امروز، یک شنبه، ۷ خرداد ۱۴۰۲

اشیای قیمتی را به صندوق امانات بانک بسپارید

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس، خود مراقبتی در آستانه شروع سفرهای نوروزی را اقدامی لازم از سوی خانواده‌ها برشمرد و گفت: صندوق امانات در بانک‌ها گزینه‌ای مناسب برای سپردن زیورآلات است.
سرهنگ کاووس محمدی، خودمراقبتی در سفرها را اقدامی لازم از سوی خانواده‌ها برشمرد و گفت: توصیه ما این است که اصل خود مراقبتی را خانواده‌ها فراموش نکنند و بدانند که این کار از سوی افراد، کمکی بزرگ به همکاران ما در مجموعه پلیس است.
وی در توصیه‌ای به خانم‌ها، افزود: آویختن زیورآلات و حمل آن در سفرها ممکن است عاملی برای سرقت از سوی افراد سودجو باشد به همین خاطر خانم‌هایی که اشیای گران‌بها دارند تا جایی که امکان دارد از بردن زیورآلات در سفرها پرهیز کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس، وجود صندوق امانات در بانک‌ها را بهترین گزینه برای به امانت گذاشتن زیورآلات خانم‌ها دانست و اظهار کرد: خوشبختانه امروزه به کارگیری صندوق‌های امانتداری در بانک‌ها باعث شده تا مکان امن و مناسبی برای نگهداری اشیای گران قیمت به وجود آید.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه افزایش ضریب ایمنی منازل با کاهش وقوع سرقت ارتباط مستقیم دارد، خاطر نشان کرد: بررسی‌های پلیس نشان می‌دهد نگهداری اشیای قیمتی (طلا، جواهر، سکه و...) در صندوق امانات بانک ها و استفاده از تجهیزات مناسب مانند دوربین‌های مداربسته، دستگاه‌های هشدار دهنده و... می‌تواند سارقان را در دستیابی به اهداف شوم خود ناکام بگذارد.
سرهنگ محمدی در توصیه به خانواده‌ها تصریح کرد: والدین باید در طول سفر، حواسشان به فرزندان کوچک خود که اشیای زینتی و گران‌بها دارند باشد و تا آنجا که امکان دارد از به همراه داشتن و آویزان کردن اشیای گران قیمت به فرزندانشان در محل‌های تفرجگاهی شلوغ و یا در هنگام بازی در مکان‌های خلوت ممانعت کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس به همسایه بانی و مراقبت بیشتر از منزل در سفرها توسط خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: همسایه‌بانی و سپردن منزل به همسایه در حفظ و مراقبت بیشتر منزل در هنگامی که افراد یک خانواده قصد سفر دارند از جمله روش‌های پسندیده و معقول است اما خانواده‌ها باید از مطلع ساختن همگان برای شرح سفر خود اجتناب کنند و تنها به همسایگان یا اقوامی که مورد اعتماد و از آنها اطمینان دارند، اطلاع 
دهند.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما