امروز، یک شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

اختلاف شهرداری و محیط زیست گرفتار منطق مجزا شده است

عضو شورای شهر و ناظر منطقه یک شهرداری شیراز معتقد است که موضوع مورد اختلاف شهرداری و اداره‌کل محیط زیست استان فارس گرفتار چند منطق مجزا شده است. 
مهدی حاجتی در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به درگیری نیروهای شهرداری منطقه یک شیراز و اداره‌کل محیط زیست استان روز پنج‌شنبه 19 اردیبهشت مبنی بر هرس درختان و بروز اختلاف میان این دو مجموعه، خاطرنشان کرد: برخی از درختان خارج از فصل خزان، خشکی برگ ‎ های آنها مشخص می‎شود که در این صورت امکان هرس شدن شاخ و برگ‌ها در تمام طول فصول قابل انجام است. 
وی با تصریح بر اینکه نیروهای شهرداری در یک حوزه دچار ناآگاهی بودند و متوجه این مهم نشدند که درختان بلندی مانند نخل مأمن پرندگان محسوب می ‎ شود، افزود: همیشه در شیراز به دلیل وجود درختانی که شرح توصیف آنها ذکر شد، هرس انجام می ‎ شود. 
عضو شورای شهر و ناظر منطقه یک شهرداری شیراز با بیان اینکه دوستان شهرداری مدعی هستند که اداره‎ کل محیط زیست 
انتقام جویانه در پاسخ به موضوع دیگری با نیروهای شهرداری در مسئله هرس درختان برخورد کرده ‎ اند، خاطرنشان کرد: اگر این کار انجام شده باشد، رفتار دوگانه ‎ ای از محیط زیست سر زده است. 
حاجتی با اشاره به اینکه تذکراتی به نیروهای شهرداری منطقه یک داده شده، مجدداً تأکید کرد که اگر اداره ‎ کل محیط زیست استان فارس اولین بار است که نسبت به هرس درختان عکس‌العمل نشان داده، جای تأمل دارد! 
عضو شورای اسلامی شهر شیراز عنوان کرد: منازعه حقوقی بین اداره‌کل محیط زیست استان فارس و شهرداری منطقه یک شیراز شکل گرفته است. 
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما