امروز، دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

عملکرد فدراسیون‌ها شامل مالیات نیست

* باید راه‌های جدیدی برای استخدام قهرمانان پیش‌بینی کنیم
معاون مالی و توسعه منابع انسانی وزارت ورزش در خصوص استخدام قهرمانان و پرداخت پاداش به مدال‌آوران توضیحاتی را ارائه کرد. 
ژاله فرامرزیان معاون مالی و توسعه منابع انسانی وزارت ورزش درباره پاداش به قهرمانان ورزشی، بدهی مالیاتی فدراسیون‌ها و همین طور استخدام قهرمانان مدال‌آور صحبت‌هایی را با فارس انجام داده که در زیر می‌خوانید:
* هفته گذشته جلسه‌ای را با مسئولان مالیاتی در خصوص بدهی مالیاتی 2 باشگاه استقلال و فدراسیون‌ها داشتید، نتیجه چه شد؟
این موضوع برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نبود بلکه فقط در خصوص فدراسیون‌های ورزشی بود. واقعیت این است که فدراسیون‌ها باید اظهارنامه خود را پر می‌کردند، این کار را انجام نداده‌اند به همین دلیل بعد از چند سال علی الراس شد. اصل عملکرد فدراسیون‌ها شامل حال مالیات نمی‌شود اما رویه‌ای که انجام دادند، قانونی نبود. به همین دلیل براساس قوانینی که بوده در خدمت آقایان جنتی و نوری بودیم. دستور آقای دژپسند هم این است که این موضوع حل شود. راهکارهای حل موضوع را بررسی کردیم. قرار شد تا پنجشنبه این هفته نتیجه قطعی را اعلام کنند به نحوی که در عملکرد فدراسیون‌ها نخواهند هیچ پرداختی داشته باشند اما در مورد مالیات تکلیفی که رقمی نمی‌شود به صورت اقساط پرداخت می‌شود.
* پیش از این موضوع بدهی فدراسیون‌های ورزشی مطرح شده بود و قرار بود وزارت ورزش این بدهی را پرداخت کند...
این مسئله برای تعدادی از فدراسیون‌ها حل شده تعدادی هم یا مراجعه نکرده بودند یا اگر مراجعه کرده بودند کارهای مالیاتی که لازم بود را انجام نداده بودند. ما وارد بحث شده‌ایم. راهکار جدیدی هم آقای جنتی مطرح کرده بود که قرار شد جمع‌بندی کنیم و بتوانیم با همکاری سرپرست سازمان مالیاتی مسائل را حل کنیم. قرار بود او هم در جلسه حضور داشته باشد که در همان زمان مجلس بود و معاون او به جلسه آمد. امیدواریم در مابقی مبالغ هم به جمع‌بندی برسیم تا فدراسیون‌ها دچار مشکل نشوند.
* موضوع استخدام قهرمانان ورزشی در دستگاه‌ها از مدت‌ها پیش مطرح شده بود، وزارت ورزش برای این موضوع کاری انجام داده است؟
ما اصلاحیه‌هایی را پیشنهاد دادیم اما متأسفانه کل اصلاحات قانون مدیریت خدمات کشوری کنار رفت و قانون مدیریت خدمات کشوری قبلی در مجلس به تصویب رسید. باید راه‌های جدیدی را برای استخدام قهرمانان پیش‌بینی کنیم.
* قرار بود آیین‌نامه پرداخت پاداش به مدال‌آوران نیز تغییر کند، آیین‌نامه جدید نهایی شده است؟
آیین‌نامه پاداش قهرمانان اصلاح خواهد شد. تا بازی‌های آسیایی 2018 طبق همان قانون قبلی پاداش پرداخت می‌شود. ما مجموعه منابع را سیو می‌کنیم. تا آخرین لحظه‌ای که قرار است پاداش‌ها را پرداخت کنیم منابع ذخیره خواهد شد تا بعد از آن اعلام شود پاداش‌ها چقدر است.
* پاداش‌ها به صورت سکه به ورزشکاران اهدا می‌شود؟
موضوع این است که قبلاً هم به کسی سکه نمی‌دادیم بلکه حواله می‌دادیم که فدراسیون‌ها در این خصوص اقدام کنند. چون چنین حجمی از سکه ممکن است بازار طلا را به هم بریزد یا اصلاً این تعداد سکه در بازار وجود نداشته باشد اما اینکه چه رقمی را تعیین می‌کنیم تلاش‌مان این است که منابع را ذخیره کرده و روز پاداش رقم نهایی را می‌توانیم اعلام کنیم.
* وزارت ورزش در سال جدید واریزی به فدراسیون‌ها داشته است؟
اولین واریزی به همه فدراسیون تا دیروز (یکشنبه) به حساب‌شان واریز خواهد شد.
* مبلغ واریزی چقدر است؟
حدود 10 میلیارد تومان.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما