امروز، دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

فشار آمریکا به دلیل نگرانی اسراییل از حضور ایران در سوریه است

«حمد بن جاسم آل ثانی» نخست وزیر و وزیر امور خارجه پیشین قطر با انتشار توئیتی بخشی از فشارهای آمریکا بر ایران را در نتیجه نگرانی رژیم صهیونیستی از حضور ایران در سوریه دانست.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا، نخست وزیر پیشین قطر در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: این موضوع (حضور ایران در سوریه) از سخت ترین پرونده هایی خواهد بود که در مذاکرات پیش رو میان واشنگتن و تهران مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
پیش تر حمد بن جاسم آل ثانی در توئیتی با انتقاد از برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس که به دنبال افزایش تنش میان ایران و آمریکا هستند، گفت: افزایش تنش ها میان واشنگتن و تهران به درگیری نظامی نمی انجامد، بلکه هدف از آن بازگشت به مذاکره است.
وی همچنین در توییت های دیگر خود در مورد ایران به کشورهای (عرب) حوزه خلیج فارس هشدار داده بود که از افزایش تنش ها (میان واشنگتن - تهران) حمایت نکنند. نخست وزیر پیشین قطر گفته بود که برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس هم اکنون رویای شکست نظامی ایران را همانند رویای شکست این کشور پیش از امضای توافقنامه هسته ای (برجام) در سر می پرورانند اما این کشورها در همان زمان، پس از امضای توافقنامه به ناچار آن را ستودند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما