امروز، سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

علی بیرو؛ دوباره آقای کلین شیت ایران؟

علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم پرسپولیس پس از یک بازی غیبت در مقابل ماشین سازی، بار دیگر به دروازه پرسپولیس بازخواهد گشت. گلر شماره یک سرخپوشان پایتخت در این فصل 23 بازی برای این تیم انجام داده و احتمالا در 24اُمین بازی فصل نیز حضور خواهد یافت.
 بیرانوند که در لیگ های شانزدهم و هفدهم موفق شد بیشترین تعداد کلین شیت را به نام خود ثبت کند، حالا تا کسب دوباره این عنوان تنها یک بازی دیگر فاصله دارد. او این فصل در 15 بازی موفق به بسته نگه داشتن دروازه اش شد و توانست خود را بالاتر از محسن فروزان قرار دهد. البته شاید اگر فروزان می توانست پس از بازی با سپیدرود دوباره به میدان برود، به رکورد علیرضا بیرانوند دست پیدا می کرد.
 اکنون در جدول کلین شیت ها، پس از بیرانوند، فروزان و نیازمند با 14 کلین شیت قرار گرفته اند. پایین تر از آن ها سیدمهدی رحمتی با 12 کلین شیت در 17 بازی قرار دارد. رحمتی نیز تا اواسط فصل شانس رسیدن به دستکش طلایی را داشت اما نیمکت نشینی در چند بازی متوالی باعث شد تا بیرانوند و نیازمند او را جا بگذارند و به رده های بالاتر صعود کنند. در هفته پایانی لیگ برتر، اگر اتفاق خاصی نیفتد بیرانوند در صدر جدول باقی خواهد ماند. چرا که حتی در صورت دریافت گل از سوی او و ثبت کلین شیت توسط نیازمند، بازهم باتوجه به تعداد بازی کمتر بیرانوند، گلر پرسپولیس شانس اصلی عنوان دستکش طلایی خواهد بود. نکته جالب این است که پیام نیازمند دروازه بان تیم سپاهان این فصل 29 بازی انجام داده و احتمالا به رکورد حضور در 100 درصد مسابقات یک فصل تیمش خواهد رسید.
 از طرف دیگر در صورتی که دروازه بان تیم پرسپولیس در برابر پارس جنوبی دروازه اش را بسته نگه دارد، علاوه بر صدرنشینی در جدول بیشترین تعداد کلین شیت، تیمش را هم به قهرمانی خواهد رساند چرا که سرخ ها تا کسب جام قهرمانی تنها یک تساوی فاصله دارند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما