امروز، یک شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری شرکت اتریشی در استان فارس به امضا رسید

با حضور استاندار فارس تفاهم نامه تأمین سرمایه و سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های گردشگری خدماتی و صنعتی استان فارس از قبیل مرمت و نگهداری و بهره‌برداری از اماکن تاریخی استان فارس و مقررات مربوطه احداث سایت بازیافت زباله ایجاد مراکز اقامتی و گردشگری و توریستی در سطح استان با شرکت اتریشی پارس سراگ ورد به امضا رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس دکتر عنایت ا... رحیمی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت اتریشی پارس سراگ ورد ضمن ابراز خرسندی از تمایل این شرکت برای 
سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری و صنایع دستی و خدمات شهری در استان فارس، گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی را محمل مناسبی برای تبادلات فرهنگی میان کشورها دانست و افزود: انتقال دست بافت ها و صنایع دستی و هنرهایی که در قالب فیزیکی نمود یافته اند در واقع کشور مبدا را در کشور مقصد معرفی می کند.
وی ادامه داد: همواره دوستی میان مردم دو کشور پایدارتر  و اثرگذارتر از سایر روابط کشورها است و صلح پایدار نیز با شناخت ملت ها از عقاید و باورهای یکدیگر محقق خواهد شد. 
 نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه سابقه همکاری ایران و اتریش بسیار طولانی و کهن است به قدمت هفتصد ساله روابط تجاری دو کشور اشاره کرد و افزود: هم اکنون نیز تعدادی از پروژه های 
اثرگذار در استان فارس با مشارکت سرمایه گذاران اتریشی در حال انجام است که تصفیه خانه شماره دو شیراز به عنوان یکی از این پروژه ها به زودی به بهره برداری می رسد.
 دکتر رحیمی با اشاره به دارایی ها و غنای فرهنگی، تاریخی و ادبی فارس، این استان را ایران کوچک برشمرد و بیان کرد: این استان یکی از قطب های گردشگری ایران و منطقه خاورمیانه محسوب 
می شود.
 وی افزود: وجود 5 اثر ثبت شده جهانی و بیش از 3هزار اثر تاریخی و میراثی ثبت شده ملی در کنار سایر ظرفیت های تاریخی، مذهبی، فرهنگی، طبیعی و علمی از ویژگی های  فارس در حوزه گردشگری است.  دکتر رحیمی به مهمان نوازی مردم فارس با فرهنگی غنی اشاره کرد و گفت: بی تردید گردشگرانی که به این دیار سفر می کنند سفیرانی برای معرفی آن در سایر نقاط جهان خواهند بود.
استاندار فارس با اشاره به اینکه صنایع دستی ما نشان از عمق احساسات نوع دوستانه و باورهای غنی مردمانمان است، عنوان کرد: دولت تدبیر و امید از سرمایه گذاری در حوزه های مختلف به ویژه گردشگری و صنایع دستی حمایت کرده و این سرمایه گذاری ها را تضمین می کند.
 این تفاهم جهت تأمین سرمایه و سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های گردشگری خدماتی و صنعتی استان فارس از قبیل مرمت و نگهداری و بهره‌برداری از اماکن تاریخی استان فارس، احداث سایت بازیافت زباله، ایجاد مراکز اقامتی و گردشگری و توریستی در سطح استان  فی مابین دستگاه‌های اجرایی استان شامل اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان، مرکز خدمات سرمایه گذاری استان، اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان و شهرداری شیراز به امضا رسید.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما