و سبک ایرانی اسلامی ما را نشانه رفته اند. نظام رهبری با هوشمندی و بصیرت در سه دوره حکم ریاست سازمان هشدار دادند که به دین - اخلاق- امید و اگاهی مردم و سبک ایرانی اسلامی زندگی مردم توجه شود. 
مدیرکل صدا وسیمای فارس خطاب به مسئولان امربه معروف و نهی از منگر گفت: شما عزیزانی که در این حوزه مقدس در مسیر امر به معروف ونهی از منکر که دستور خداست قدم برداشتید باید بدانید و بدانیم که مخاطب امروز ما مخاطب عصر رسانه ها و عصر ارتباطات است پس اول باید بدانیم با این مخاطب چگونه باید سخن بگوییم و با چه ابزاری با او حرف بزنیم وبه چه شیوه ای به او نزدیک شویم. بنابراین استفاده درست و هوشمندانه از رسانه تولید پیام های مبتنی بر ارزش ها است به نحوی که جوان امروز هم بپسندد.
وی افزود: حوزه مأموریت ما حوزه فارس است سرزمینی با پیشینه تاریخی ادبی و فرهنگی و مهم تر از آن مذهبی  - ما در شهر حضرت احمدبن موسی علیه السلام زندگی می کنیم سومین حرم اهل بیت علیهما السلام و بهترین جایی که برای کشور می تواند الگو باشد الگو دهد که چگونه با مخاطب امروز با زبان جوان امروز و با ابزار رسانه می شود صحبت کرد  همین استان فارس با این پیشینه علمی و تمدنی است.
مدیرکل صدا وسیمای فارس با توجه به اهمیت و نقش مؤثر جوانان در جامعه گفت: با جوان امروز باید با زبان هنر صحبت کرد و هنرمندانه با مخاطب امروز حرف زد. امروز ما باید مشق کنیم که چگونه با مخاطب امروزمان در فضای رسانه و در فضای حقیقی صحبت کنیم.
وی یکی از کارهای مهم و اساسی ستاد امربه معروف و نهی از منکر را آموزش فعالان این حوزه دانست و گفت: مؤلفه قدرت جمهوری اسلامی مردم هستند، فراموش نکنیم که دشمنان برای جدا کردن مردم از امام ازنظام شان و از ولایتشان برنامه دارند. اگر به زبان درست صحبت نکنیم  چه بسا آسیب هایی وارد شود که جبران آن سخت است. پس توصیه می کنم به آموزش توجه داشته باشیم و همه ما باید در این زمینه کمک کنیم و در بحث تذکر لسانی بدانیم چگونه باید صحبت کنیم و چگونه باید هدایت کرد. 
مدیرکل صدا وسیمای فارس در پایان تأکید کرد: امروز یکی از مهم ترین معروف ها عمل به بیانیه گام دوم است که رهبر معظم انقلاب فرمودند که در آنجا از خودسازی از جامعه پردازی و تمدن سازی صحبت شده است. باید رجوع کنیم به چهل سال گذشته و طرح های نو در اندازیم برای اینکه بتوانیم درگام های بعدی انقلاب مصمم تر و جذاب تر صحبت کنیم  و فراموش نکنیم مؤلفه قدرت ما مردم هستند،  جمهوری اسلامی ایران  نه متکی به غرب است نه متکی به شرق بعد از خدا متکی به مردم است. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما