امروز، دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

شبی که لیورپول یکی از بهترین کامبک‌های تاریخ لیگ قهرمانان را رقم زد!

لیورپول یکی از بهترین کامبک های تاریخ لیگ قهرمانان را عملی کرد و با پیروزی 4-0 مقابل بارسلونا، ضمن جبران شکست 3-0 شش روز قبل در نیوکمپ برای دومین سال متوالی به فینال رسید. در ادامه قصد داریم به کمک آمار و ارقام اوپتا، نگاهی دقیق تر به این شب جادویی آنفیلد داشته باشیم:
9: لیورپول موفق شد برای نهمین بار در تاریخ خود به فینال لیگ قهرمانان/ جام باشگاه های اروپا برسد. تنها رئال مادرید (16)، میلان (11) و بایرن مونیخ (10) توانسته اند بیش از لیورپول فینال های اروپایی را تجربه کنند. ضمن این که لیورپول در راه رسیدن به فینال، رقیب مستقیم خود در جدول 
رقابت ها یعنی بارسلونا را از پیش رو برداشت؛ تیمی که دقیقاً مانند لیورپول 8 بار به فینال رسیده بود و حتی در فینال ها نیز آماری مشابه لیورپول داشت. 
(5 قهرمانی، 3 نایب قهرمانی)
2: بعد از منچستریونایتد در سال های 2008 و 2009، لیورپول به نخستین تیم انگلیسی تبدیل شد که توانسته برای دو فصل متوالی حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کند. 
4: این تنها چهارمین بار در تاریخ مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا بود که تیمی، برتری حداقل 3 گله در بازی رفت را از دست می‌دهد. جالب آن که این اتفاق آخرین بار برای خود بارسلونا و در مرحله یک چهارم نهایی فصل قبل برابر رم رخ داده بود. همچنین بارسلونا در بازی شب سه شنبه، 
سنگین ترین شکست خود مقابل رقبای انگلیسی در تمامی رقابت های اروپایی را تجربه کرد. 
3: از 4 حضور اخیر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، بارسلونا در 3 حضور (12-2011، 13-2012 و 19-2018) ناکام بوده و تنها در نیمه نهایی فصل 15-2014 توانسته از سد نیمه نهایی گذر کرده و به فینال راه یابد.
14: با مهیا کردن دو پاس گل برای جورجینیو واینالدوم و دیووک اوریگی، ترنت آلکساندر آرنولد آمار پاس گل های خود در تمامی رقابت های فصل 19-2018 را به عدد 14 رساند تا به تنهایی بهترین گلساز قرمزها در این فصل لقب گیرد 
50: دیووک اوریگی توانست نخستین گل های خود در رقابت های لیگ قهرمانان را به ثمر برساند. در این راه، او به پنجاهمین گلزن منحصر به فرد لیورپول در این رقابت ها تبدیل شد. (به جز زنندگان گل به خودی)
122: جورجینیو واینالدوم که پیش از بازی دیشب 11 گل برای لیورپول به ثمر رسانده بود، برای اولین بار توانست در یک مسابقه برای قرمزها دبل کند، آن هم در فاصله تنها 122 ثانیه. بعد از دبل رایان بابل در مقابل بشیکتاش در سال 2007، او به نخستین بازیکن لیورپول تبدیل شد که بعد از حضور در زمین به عنوان بازیکن ذخیره، دبل می‌کند. 
ضمن این که او اولین تعویضی تاریخ لیگ قهرمانان است که دروازه بارسلونا را در یک مسابقه دو بار باز می‌کند.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما