امروز، دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

عده‌ای می‌کوشند در فشارهایی که به مردم تحمیل شده، تنها دولت را مقصر جلوه دهند که نادرست است!

دکتر عنایت ا... رحیمی، در جلسه  بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) یاد و نام امام یادآور اتحاد و همدلی و تأکید بر وحدت کلمه، توکل به خدا و دین باوری و خدا محوری در همه زمینه ها دانست و افزود: رمز عبور از مشکلات و سختی‌های موجود پیروی از سیره امام (ره) در سایه تدابیر مقام معظم‌ رهبری و تکیه بر انسجام و همدلی است.
استاندار فارس با بیان اینکه امام‌خمینی(ره) همواره معتقد بود مردم ولی نعمت ما هستند و کوخ نشینان و مستضعفان را از پایگاه های اصلی انقلاب می دانست، تأکید کرد: باید تلاش کنیم این هدفگذاری مورد نظر امام راحل در گذر زمان به دست فراموشی سپرده نشود.
وی ادامه داد: با ورود به پنجمین دهه انقلاب با شکوه اسلامی مردم ایران، باید بازبینی‌های لازم را انجام دهیم و اگر در بخش هایی از هدف گذاری امام راحل فاصله گرفته ایم برای رفع مشکلات و حرکت بر مدار آرمان‌های اصیل انقلاب برنامه ریزی کنیم.
نماینده عالی دولت با تأکید بر اینکه مراسم ارتحال امام راحل و همچنین راهپیمایی عظیم ‌روز قدس با توجه به هجمه های دشمنان نظام باید با شکوه تر از هر سال برگزار شود، عنوان کرد: باید در برابر جنگ تمام عیاری که استکبار علیه نظام و مردم به راه انداخته است تدابیر و روش های جدیدی در پیش بگیریم تا با توکل بر خدا و همکاری مسئولان و مقاومت مردم همچون گذشته از این مشکلات نیز عبور کنیم.
وی با تأکید بر برگزاری هر چه باشکوه تر و مشارکت هر چه بیشتر همه اقشار مردمی در یادروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: علاوه بر برگزاری مراسم متمرکز که هر ساله برگزار می شود باید برنامه ریزی های 
لازم برای این مراسم در محلات به صورت فراگیرتر از سوی مساجد، پایگاه های مقاومت بسیج و سایر نهادهای فرهنگی با هماهنگی ستاد مراسم ارتحال انجام شود.
دکتر رحیمی همچنین عنوان کرد:  فراگیری برنامه های 
مراسم ارتحال حضرت امام و مردمی بودن تبلیغات به معنای رفع تکلیف از دستگاه ها نیست و هر یک از این دستگاه ها علاوه بر همکاری در برگزاری هر چه بهتر مراسم اصلی باید در اجرای برنامه های مختلف در سطح ادارات نیز کوشا باشند.
استاندار فارس حضور پررنگ اقشار مختلف به ویژه جوانان در مراسم ارتحال را زمینه ساز گسترش ابعاد این برنامه در سطح جامعه دانست.
 وی با تأکید بر اینکه بر اساس فرموده های امام راحل(ره) وحدت و همدلی و پرهیز از تفرقه انگیزی رمز پیروزی در برابر دشمنان است، ابراز کرد: سخنرانان مراسم ارتحال حضرت امام با این رویکرد به ارائه مطالب بپردازند.
 نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه سخنرانان این مراسم باید به بیان 
کارآمدی ها و توانمندی های بیشمار نظام بپردازند، یادآور شد: فشارهایی که امروز به مردم تحمیل شده  ناشی از مسائل مختلفی از جمله شرایط بین المللی ایجاد شده است و اینکه عده ای می کوشند تنها دولت را مقصر جلوه دهند نادرست است.
استاندار فارس با تأکید بر اینکه امروز انتقال سیره و روش های امام به نسل جدید مؤثر است، عنوان کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه ها باید در این زمینه فعالیت پر رنگ تری داشته باشند و به نسل جدید بیاموزند که ثبات، امنیت و آرامش امروز با مقاوت در برابر سختی ها به دست آمده است.
 دکتر رحیمی تأکید کرد: مراسم سالگرد رحلت امام راحل باید متفاوت تر از همیشه و با تقویت مباحث ادبی و هنری برگزار شود.
 استاندار فارس از تمام مجموعه ها و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان و همچنین فرمانداری ها و بخشداری ها خواست که در ایام باقیمانده تا برگزاری سالگرد ارتحال امام برنامه ریزی و همکاری لازم را با یکدیگر داشته باشند و امکانات مورد نیاز برای برگزاری هرچه مناسب تر این مراسم در مرکز استان و دیگر شهرستان های استان به کار گیرند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما