امروز، یک شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

افتتاح نخستین زمین چمن مصنوعی فوتبال در آموزش‌وپرورش بیضاء

مدیرکل آموزش و پرورش فارس سیاست آموزش و پرورش استان را توسعه فضاهای ورزشی دانست و گفت: در سال تحصیلی جاری 18 زمین چمن مصنوعی دراستان فارس در حال احداث است که امروز هفتمین زمین چمن مصنوعی از این مجموع را به بهره برداری رساندیم.
دکتر علی عسکر نجفی در آیین افتتاح نخستین زمین چمن مصنوعی فوتبال در آموزش و پرورش بیضاء در آموزشگاه شبانه روزی دکتر حسابی این شهر،با اشاره به کمبود سرانه فضاهای ورزشی در استان فارس گفت: سرانه فضای ورزشی استان 24 صدم متر مربع است که متاسفانه جایگاه 23 کشور را داریم و اگر  بخواهیم به میانگین سرانه با افزایش یک متر مربع برای هر دانش آموز برسیم باید بسیار تلاش کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: با تلاش همکاران حوزه تربیت بدنی در چند سال اخیر توانسته ایم سرانه فضاهای ورزشی را از  19 صدم 
متر مربع به 24 صدم متر مربع افزایش دهیم که این مهم با احداث چندین فضا در سطح استان حاصل شده است.
نجفی با اشاره به فعالیت 140 مرکز شبانه روزی در استان و حضور  بیش از 24 هزار دانش آموز در این مدارس، گفت: با توجه به شرایط خاص مدارس شبانه روزی، توجه به سلامت جسمی، روحی و روانی دانش آموزان بسیار مهم است و  از اینکه امروز زمین چمن مصنوعی در مدرسه شبانه روزی تأسیس شده این خود اتفاق خوبی است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با تأکید بر ایجاد زمینه نشاط و شادابی در مدرسه برای دانش آموزان خصوصاً در مدارس شبانه روزی گفت: با توجه به اینکه دانش آموزان در  این مدارس تمام وقتشان در مدرسه و دور از خانواده می گذرد لذا اوقات فراغت آنها باید به نحو مناسبی پر شود.
نجفی گفت: در نظر داریم در 140 مرکز شبانه روزی استان به تناسب جنسیت خصوصاً برای دانش آموزان پسر، تلاش کنیم زمین های چمن را نهادینه کنیم و برای دانش آموزان دختر نیز تجهیزات ورزشی مانند 
دوچرخه های ثابت فراهم کنیم.
وی افزود: در این زمینه نیازمند کمک سازمان برنامه و بودجه برای تأمین اعتبارات دولتی، کمک نمایندگان فارس و وزارت آموزش و پرورش هستیم  تا دانش آموزان ما در مراکز شبانه روزی از امکانات ورزشی بهره مند شوند. 
نجفی سیاست آموزش و پرورش استان را توسعه فضاهای ورزشی دانست و گفت: امروز هفتمین زمین چمن را از مجموعه 18 چمن مصنوعی که در سال تحصیلی جاری درحال احداث در استان است به بهره برداری 
رساندیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک بتوانیم شاهد افتتاح زمین چمن، استخر شنا و مجموعه های ورزشی بیشتری باشیم چرا که برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان، رشد و تربیت جسمی و بدنی آنها، بسیار مهم است.
نجفی همچنین درخصوص این پروژه گفت: این زمین چمن مصنوعی فوتبال در زمینی به مساحت 800 متر مربع و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال در محل آموزشگاه شبانه روزی دکتر حسابی بیضاء احداث شده است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما