امروز، دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

مرگ زودهنگام با شب زنده داری!

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد افراد شب زنده دار بیش از افراد سحرخیز که شب زود می‌خوابند و صبح زود بیدار می‌شوند در معرض خطر مرگ زودهنگام قرار دارند.
یافته‌های مبتنی بر مطالعه حدود نیم میلیون شرکت کننده نشان داد افراد شب زنده دار در مقایسه با افراد سحرخیز، مبتلا به بیماری‌ها و اختلالات بیشتری هستند.
به گفته محققان دانشکده پزشکی فینبرگ دانشگاه نورث وسترن شیکاگو، افراد شب زنده دار در مقایسه با افراد سحرخیز ۱۰درصد بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.
در این مطالعه، محققان دریافتند افرادی که تا دیروقت بیدار می‌مانند با نرخ بالاتر ابتلا به دیابت، اختلالات روانشناختی و اختلالات نورولوژیکی روبرو هستند.
«کریستین ناتسون»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «در افراد شب زنده دار، ساعت بیولوژیکی درون بدن با محیط بیرونی هماهنگ نیست.»
به گفته ناتسون، «این افراد احتمالا دارای استرس روانشناختی، تغذیه در زمان نامناسب، عدم ورزش کافی، عدم خواب کافی، بیدار ماندن تا دیروقت و احتمالا مصرف مواد یا الکل هستند.»
در این مطالعه، محققان رابطه بین تمایل طبیعی فرد به شب زنده‌داری یا سحرخیزی و خطر مرگ فرد را بررسی کردند. آنها از ۴۳۳ هزار شرکت کننده در رده سنی ۳۸ تا ۷۳ سال در مورد تمایلشان به شب یا صبح سوال کردند. مرگ این افراد در طول ۶ و نیم سال بعد تحت نظر بود.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما