امروز، یک شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

شیراز، شهر جهانی صنایع دستی می‌شود

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: هم اینک پرونده جهانی شدن شیراز از نظر صنایع دستی برای ارسال به شورای جهانی صنایع دستی در حال آماده شدن است.
پویا محمودیان، دیروز در جلسه انعقاد تفاهم نامه با شرکت اتریشی در شیراز افزود: استان فارس و شهر شیراز از لحاظ صنایع دستی برای خانواده صنایع دستی دارای موقعیت استراتژیک هستند که با موفقیت ارزیابان بین المللی، شیراز هم به عنوان شهر جهانی صنایع دستی در دنیا مطرح می شود.
وی ادامه داد: این یعنی آن ظرفیت بی پایان کشورمان در زمینه هنر و سرمایه های هنری و خالقان و استادان این هنر که جایگزین 
ندارند.
او اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان سومین کشور تولید کننده صنایع دستی از لحاظ تنوع و اولین کشور از لحاظ ثبت شهرها و روستاهای جهانی امروزه توجه بسیاری از فعالان حوزه هنر و صنایع دستی را به خود جلب کرده است.
محمودیان تصریح کرد: کشور ایران در مجموع با ثبت هشت شهر و 2 روستا که 2 شهر و یک روستای آن سال گذشته به ثبت رسید، در سکوی نخست جهان در زمینه ثبت شهرها و روستاهای جهانی در زمینه صنایع دستی قرار دارد.
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: امروزه صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورمان در اقتصاد هنر و صنایع خلاق از جایگاه ویژه ای در جهان برخوردار است.
وی اظهار داشت: صادرات صنایع دستی و هنرهای سنتی، برپایی نمایشگاه صنایع دستی در خارج از کشور و فروش آنلاین صنایع دستی، مبادی هستند که از طریق آن صنایع دستی کشورمان در اختیار علاقمندان به صنایع دستی ایران قرار می گیرد.
محمودیان اضافه کرد: حوزه گردشگری و صنایع دستی ایران از حوزه ای بسیار با ظرفیت از لحاظ سرمایه گذاری است و ما نیز آماده همکاری و حمایت از هرگونه سرمایه گذاران در این زمینه هستیم.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما