امروز، یک شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

تقدیر از معلمان نمونه آموزش و پرورش ناحیه یک شیراز

سیدمحی الدین حسینی ارسنجانی - تماشا
از معلمان نمونه ناحیه یک در هفته معلم تجلیل به عمل آمد. در این رابطه مجید احمدی کارشناس واحد ضمن خدمت ناحیه یک و عضو ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت مقام معلم در سال۹۸ به خبرنگار «تماشا» گفت: با عنایت به مصوبه اداره کل آموزش و پرورش فارس در خصوص واسپاری وظیفه انتخاب معلمان شایسته به نواحی، ناحیه یک شیراز تلاش کرد افرادی انتخاب شوند که واجد ویژگی‌های مورد اشاره درسند تحول بنیادین باشند و معاونت پژوهش و کارشناسان این حوزه با همکاری اعضای شورای معاونین و با استفاده از تمام پتانسیل خود تلاش کرد تا علاوه بر انتخاب افراد شایسته، تجلیل از مقام معلم در سال جاری به نحوی کاملاً شایسته و در خور شأن و مقام همکاران فرهنگی انجام گردد. احمدی در ادامه بیان کرد: در انتخاب معلمان نمونه معیارهای مختلفی همچون، فعالیت های تحقیقی و پژوهشی، جلوه های ایثار معلمی، روش های تدریس، مدرک تحصیلی، ضمن خدمت، اکتشافات و اختراعات و مواردی دیگر نقش داشته است. وی گفت: در سطح استان فارس صدها فرهنگی در روند انتخاب معلم نمونه شرکت کرده اند که از این افراد تعدادی معلم به عنوان معلم نمونه منطقه انتخاب شده و از این  جمع نیز تعدادی دیگر به عنوان معلم نمونه استانی انتخاب شده اند و از ناحیه یک شیراز تعداد ۲۵ نفر از همکاران معلمان نمونه استانی و ناحیه ای شدند که اسامی و تصویر آنها در پوستر و بنر درج گردیده است. در تالار اجتماعات استان با حضور استاندار، مدیر کل و معاونین و رؤسای ادارات نواحی، شهرستان ها و مناطق و دیگر مسئولان طی مراسمی از معلمان نمونه استانی و منطقه ای با اهدای لوح سپاس و هدایا تقدیر به عمل آمد. مجید احمدی در بخش دیگری از گزارش خود در خصوص اقدامات انجام شده توسط ستاد بزرگ داشت مقام معلم ناحیه یک شیراز خاطر نشان کرد: به استناد شیوه نامه انتخاب معلم نمونه در سال تحصیلی ۹۷ -۹۸ به شماره97/19767/63 مورخ 24/11/97 می‌باشد اداره کل آموزش و پرورش فارس اهم اقدامات انجام شده توسط کارشناسی آموزش نیروی انسانی ناحیه یک به شرح زیر می باشد. 
 ارسال بخشنامه‌ای بخشنامه شیوه نامه معلم نمونه به شماره ص 9720783/63 مورخ ۲۴ /۱۱/ ۹۷ به تمامی مدارس و 
کارشناسی های داخلی اداره و موظف نمودن ستاد بزرگداشت مقام معلم واحدهای آموزشی به  بررسی، انتخاب ارسال پرونده منتخب این با توجه به سهمیه آموزشگاه حداکثر تا تاریخ ۲۰/ ۱۲ /۹۷؛
بررسی پرونده های معلمین نمونه توسط کارشناسی آموزش نیروی انسانی ناحیه با توجه به امتیازات شرکت کنندگان استعلام از کارشناسی‌های حراست و کارگزینی (هیأت تخلفات اداری) که از ۸۰ پرونده دریافتی ۲۰ پرونده به عنوان معلم نمونه منطقه و ۵ پرونده به عنوان معلم نمونه استانی برگزیده شدند. لازم به ذکر است که تعداد ۵۵ نفر از منتخبین توسط ستاد بزرگداشت مقام معلم در مدارس با بررسی های انجام شده توسط این کارشناسی شرایط و امتیاز لازم جهت شرکت در برنامه انتخاب معلم نمونه را کسب نمودند. بررسی پرونده های معلمین نمونه با توجه به شیوه نامه معلم نمونه سال تحصیلی ۹۷ ۹۸ در این ناحیه توسط سه نفر از داوران خبره ظرف مدت  ۱۵ روز  در بعد از ظهرها از ساعت۱۴تا۱۹صورت گرفت. ارسال بخشنامه روز شمارهفته معلم به شماره ص 98725/62 معرفی 3/2/98 و درخواست  گزارش مصور در قالب پی دی اف از اجرای برنامه ها در مدارس با توجه به نامگذاری های ذکر شده در برنامه حداکثر تا مورخ 24/2/98 از طریق سیستم اتوماسیون. 
اعلام اسامی معلمین نمونه استانی و به مدارس و کارشناسی های داخلی اداره  جهت شرکت در جشن بزرگداشت مقام معلم در تالار احسان که توسط اداره کل آموزش و پرورش برنامه ریزی شده بود. لازم است در این مجال از عموم همکاران اداری خود در اداره کل و اداره ناحیه یک، از مدیران مدارس و معلمانی که در این زمینه نقش آفرینی داشتند تشکر و خداقوت عرض نمایم.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما