امروز، دوشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

آغاز ثبت‌نام آزمون استعداد‌های درخشان همزمان با سراسر کشور در فارس

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: آزمون ورود به مراکز استعداد‌های درخشان، از ۱۶ اردیبهشت آغاز شده است و تا ۲۳ اردیبهشت ادامه دارد. دکتر علی عسکر نجفی گفت: آزمون ورود به مراکز استعداد‌های درخشان، از ۱۶ اردیبهشت آغاز شده است و تا ۲۳ اردیبهشت ادامه دارد.  مدیر کل آموزش وپرورش فارس افزود: متقاضیان با مراجعه به سامانه 
http://hoosh.medu.ir می‌توانند برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنند. وی گفت: طبق دستورالعمل ارسالی، ساعت ۹ صبح 
سی ام خرداد امسال، آزمون ورود به مراکز استعداد‌های درخشان استان فارس همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود. مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: کارت ورود به جلسه این آزمون از پنج روز قبل از تاریخ آزمون از طریق سامانه http://hoosh.medu.ir در دسترس متقاضیان خواهد بود. نجفی با بیان این که افراد متقاضی شرکت در این آزمون باید تابعیت ایرانی داشته باشند، افزود: دانش آموزانی که در این آزمون شرکت می‌کنند باید در همه دروس خود در پایه پنجم در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ و در پایه ششم در سال تحصیلی ۹۷-۹۸، مقیاس خیلی خوب را کسب کرده باشد.
وی گفت: اگر دانش آموزی در این دو سال تحصیلی در مجموع تنها یک درس را با مقیاس خوب کسب کرده باشد و بقیه را با مقیاس خیلی خوب، منعی برای ثبت نام آن وجود ندارد.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس با بیان این که پارسال نزدیک هشت هزار دانش آموز استان فارسی متقاضی وررود به مراکز آموزشی استعداد‌های درخشان بودند، افزود: این آزمون برای پذیرش دانش آموزان در پنج مدرسه استعداد‌های درخشان فارس، انجام می شود که دو مدرسه آن در شهر شیراز، دو مدرسه دیگر در شهرستان‌های مرودشت و لارستان و یک مدرسه ویژه دانش آموزان عشایری است.

نظرات کاربران
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
  • نام و نام خانوادگی
  • آدرس ایمیل
  • نظر شما