امروز، یک شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

کفاشیان: وزیر گفت کی‌روش برود، بالاتر از او گفت بماند!

شایعه تبانی کی روش و قطر باعث شده تا او استرس زیادی را تحمل کند.
به گزارش ورزش سه، علی کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فوتبال که قرارداد کی روش در زمان او منعقد شد، درباره حضور کی روش در فوتبال ایران صحبت های جذابی را در برنامه ورزش و مردم مطرح کرد. شایعه تبانی با قطر، رفتارهای تند کی روش، صعود به 
جام جهانی، دخالت های خارج از فوتبال و ... از جمله مهم ترین 
اشاره های او در این گفت و گو بود که برخی از صحبت های او در ادامه می آید:
ما مربی ایرانی داشتیم. آقای سعیدلو رئیس سازمان تربیت بدنی وقت به ما گفتند یک نفر را بیاورید که در جام جهانی بوده باشد. من گفتم پول این مربی زیاد است که ایشان به من تعهد دادند و کتباً نیز این موضوع را نوشتند اما بعدا تغییر کردند و پول را ندادند.
 برای استخدام کی روش حتی با رئیس فدراسیون فوتبال پرتغال نیز صحبت کردم. از ایشان سوال کردم و او گفت که کی روش مربی خوبی است اما از نظر اخلاقی تند است اما من گفتم خوش اخلاق هستم و او را درست می کنم و سپس وارد مذاکره با کی روش شدیم.
هر چند کی روش تند بود اما صحبت های او برای فوتبال بود. او زمین خوب یا پول به موقع می خواست اما ما نمی توانستیم. او خواسته زیادی نداشت. قرارداد او هم خیلی قرارداد خوبی است و همین حالا می توانیم بررسی کنیم.
کی روش گفت من باید در کنار حقوق، بیمه هم شوم. ما باید هزینه منزل و خانه را نیز می دادیم. نمی دانم اگر بعد از من پول دندانپزشکی او را دادیم یا نه.
وی در ادامه یک مقدار زیاده روی کرد و در مسائلی مانند بازی های دوستانه وارد شد. او فهمید که مردم او را دوست دارند و حمایت هایی نیز داشت و فدراسیون نیز ناز او را می کشید.
 یک مرتبه با کی روش به اختلاف رسیدیم و دعوا ایجاد شد و مقرر شد او برود. این اتفاق قبل از عید نوروز بود. ما تفاهم کردیم و گفتیم او بعد از عید نیاید. وزارت ورزش وقت نیز همین موضوع را گفت و ما به دنبال مربی جدید بودیم. بعد یکباره گفتند او باید باشد. بالاتر از وزیر ورزش گفتند که او باید بماند زیرا وزیر هم می خواست که او برود. یک نیروی بالاتر از آقای گودرزی ورود کردند. یک مربی وقتی از بالا حمایت 
می شود، کنترل او سخت می شود. به همین دلیل یک سری مواقع او با فدراسیون لج می کرد و ما خیلی وقت ها تحمل می کردیم.
در کشور استرالیا و در برزیل کار به جایی رسید که اگر یک ایرانی در اردو حضور داشت، کی روش را برکنار می کردم و یک ایرانی را جانشین او می کردم و به همین دلیل او اجازه نمی داد که یک ایرانی قوی در کنار او باشد.
او اوایل اینگونه نبود و همه چیز با گذشت زمان اینگونه شد. یک سرپرست کنار ایشان بود اما به اندازه ای جنجال کرد، که سرپرست رفت. باز هم می گویم کار فنی کی روش خوب بود. بخشی از 
صحبت های او منطق داشت اما بخشی از صحبت های او با زور بود.
 وقتی به فدراسیون آمدم نه مربی داشتیم و نه هیچ چیزی و باید به جام جهانی می رفتیم. اگر دفعه دوم به جام جهانی نمی رفتیم نمی توانستم به خانه بروم. سه بازی آخر با قطر و لبنان و کره جنوبی بود. به ما گفتند کی روش دست به یکی کرده با قطر که ببازد و پول خوبی بگیرد و ببینید من چه استرسی می کشیدم. خدا به ما کمک کرد که به جام جهانی رفتیم.
* راز کفاشیان؛ رئیس بودم و بازداشت شدم! 
رئیس سابق فدراسیون فوتبال می گوید در دوران ریاست خود یک مرتبه بازداشت شده است.
کفاشیان در این گفت و گو برای اولین مرتبه اعلام کرد در دوران ریاست خود بر فدراسیون فوتبال یک مرتبه بازداشت شده است و دلیل آن اختلافات او با قوه قضاییه و وزارت ورزش و جوانان بوده است.
او در تشریح این اتفاق با اشاره به رقابت با قریب برای رسیدن به صندلی ریاست گفت: قبل از انتخابات دور دوم نزد وزیر وقت ورزش رفتم و به آقای عباسی گفتم اگر کسی مد نظر شما است بگویید آن زمان وزیر چیزی نگفت و زمان گذشت ولی 15 روز قبل از انتخابات  خواستند دکتر قریب که شخص محترمی است در انتخابات شرکت کند. همان زمان به من گفتند که شما کنار برو ولی من گفتم حالا دیگر اصلا کنار نمی‌روم و قبل از انتخابات هم گفتم آقای قریب مد نظر وزارت است. من بیش از 70-80 مجمع برگزار کردم، مهم این است که با اعضای مجمع روراست باشید.
رئیس سابق فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه بعد از آن اتفاق کارش سخت نشد، گفت: خیلی سخت شد، بعدها یکسری درگیری هایی 
ایجاد کردند، اگر مدیری انتخاب می‌شود باید از او حمایت شود ولی در زمان من این اتفاق نیفتاد. متأسفانه در کار من دخالت می‌کردند و هر روز نامه بلند بالا می‌زدند که چرا فلانی به فلان جا رفته است، همین الان هم معتقدم از فوتبال حمایت نمی‌شود و این اتفاقات تکرار شده است. حتی درگیری هایی برای من در قوه قضاییه ایجاد کردند. برای اولین بار می‌گویم که اتفاقات به بازداشت من منجر شد!

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما