امروز، دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

متولی مشخصی برای حفظ باغ‌های شیراز نداریم

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز با تصریح بر اینکه متولی مشخصی برای حفظ باغ‌های شیراز نداریم، از باغداران شیرازی بابت بی توجهی‌ها و بی مهری‌ها عذر خواهی کرد. 
قاسم مقیمی دوشنبه 22 اردیبهشت در هفتاد و یکمین جلسه کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز بیان کرد: ضابطه‌های حاکم بر باغات جز تخریب و خشک شدن باغها خدمت دیگری نکرده است. 
وی با طرح سؤالی مبنی بر اینکه شهرداری در دو سال گذشته چه طرح  و برنامه مدونی برای حفظ باغ‌های شیراز و به ویژه قصردشت تهیه و اجرا کرده است؟ گفت: هنوز متولی اصلی باغ‌ها در شهرداری روشن نیست که آیا سازمان فضای سبز است؟ ستاد باغات است؟ یا حوزه آبادگری باغات قصردشت است؟ 
این عضو شورای شهر شیراز تأکید کرد: ضروری است متولیان و مدیران شهرداری با قاطعیت به تملک باغ‌ها روی آورند و به نگهداری و احیای آنها بپردازند، چرا که دیگران متولیان تنها از سرسبزی و هوای آن لذت می‌برند و در برابر حفظ آن احساس مسئولیت نمی‌کنند. 
مقیمی بازسازی آب انبارها و قنات ها را ضروری دانست و ادامه داد: با این اقدام از ذخائر آبی بهتر استفاده می‌شود و باغداران بیشتر ازآنها متنفع می شوند. 
وی خاطر نشان کرد: در اداره طراحی شهری شهرداری هیچ طرح و برنامه ملموسی در حوزه باغ ها دیده نمی‌شود. 
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز بر جمع‌آوری علف های هرز در باغ ها تأکید کرد و افزود: اگر این علف ها جمع آوری نشود در تابستان احتمال آتش سوزی وجود دارد. 
به گفته مقیمی با ارائه راهکار برای جمع آوری آب های سطحی و ایجاد منبع ذخیره آب علاوه برکمک به فضای سبز، مشکل کمبود اب را نخواهیم داشت. 
وی با بیان اینکه تأمین آب بخش تصفیه خانه لوکال قصردشت از پیشنهادات مقیمی در کمیسیون بود، خواستار اعطای مجوز به باغداران برای احداث منبع ذخیره آب شد و گفت: می‌توان از این آب ها برای آبیاری باغ‌ها استفاده کرد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما