امروز، سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

گزارش فرمانده سپاه از شرایط منطقه

تصمیمی برای تابعیت فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی
گزارش فرمانده سپاه از شرایط منطقه در جلسه غیر علنی، مخالفت مجلس با بررسی با اولویت طرح خط و مشی اداره و نظارت بر صداوسیما، تصویب کلیات لایحه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی، اعلام وصول طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها و ... از جمله مهم ترین اخبار امروز (یکشنبه) بیست و دوم اردیبهشت ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی هستند که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.
به گزارش ایسنا، جلسه علنی مجلس به ریاست علی لاریجانی برگزار شد و لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، بررسی طرح خط و مشی اداره و نظارت بر صداوسیما، انتخاب سه نفر از نمایندگان مجلس به عنوان ناظر در شورای عالی مقابله و پیشگیری از جرایم پولشویی و تأمین مالی تروریسم و... در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.
در جلسه غیر علنی دیروز نیز که با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد، سردار سلامی، فرمانده سپاه گزارشی از برنامه‌های خود در سپاه را به نمایندگان ارائه داد.
در ابتدای جلسه علنی، رئیس مجلس گفت که فرمانده سپاه در جلسه غیر علنی به ارائه تحلیلی از شرایط منطقه‌ای پرداخت و گفت: ما امروز جلسه غیر علنی را با حضور سرلشکر سلامی داشتیم بعد از این که ایشان مسئولیت فرماندهی سپاه را بر عهده گرفت این جلسه برای آشنایی با ایشان و دیدگاه‌هایشان برای مسائل آینده سپاه و تقویت آن خصوصاً استفاده از بدنه وسیع بسیج برای بهبود شرایط داخلی کشور و همچنین تحلیلی از شرایط منطقه بود. لاریجانی همچنین  درگذشت مادر سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت.
بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس هم با اشاره به حضور فرمانده سپاه در جلسه غیرعلنی مجلس گفت که رفت و آمد آمریکایی ها در منطقه چیز جدیدی نیست و همیشه بوده است.
در همین رابطه حشمت‌ا... فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با اشاره به اینکه ما امروز در جلسه غیر علنی با حضور فرمانده سپاه و معاونانش حضور داشتیم که بحث‌های جدی شد، تأکید کرد: جنگی رخ نخواهد داد و آمریکایی‌ها می‌دانند در هیچ جنگی به این حد گرفتار فضای جنگی توأم با شکست نخواهند شد. به همین دلیل جنگ نمی‌شود چون راهبرد آمریکا جنگ نیست و کسی هم به آقای ترامپ زنگ نخواهد زد و در نهایت آمریکایی‌ها مجبور می‌شوند که جدی‌تر موضوع مذاکره با ایران را مطرح کنند.
علی مطهری هم با تأکید بر این که اکنون زمان مناسبی برای مذاکره نیست بیان‌ کرد: امروز حرف ترامپ معامله است و قصد دارد ایران را به پای میز مذاکره بکشاند تا از آن به عنوان یک برگ برنده در انتخابات آینده استفاده کند. اکنون مذاکره به معنای ضعف و ذلت است که به نفع آمریکاست.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما