امروز، سه شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

سروناز شیراز در انتظار فیلمسازان جوان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان از ٢ تا ٥ شهریور٩٨ به میزبانی شیراز و با حضور استان‌های فارس، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، اصفهان، قم، مرکزی و البرز برگزار خواهد شد.
این جشنواره با هدف حمایت از تولیدات حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای هنرجویان استان‌های سراسر کشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی در خارج از مرکز، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی و ارتباط هرچه بیشتر مسئولان استانی و ستاد مرکزی انجمن سینمای جوانان ایران به منظور همکاری‌های دوجانبه برگزار و در سه حوزه مسابقه فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس برگزار می‌شود که بخش فیلم آن دارای دو بخش ملی و منطقه‌ای است که در بخش ملی آثار سینما اقتباس با رویکرد پیوند ادبیات و سینما به رقابت می‌پردازند.
* معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس: امید و نشاط، گمشده مردم در این دوران است 
همچنین معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس که میهمان این نشست بود با بیان اینکه استان فارس آنچنان که باید و شاید در حوزه رویدادهای ملی فرهنگی مورد توجه قرار نگرفته است، ابراز داشت: امیدواریم همه دستگاه‌های استان فارس به ویژه دستگاه‌های فرهنگی در این رویداد هنری همکاری داشته باشند.
سید احمد احمدی زاده گفت: امید و نشاط، گمشده مردم در این دوران است و این گونه جشنواره‌ها باعث شادابی و نشاط جامعه 
می شود و از این رو از آن استقبال 
می‌کنیم.
* رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز: شهرداری شیراز از فیلم‌هایی که در حوزه شهری ساخته شوند و یا فیلم‌هایی که میراث ناملموس شیراز را معرفی کند، حمایت می‌کند
رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز نیز در این نشست از برگزاری جشنواره سروناز با عنوان رویدادی شایان توجه یاد کرد و گفت: بسیاری از هنرمندان سینمای کشور از انجمن سینمای جوان فارس آغاز به کار کرده اند.
دکتر ابراهیم گشتاسبی راد ایده پردازی و تنوع طلبی جوانان را عاملی برای رشد و توسعه کشور دانست و افزود: ایجاد فرصت تفکر، عمومیت بخشی به تولید فیلم و ترویج 
روش های آسان برای تولید فیلم از ثمرات برگزاری جشنواره است.
رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز گفت: شهرداری شیراز از فیلم‌هایی که در حوزه شهری ساخته شوند و یا فیلم‌هایی که میراث ناملموس شیراز را معرفی کند، حمایت می‌کند.
وی بیان داشت: امسال ٨ سینما محله در فرهنگسراهای شیراز به بهره ‌برداری می‌رسد که امکان پخش عمومی فیلم‌های برگزیده جشنواره سروناز را فراهم خواهد کرد.
* مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: رویدادی که در شهریورماه رقم زده خواهد شد، اتفاقی ملی است
  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در نشست خبری شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان سروناز عنوان کرد: استان فارس در تولید فیلم های سینمایی و کوتاه در سینمای کشور تأثیرگذار بوده است و باید در این زمینه پیشگام شود و میزبانی برای هنرمندان سراسر کشور باشد.
صابر سهرابی عنوان داشت: رویدادی که در شهریورماه رقم زده خواهد شد، اتفاقی ملی است که پس از ٢٣ سال به همت انجمن سینمای جوان به فارس رسیده است.
مدیر کل ارشاد فارس بیان کرد: انجمن سینمای جوان پس از آموزش و تولید تلاش کرد با برگزاری جشنواره هایی در سراسر کشور اهداف خود را دنبال کند.
در این نشست از پوستر این جشنواره رونمایی شد.
* معاون اداری و مالی انجمن سینمای جوان: سینمای جوان و تغییر رویکرد 
معاون اداری و مالی انجمن سینمای جوان نیز در این برنامه با بیان اینکه رویکرد انجمن سینمای جوان درمقایسه با سال‌های گذشته تغییر کرده است، بیان کرد: این انجمن گام‌هایی را با رویکرد حمایت از تولید به منظور ایجاد اشتغال برداشته است.
علی جعفری با بیان اینکه در سال جاری ٧ میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از تولید فیلم کوتاه درسراسر کشور اختصاص یافته است، گفت: سهم استان فارس از این رقم به ٢٢٠ میلیون تومان رسیده است؛ در حالی که در سال گذشته تنها، حدود ٢٠ میلیون تومان بودجه به این استان اختصاص یافته بود.
عضو هیأت مدیره انجمن سینمای جوان مهم ترین وظیفه این انجمن را در سال‌های گذشته آموزش عنوان کرد؛ اما از تغییر این رویه در سال جدید سخن گفت و افزود: با ورود بخش خصوصی و رونق آموزشگاه‌های فیلمسازی رویکرد این انجمن به افزایش تولید توجه بیشتری می‌کند.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره سروناز در شهریور گفت: فیلم کوتاه نمادی از روشنفکری و اندیشه است که جایگاهی ویژه در جهان امروز دارد و از همین رو جشنواره باید محتوای درخوری داشته باشد و برای آنکه با قوت و قدرت پا بگیرد، فلیمسازان باید از همین امروز برای حضور در جشنواره آماده شوند.
جعفری درباره شنیده‌هایی مبنی بر تغییر ساختار اداره این نهاد از انجمنی به هیأت امنایی و ادغام با سازمان سینمایی نیز گفت: این طرح در سال گذشته به دلیل هزینه‌های حوزه فیلم کوتاه عنوان شد؛ اما پس از بررسی‌ها و بحث‌های صورت گرفته متوقف شد و امروز به گونه‌ای دیگر در حال عملی شدن است؛ بدین‌ترتیب که سه شهر به صورت داوطلبانه و آزمایشی می‌توانند به هیأت امنایی تغییر یابند، اما هنوز عملی نشده است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما