امروز، یک شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

«بسیج» یک سرمایه اجتماعی متعلق به مردم است

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: بسیج یک سرمایه اجتماعی متعلق به مردم است. به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، حیدرعلی کامیاب که در دیدار با فرمانده سپاه ثارا... شیراز سخن می گفت، افزود: این سرمایه اجتماعی برای هیچ شخص و گروهی قابل انحصار نیست. وی با محکوم کردن اقدام رئیس جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران به عکس العمل به موقع جامعه ورزش همراه با دیگر اقشار جامعه، به این اقدام اشاره کرد و گفت: برخی قدرت های خارجی از این حقیقت غافل هستند که هروقت توطئه ای این چنینی طراحی می شود مردم ما منسجم تر از قبل می شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به شکل گیری هسته اصلی بسیج در روزهای آغازین پس از پیروزی انقلاب گفت: هیچ کس فراموش نمی کند که بسیج به عنوان یک سرمایه بزرگ اجتماعی به دور از هیاهو و ادعا در بسیاری از بزنگاه های تاریخی وارد عمل شد و خدمات بزرگی را برای کشور انجام داد. کامیاب با انتقاد از خط کشی های سیاسی در مسیر خدمت رسانی به مردم افزود: اگر خدمت کردن به مردم یک اصل باشد این اصل در غالب گروه و جناح های سیاسی محدود نمی شود. وی با تأکید بر لزوم اتحاد همه گروه ها افزود: اگر آینده کشور و جوانمان برایمان مهم است، باید به اتحاد فکر کنیم نه منافع فردی و گروهی.
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان افزود: نباید فراموش کنیم که همه ما برای یک هدف یعنی سربلندی کشورمان کار می کنیم. کامیاب بابیان اینکه اگر متحد نباشیم جوانانمان را از دست می دهیم، افزود: اگر ما برای تأمین زمین در شهر شیراز فریاد می زنیم می دانیم که مشغول شدن جوانان به ورزش یعنی کم شدن بزه های اجتماعی و فرهنگی!
وی با انتقاد از نگاه منفعلانه ای که به بهانه های واهی خدمت رسانی به مردم را با سرعت کمی انجام 
می دهد، افزود: برای کار کردن در این مملکت فقط اراده لازم است. مدیر کل ورزش و جوانان استان در بخش دیگری از صحبت هایش به نقش مساجد در پیوند دادن نسل جوان با آموزه های فرهنگی و دینی اشاره کرد و افزود: اداره کل ورزش و جوانان آمادگی همکاری های گسترده با مساجد خصوصاً مساجد واقع در محلات آسیب پذیر را در حوزه های فرهنگی و ورزشی دارد. کامیاب با تأکید بر لزوم نقش جوانان در جامعه، به اهمیت کارکرد مساجد در شکل گیری شخصیت جوانان اشاره کرد و افزود: تحولات روزافزون دنیای مدرن و تهاجم فرهنگی در عصر جهانی‌شدن ازیک‌ سو و تربیت دینی جوانان به‌ مثابه یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های فرهنگی اجتماعی از سویی‌دیگر‌ اهمیت مسجد را در تربیت نسل جوان بیش‌ازپیش روشن کرده است.
وی با بیان اینکه بایدبرای جذب جوانان برنامه داشت افزود: متأسفانه امروز تلقی بخشی از نسل جوانان از مسجد تنها عزاداری و گریه است در صورتی که دین اسلام بر لزوم ایجاد شادی و نشاط در جامعه تأکید فراوان دارد. مدیر کل ورزش و جوانان فارس افزود: شادی همواره امری معنوی و واکنش توأم با رضایت انسان در مقابل اتفاقات پیرامونی است. کامیاب در پایان با تأکید بر لزوم توجه به خواست نسل جوان افزود: برخلاف ادعای برخی تفکرات که اسلام را دینی تک‌ بعدی و دارای حزن و اندوهی پیوسته می دانند، ما معتقدیم که براساس اصل اسلام، این دیدگاه اشتباه است چراکه پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) در مورد اینکه چگونه ساعات زندگی خود را به شادی بگذرانیم، سفارشاتی کرده‌اند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما