امروز، سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

مؤسسه آموزش عالی زند به سمت دانشگاه نسل چهارم حرکت می‌کند

سیده ناهید تقویان- تماشا
 مدیر مؤسسه آموزش عالی زند شیراز گفت: دانشگاه نسل چهارم مبتنی بر نیازهای روز جامعه تعریف شده و حرکت مؤسسه آموزش عالی زند نیز در همین راستا خواهد بود.
به گزارش «تماشا» مهدی مخبری در جمع اساتید و کارکنان مؤسسه آموزش عالی زند با بیان اینکه دانشگاه نسل چهارم به دنبال کارآفرینی و تربیت دانشجویان خلاق است، اظهار داشت: ما امروز از مرحله آموزش و پژوهش گذشته‌ایم و باید دانشجویی را تربیت کنیم که نیازهای روز جامعه را برآورده کند.
وی افزود: در مقطعی و در نسل اول و دوم دانشگاه‌ها شاید نیاز دانشجو آموزش و پژوهش بود اما امروز کشور از این مرحله تقریباً عبور کرده و دانشجو باید خلاق و کارآفرین تربیت شود گرچه همچنان کف نیاز آموزشی و پژوهشی نیز موردنظر است.
مخبری با اشاره به رویکرد مؤسسه آموزش عالی زند در ایجاد روحیه خلاقانه در دانشجویان گفت: جدا از دانشجویان نخبه و درصد کمی که به دلایل خاصی وارد دانشگاه می‌شوند، درصد بالایی از دانشجویان باید برای نیازهای امروز جامعه تربیت شوند که این مؤسسه نیز در همین راستا قدم برداشته است.
این استاد دانشگاه یادآور شد: در راستای تربیت دانشجوی خلاق و کارآفرین نقش اساتید از اهمیت بالایی برخوردار است که ما انتظار داریم آن‌ها نیز خود را برای تدریس در نسل چهارم دانشگاه‌ها مهیا کنند.
وی با عنوان اینکه مؤسسه آموزش عالی زند شیراز در آینده نزدیک به دانشگاه تبدیل خواهد شد، افزود: این تغییر و تحول مسئولیت‌ها را نیز سنگین‌تر خواهد کرد چراکه ساختارهای آموزشی نسل اول و دوم دانشگاه‌ها دیگر حاکم نیست و این یک تحول بنیانی است.
مخبری ادامه داد: امروز دیگر ارائه یک کاغذ به‌عنوان مدرک به دانشجو، دردی را از جامعه دوا نمی‌کند لذا وظیفه دانشگاه ایجاد مهارت کافی در دانش‌آموختگان مبتنی بر نیازهای روز جامعه است.
مدیر مؤسسه عالی زند شیراز ادامه داد: انتظاری که از اساتید دانشگاه می‌رود، این است که با افزایش توانمندی‌ها در رشته‌های گوناگون، خود را برای تدریس در دانشگاه نسل چهارم آماده کنند؛ یعنی تربیت دانشجویی که نیاز امروز جامعه را در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و... برآورده کند که این مسئله نیز در گروی وجود اساتید خلاق و مبتکر است.
مخبری خطاب به اساتید حاضر در این نشست نیز گفت: شما باید با دانشجو ارتباطی صمیمانه و دلسوزانه داشته باشید تا بتوانید اهداف آموزشی دانشگاه را محقق 
کنید.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما