امروز، سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

رونمایی از سامانه جامع اینترنتی برنامه‌ریزی درسی دانش‌آموزان برای اولین بار در فارس انجام شد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: سامانه اینترنتی 
برنامه ریزی درسی که برای اولین باردربین ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور در فارس راه اندازی شده می تواند کمک بسیار خوبی برای برنامه ریزی تحصیلی دانش آموزان استان خصوصاً آمادگی در کنکور سراسری باشد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در جمع اعضای کارگروه اتاق فکر کنکور سراسری این  اداره کل گفت: یکی از رسالت های اصلی آموزش و پرورش در کنار مقوله تربیت توجه به مقوله آموزش می باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در کشور از استان فارس انتظار بالایی وجود دارد که در حوزه آموزش و خصوصاً کنکور سراسری دارای جایگاه خوبی باشد هرچند در حال حاضر با این جایگاه فاصله داریم.
نجفی گفت: راه اندازی کارگروه و اتاق های مختلف کیفیت بخشی به آموزش از جمله برنامه هایی هست که در حال حاضر در دستور کار آموزش و پرورش استان قرار دارد و امیدواریم محصول آن ارتقای جایگاه آموزشی استان باشد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: اتاق های فکر متعددی در خصوص کیفیت بخشی به مقوله آموزش در حوزه آموزش متوسطه استان راه اندازی شده است که در این اتاق ها از ظرفیت افراد و نخبگان متعدد بنا برتخصص لازم استفاده می شود.
فرهاد اسماعیلی گفت: یکی از این کارگروها اتاق فکر کنکور است که در آن از کارشناسان و مشاروان خبره استان استفاده شده و هدف از آن ارتقای جایگاه استان در کنکور سراسری است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: یکی از مصوبات این اتاق راه اندازی سامانه اینترنتی برنامه ریزی درسی دانش آموزان استان بود تا همه دانش آموزان و مشاوران بتوانند به راحتی به اطلاعات مورد نیاز برای 
برنامه ریزی مطلوب درسی دست پیدا کنند.
وی گفت: این سامانه هم اکنون قابل دسترس است و افراد می توانند 
با مراجعه به ستون سمت چپ سایت اداره کل آموزش وپرورش استان فارس به آدرس: http://fars.medu.ir 
این سامانه را مشاهده و از خدمات آن بهره مند گردند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: یکی دیگر از اهداف این سامانه ایجاد آمادگی نسبی در 
دانش آموزان برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی است که تلاش شده همه اطلاعات مورد نیاز دانش آموزان در اختیار آنها قرار داده شود.
رئیس اداره دوره دوم آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: وضعیت آموزشی استان در کنکور سراسری صرفاً در کسب رتبه های زیر 10 سنجیده نمی شود و 3 شاخص شامل رتبه های زیر 3هزار کنکور، میانگین نمرات شرکت کنندگان و درصد قبولی نیز مورد ارزیابی قرار 
می گیرد و در مجموع این 4 شاخص هست که تعیین کننده جایگاه استان است.
علیرضا شجاعی پور گفت: هرچند که در کسب رتبه های زیر 10 کنکور سراسری توفیق چندانی نداشتیم ولی این دلیل بر عملکرد ضعیف استان نیست چراکه در سایر شاخص ها، استان فارس در وضعیت خوبی می باشد هرچند که باید تلاش کرد تا جایگاه ارتقا یابد.
رئیس اداره دوره دوم آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس برای مثال به تعداد دانش آموزان کسب کننده رتبه زیر 3هزار در کنکور سال گذشته اشاره کرد و گفت: 418 نفر از دانش آموزان استان فارس توانستند رتبه های زیر 3 هزار را در گروه های مختلف آزمایشی در کنکور سال گذشته از آن خود کنند.
شجاعی پور همچنین به میانگین نمره شرکت کنندگان در کنکور سراسری سال گذشته اشاره کرد و افزود: استان فارس در گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی و ادبیات و علوم انسانی به ترتیب رتبه های 13، 18 و 16 کنکور سراسری را در کشور از آن خود کرده است.
 رئیس اداره دوره دوم آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس همچنین در خصوص جایگاه استان فارس در کسب درصد قبولی دانش آموزان در کنکور سراسری گفت: در کنکور سال گذشته در مجموع دانش آموزان استان توانستند رتبه 20 را کسب کنند که این رتبه نسبت به سال ماقبل آن یک پله صعود داشته است.
مشاور عضو اتاق فکر کنکور اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه در خصوص سامانه اینترنتی برنامه ریزی درسی گفت: این سامانه شامل بخش های متعددی همچون کارنامه پذیرفته شدگان سال قبل، نمودار ضریب درس ها در آزمون، فهرست درس ها جهت برنامه ریزی، نحوه پاسخگویی داوطلبان به سؤالات کنکور97 می باشد.
رزاق خواجه زاده همچنین گفت: در این سامانه فهرست کتب منبع سؤالات آزمون سراسری، فهرست حذفیات منابع آزمون سراسری، دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و برخی دیگر از مواردی که دانش آموزان برای برنامه ریزی درسی خصوصاً در کنکور مورد نیاز دارند قرار داده شده است. 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما