امروز، سه شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

فقر سرانه ورزش شیراز نگران کننده است

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس، با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی در شیراز کمتر از یک سوم میانگین کشوری است، این را فقر در سرانه ورزشی عنوان و تاکید کرد که این موضوع بسیار نگران کننده و آزار دهنده است. 
حیدرعلی کامیاب چهارشنبه 18 اردی‌بهشت در جلسه بررسی مشکلات ورزش شهرستان شیراز که با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد، گفت: با وجودیکه می توانیم برای شیراز اعتبارات خوبی را در حوزه نفت و گاز و سهم ورزش از مالیات بر ارزش افزوده جذب کنیم، اما نبود زمین با کاربری ورزشی دست ما را برای توسعه زیر ساخت ها در این کلان شهر بسته است. 
وی با بیان اینکه پس از درخواست های فراوان آن هم  با حمایت استاندار و تلاش «دکتر» پارسایی، اداره کل راه و شهرسازی فارس یک قطعه زمین با کاربری پارکینگ در شهرک گلستان به ورزش و جوانان معرفی کرده است، افزود: تغییر کاربری و حل مشکلات دیگر این زمین هم بر عهده ما گذاشته شده است. 
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با انتقاد از تفکر حاکم بر شهرسازی که منجر به نادیده گرفتن ورزش شده است، گفت: ظاهرا در گذشته هر زمینی که در غرب و شمال غرب شیراز کاربری ورزشی داشته، با تغییر کابری به برج و اماکن تجاری تبدیل شده است . 
کامیاب نبود همکاری لازم با ورزش و جوانان فارس در افزایش سرانه ورزشی شیراز را مورد انتقاد قرار داد و گفت: در حالیکه  سرانه ورزشی در کشور 70 سانتی متر و دردیگر شهرستان های استان بیش از یک متر است،این سرانه در کلان شهر شیراز 20سانتی متر است. 
دبیر شورای عالی ورزش استان فارس با پر اهمیت خواندن مکان یابی برای احداث اماکن ورزشی افزود: ما می توانیم اعتبارات تخصیص داده شده به کلان شهر شیراز را در مجموعه ورزشی پارس هزینه و این مجموعه را به یک شهرک ورزشی تبدیل کنیم، اما بازهم باید برای جمعیت ساکن در شهرک های غربی شیراز برنامه داشت. 
کامیاب همچنین گفت: با وجود تمام تنگناهای موجود، از سال 94 تاکنون عملیات اجرایی چندین پروژه بزرگ ورزشی در شهرستان شیراز آغاز شده یا مراحل احداث آن طی و به بهره برداری رسیده است. 
وی از افتتاح زمین چمن ورزشگاه بزرگ پارس، پیشرفت چشمگیر ورزشگاه 6  هزار نفری شیراز، بهره برداری از مرکز سوارکاری استان فارس در لپویی، ساخت 10 زمین مینی فوتبال در بخش های مختلف شهرستان، توسعه و ایجاد زمین چمن بزرگ مجموعه ورزشی بعث شیراز، تعمیر کلی ورزشگاه دستغیب شیراز، ساخت خانه اسکواش، ساخت خانه ووشو و... به عنوان بخشی از کارکرد اداره کل ورزش و جوانان استان در شهرستان شیراز یاد کرد. 
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه پیش از دولت تدبیر امید وضعیت زیر ساخت های ورزشی در بخش های مختلف شهرستان شیراز اسفناک بود گفت:اکنون در دشت ارژن،خانه زنیان و... سالن های ورزشی ودر روستای های مختلف زمین های چمن و خانه های روستایی مشغول خدمت رسانی به مردم هستند. کامیاب با بیان اینکه اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز در این شهرستان متولی مسائل مربوط به ورزش و جوانان است،ازافتتاح 10 چمن مصنوعی مینی فوتبال و دو سالن ورزشی در روستا های این شهرستان در هفته دولت خبر داد.
 

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما