امروز، دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

برنامه ختم قرآن با حضور پرشور مردم در فرهنگسرای هنر برگزار می‌شود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان برنامه ختم روزانه قرآن با حضور و استقبال پرشور مردم در فرهنگسرای هنر برگزار 
می شود.
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، دکتر ابراهیم گشتاسبی راد اظهار کرد: برنامه ختم روزانه قرآن با همکاری یک گروه سازمان مردم نهاد و محوریت فرهنگسرای هنر شیراز برگزار 
می شود.
وی با اشاره به اینکه تا پیش از ماه مبارک رمضان این گروه هر روز از ساعت ۷:۴۵ تا ۸:۳۰ صبح برنامه ورزش صبحگاهی داشتند که در ایام ماه مبارک رمضان به جای ورزش صبحگاهی به قرائت روزانه یک جزء قرآن کریم می پردازند، خاطرنشان کرد: صندلی و سیستم صوت و سایر ملزومات مورد نیاز توسط فرهنگسرا در فضای سبز مقابل فرهنگسرا برای این افراد مهیا 
می شود.
در ادامه حسین اسکندری مسئول فرهنگسرای هنر با بیان اینکه در ایام ماه مبارک رمضان دو گروه ان‌ای تحت پوشش برنامه های فرهنگسرای هنر قرار می گیرند، تأکید کرد: پیام های اخلاقی و سفارشات دینی و اخلاقی با حضور مشاوران متبحر در دو نوبت صبح و شب به شرکت کنندگان در این کلاس ها آموزش داده می شود.
* کلاس‌های مشاوره انفرادی و گروهی که با استقبال خوب شهروندان مواجه است
مسئول فرهنگسرای هنر به فضای محدود فرهنگسرای هنر اشاره کرد و گفت: فضای فرهنگسرای هنر شامل یک بخش نگارخانه یا آتلیه و یک کلاس آموزشی است اما بخشی از نگارخانه به شکل کلاس آموزشی آماده شده تا شهروندان بیشتری بتوانند از دوره‌های مختلف فرهنگسرا استفاده کنند.
وی درباره کلاس های مختلفی که در فرهنگسرای هنر تشکیل 
می شود بیان کرد: تنها امکان برگزاری کلاس یوگا از انواع ورزش در این فرهنگسرا فراهم است که در چهار نوبت در هفته با حضور بیش از ۲۰۰ نفر تشکیل می شود.
اسکندری با بیان اینکه برگزاری کلاس های قرآن، تفسیر، 
نهج البلاغه و غیره رسالت اصلی تمام فرهنگسراهای شهر است، عنوان کرد: رسالت اصلی فرهنگسرای هنر برگزاری کلاس های مرتبط با موضوع  هنراست که کلاس های موسیقی شامل سنتور، تار، دف و در ایام تابستان مخصوص نوجوانان و جوانان، همچنین کلاس های هنری شامل چرم دوزی، آشپزی، خیاطی و همچنین نویسندگی، کارگردانی، فیلمنامه نویسی، بازیگری و غیره با حضور مربیان متخصص برگزار می شود.
مسئول فرهنگسرای هنر با اشاره به اینکه کلاس های مشاوره انفرادی و گروهی که با استقبال خوب شهروندان مواجه است نیز در فرهنگسرای هنر برگزار می‌شود، اظهار کرد: مشاوره گروهی یک جلسه در هفته و مشاوره انفرادی بنا به تقاضا و ثبت نام افراد برگزار می شود.
اسکندری به همجواری فرهنگسرای هنر با مرکز شیراز شناسی اشاره و تصریح کرد: با توجه به محدودیت فضای فرهنگسرای هنر از ظرفیت مرکز شیرازشناسی برای برگزاری کلاس های آموزش شهروندی، اجتماعی و فرهنگی با همکاری مدارس منطقه برنامه ریزی شده است.
وی همچنین به مناسبت های ملی و مذهبی اشاره کرد و گفت: با تعامل بین مرکز شیرازشناسی و فرهنگسرای هنر برنامه های موضوعی به شکل یکپارچه و با هدف پرهیز از موازی کاری برگزار می شود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما