امروز، دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

تشکیل کارگروه تأمین زمین با کاربری ورزشی در شیراز

با پیشنهاد فرماندار شهرستان شیراز کارگروهی با هدف تأمین زمین‌های دارای کاربری ورزشی در شیراز تشکیل 
می شود تا فقر سرانه ورزش در این کلانشهر برطرف
 شود.
محمدرضا امیری چهارشنبه 18 اردیبهشت ماه در جلسه بررسی مشکلات ورزش شهرستان شیراز که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان فارس برگزار شد، گفت: کارگروهی متشکل از رئیس اداره ورزش و جوانان و معاونان فرمانداری شیراز برای مشخص کردن زمین‌های با کاربری ورزشی در شیراز تشکیل شود. 
امیری گفت: با توجه به اهمیت موضوع شخص فرماندار نیز برعملکرد این کارگروه نظارت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه اهمیت این موضوع تا آن اندازه است که قطعا مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز آنجا که لازم باشد به موضوع ورود خواهد کرد، افزود: اداره کل ورزش و جوانان فارس درچند سال گذشته هم در حوزه عمرانی و هم نرم افزاری مرتبط با دو مأموریت  ورزش و جوانان موفق بوده است. 
امیری، ورزش را یکی از ضروری ترین نیازهای شهروندان شیراز دانست و گفت: زندگی صنعتی امروز و مقتضیات آن از جمله بی‌تحرکی ناشی از ماشینی شدن بیش از حد زندگی، ورزش را به ویژه در شهرهای صنعتی و بزرگ اجتناب‌ناپذیر کرده است.
وی با بیان اینکه شهرنشینی و افزایش تمایل به زندگی در شهرها به ویژه در کشورهای در حال توسعه نظیر ایران، ایجاد شرایط و توسعه‌ی ورزش همگانی در شهرهای میلیونی را ضروری کرده است، افزود: شیراز نیزاز این قاعده مستثنی نیست.
امیری با اشاره به حضور حدود 40 درصد از جمعیت استان فارس در شهرستان شیراز خواستار نگاه ویژه به این شهرستان در تخصیص اعتبارات عمرانی و جاری شد و گفت: امروزه ورزش و به ویژه ورزش‌های همگانی از آنجا که موجب افزایش امید به زندگی از طریق ارتقای سلامت افراد جامعه می‌شود، یکی از شاخص‌های توسعه انسانی در جوامع به شمار می‌رود.
فرماندار شهرستان شیراز تصریح کرد: نباید اجازه دهیم تا به هر دلیلی مردم شیراز، از زمینه افزایش امید به زندگی محروم شوند.
امیری با اشاره به صحبت های مدیرکل ورزش و جوانان فارس مبنی بر اصلاح ساختار اداری و نیروی انسانی اداره ورزش شهرستان شیراز، خواستار توجه ادارات و دستگاه‌های مختلف شهرستان شیراز به این موضوع شد و گفت: دلیلی ندارد که فلان اداره یا شورای اسلامی شهر مکاتبات خود را به جای اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز با اداره کل انجام دهد.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما